Elixir Zorka Sabac mineralna djubriva

PoTpisujem sve ali... Mi nismo Evropa, Mi nemamo standard ko Evropa, Mi nemamo subvencije ko Evropa,Mi nemamo cene ko Evropa,Mi nemamo gazde( otkupljivače) ko Evropa,Mi nemamo kredite ko Evropa, Mi nemamo mogućnost uvoza I izvoza ko Evropa,Mi izgleda nemamo ništa zajedničko sa evropom osim želje da budemo deo nje,u pravu si rizling je baš dobar:ppozdrav:
 
Još bi hteo napisati nešto nadam se da neće biti nepristojno. Nešo vidim da se salažeš za firmu I cenim to ,verovatno meni I "nama" poljoprivrednicima je malo čudno da se neko zdušno bori za nešto što nije njegovo ali to je kapitalizam , da li bi ti mogao na neki način da utičeš na rukovodstvo ,menadžment,prodaju ili kako vi već to zovete moderno da nama poljoprivrednicama izađete u susret sa distribucijom I cenom ili si samo neki PI-AR koji se boriš (za platu) da demantuješ neke koji pišu ( nepoznat razlog) protiv tvoje firme. Ništa lično ,očekujem prijateljski odgovor.

Ako pratis ovu temu unazad par dana, ja sam se potrudio da kroz neke poruke i neki video objasnim ko je i sta je to Elixir i Elixir Zorka i Elixir Prahovo..... Poceli su ljudi da pisu zaista razne gluposti, morao sam da demantujem i mozda sam se malo i upleo u nepotrebne komentare ali zaista je neverovatno da neko pise takve gluposti. Nisam PR i ne radim u marketingu firme ali sam tesno povezan sa prodajom i osvajanjem trzista Srbije i regionalno. Moje poruke su iskrene i nadam se da je vecina to i prepoznala. Itd.....
Rekao sam ranije da je dobro da smo se pojavili iz milon razloga a konkurencija dobila suparnika a proizvodjaci vecu mogucnost izbora. Niko pa ni moja firma ne moze da menja svet, pravila ekonomije, sisteme i kanale prodaje, trziste.....Ogromna vecina proizvodjaca nema mogucnost izbora (razlozi finansijski, plasman svojih proizvoda), uzimaju ono sto im ponudi neko za koga su vezani lokalno. Trziste Srbije je veoma kompleksno. Kada bi smo zapoceli takvu akciju na koju sugerises, ne bi smo uspeli u tome, na zalost. Komercijala na terenu ce uvek izaci u susret Vasim zahtevima i naci resenje za saradnju. Tema je diskutabilna i tesko mi je u par recenica reci sve sto mi je na umu. Rado cu uzivo porazgovarati sa bilo kim na ovu i bilo koju temu. Rekao sam da je u fabrici vec bilo dosta poseta proizvodjaca gde smo razgovarali na mnoge teme.
Jugi, nije moguce doci u fabriku bez najave. Planiramo i dalje organizovano dovoditi zadruge, proizvodjace ali i praviti jednom meseno ~otvorena vrata~ za radoznale posetioce.
Nisam nijednom napisao da smo najbolji nego samo iznosim cinjenice da je nase djubrivo kvalitetno uz zamerke na to isto djubrivo iz ranije proizvodnje pre godinu dana u Prahovu.
Pozdrav

- - - - - - - - - -

Ja čekam neki odgovor od PI-AR-a elixira ali izgleda ništa od toga. Ako se npr LINZER uvez plati carina I PDV a Elixir ovde proizvodi bez carine koliko bi on trebao biti jeftiniji od uvoznog ako odbijemo I transport iz inostranstva!!!!

Kazem ti da nisam PR. I ne stizem da tako brzo odgovaram na poruke.
 

- - - - - - - - - -

Kao sto sam obecao saljem link. Inace na sajtu Elixir Zorka u delu media centar/video materijali/Elixir Zorka kompleksna mineralna djubriva kao i u
drugim prilozima ima dosta materijala iz proizvodnje/opreme itd.
Takodje ovom porukom zelim da se odjavim jer ovo je mesto za komentarisanje samih potrosaca naseg djubriva. Radujemo se svakom dobrom komentaru a svaka kritika nam je dobrodosla. Na gluposti sam morao da reagujem. Svako dobro i pozdrav.
što si uklonio video?
 
Ja čekam neki odgovor od PI-AR-a elixira ali izgleda ništa od toga. Ako se npr LINZER uvez plati carina I PDV a Elixir ovde proizvodi bez carine koliko bi on trebao biti jeftiniji od uvoznog ako odbijemo I transport iz inostranstva!!!!

Traziste djubriva ne samo u Srbiji nego i u Evropi je poprilicno poremeceno. Prelazne zalihe, slabija potrosnja.....Proizvodjaci djubriva, veliki dileri/trgovci su usli u problem zaliha skuplje placenih od trenutne situacije. Mnogima je ostalo robe jos od prosle jeseni kada je npr MAP bio mnogo skuplji a svaka nova nabavka mnogo jeftinija. Ponderisala se cena itd. Niko se nije usrecio/zaradio na trgovini djubrivom u poslednjig godinu dana. Radi se samo da se izadje iz stare zalihe i udje u novu povoljniju nabavku.........
 
I u toj mnogohvaljenoj EU iznenadjujuce je veliki procenat poljoprivrednika koj su solo ,pa ipak opstaju i napreduju i to dobro.....
Sto se tice djubriva Elixsir, sve je to jos u povoju , ima vremena iskvarice se.
 
što si uklonio video?

Mislim da ima na sledecoj strani...

- - - - - - - - - -

Traziste djubriva ne samo u Srbiji nego i u Evropi je poprilicno poremeceno. Prelazne zalihe, slabija potrosnja.....Proizvodjaci djubriva, veliki dileri/trgovci su usli u problem zaliha skuplje placenih od trenutne situacije. Mnogima je ostalo robe jos od prosle jeseni kada je npr MAP bio mnogo skuplji a svaka nova nabavka mnogo jeftinija. Ponderisala se cena itd. Niko se nije usrecio/zaradio na trgovini djubrivom u poslednjig godinu dana. Radi se samo da se izadje iz stare zalihe i udje u novu povoljniju nabavku.........
Cena djubriva u ovom trenutku je jako povoljna, prateci grafikon kretanja cena, skoro na istorijskom minimumu. To su cinjenice. Mi imamo svoje komparativne prednosti, hvala Bogu,
da imamo konkurentnu cenu. Dobro smo pozicionirani logisticki na Dunavu i Savi zbog nabavke kljucnih sirovina, u fabrikama imamo i zeleznicke koloseke.............
 
Mislim da ima na sledecoj strani...

- - - - - - - - - -


Cena djubriva u ovom trenutku je jako povoljna, prateci grafikon kretanja cena, skoro na istorijskom minimumu. To su cinjenice. Mi imamo svoje komparativne prednosti, hvala Bogu,
da imamo konkurentnu cenu. Dobro smo pozicionirani logisticki na Dunavu i Savi zbog nabavke kljucnih sirovina, u fabrikama imamo i zeleznicke koloseke.............

Imamo zatvoren sistem proizvodnje bez otpadnih voda, gubitaka....itd.... Tako da mislim da mozemo imati konkurentnu cenu na normalnom trzistu. U ovom trenutku izmedju dve sezone imamo akcijski cenovnik. Poprilicno smo jeftiniji od Linzera Kutine) Kutinska fabrika djubriva posluje sa ogromnim gubicima koje je do sada pokrivala njihova drzava i mogli su snabdevati Linzer ispod realne cene na trzistu a ovi prepakivati i prodavati. Iskreno se nadam da ce se situacija rascistiti i na ovom trzistu gde se prodaje sve i svasta i gde ce se moci normalno poslovati.
 
Imamo zatvoren sistem proizvodnje bez otpadnih voda, gubitaka....itd.... Tako da mislim da mozemo imati konkurentnu cenu na normalnom trzistu. U ovom trenutku izmedju dve sezone imamo akcijski cenovnik. Poprilicno smo jeftiniji od Linzera Kutine) Kutinska fabrika djubriva posluje sa ogromnim gubicima koje je do sada pokrivala njihova drzava i mogli su snabdevati Linzer ispod realne cene na trzistu a ovi prepakivati i prodavati. Iskreno se nadam da ce se situacija rascistiti i na ovom trzistu gde se prodaje sve i svasta i gde ce se moci normalno poslovati.

Na ovom mestu necu pricati o konkretnim cenama mislim da je neumesno. A u svakom slucaju komercijala je na terenu i mozete ih kontaktirati.
 
Na ovom mestu necu pricati o konkretnim cenama mislim da je neumesno. A u svakom slucaju komercijala je na terenu i mozete ih kontaktirati.
vise ni nemoras nista pricati,ovo si lose odradio a u firmi se nisu bas proslavili sa ovim pokušajem reklamiranja
pristup tržištu i prezentacija preko ovog foruma vam nisu uspeli :osmeh:
 
"cena je na istorijskom minumumu":haha: Da baš je džabe. Nema potrebe da se deo poslova oko cene prebaci na komercijaliste tj terenske potrčke( bez uvrede I nas polj.proi. zovu seljacima) slobodno piši. Nešo da nisi ti suvlasnik elixir:osmeh:?
 
Gorane IHC potpuno tačno.Čovek se registrovao na forum da bi nas prosvetlio o Elixir đubrivima.Ako ste već hteli neku reklamu mogli ste se obratiti administratoru ili je bolje ovako s neba u rebra a uz to i džabaka.
 
U prošlim postovima se nisam uključivao. Imam neutralan stav prema Elixir đubrivima, jer ga nema u ponudi nigde gde sam bio, ne znam mu ni kvalitet, pa ni cenu, i nisam ni hteo da pišem ovde samo da bi se pisalo. Bilo mi je drago jer nisam našao neke negativne komentare o veštaku (osim u ceni), ali se sigurno ne bih ni zaletao. Jednostavno skeptičan sam prema svemu što je proizvedeno ili pakovano kod nas i gde su umešani naši prsti, kraj.
Za mene lično, treba još vremena da se dokazujete, dok mi ne ulijete poverenje, a i tad ću odneti đubrivo na analizu pre ikakve veće kupovine.

I samo sa ovim da je cena na istorijskom minimumu ne mogu da se složim. Pre bih rekao da je na istorijskom maksimumu. Od čega seljak kupuje đubrivo, nego od svojih proizvoda. Šta mi znači što je 3x16 pojeftinila 8-9din, kad sam prošle godine u jesen davao 2kg kukuruza za 1kg 3x16, 1kg suncokreta za 1kg iste, a ove jeseni da sam uzeo, dao bih preko 3,5kg kukuruza i skoro 2kg suncokreta. Pa da li tih 1kg đubriva vrati tih 3,5 kg kukuruza??? I da li je ikad skuplje bilo đubrivo, pošto sam relativno nov pa ne znam? Da li ste davali skoro 4kg kukuruza za 1kg đubriva?
 
bacao sam pred psenicu ruski Map i za probu Elixirov Map cena ruskog 57 a sabackog 60din. prilikom tprazbaccivanja vise je prasio sabacki e sad pravu razliku nadam se videcu na prolece. samo me jedna stvar jako,jako puno zanima u vezi tog Elixira u mom kraju kruze velike price da jos iz vremena nastanka te firme velike udele u njoj ima gospodja Ruzica Djindjic. voleo bih kada bi nekao mogao tacno tu pricu da potvrdi ili demantuje.
 
u bre svi prave djubrivo danas,meni svako isto i nevidim ja tu neku razliku i sve skuplje,ispade da su samo dve fabrike sposobne da naprave kan a jedna i ureu,svi nesto uvoze prepakuju doradjuju i samo prave mesavinu,opet mislim da je pancevacko djubrivo najbolje jer ipak je to gigant
 
U prošlim postovima se nisam uključivao. Imam neutralan stav prema Elixir đubrivima, jer ga nema u ponudi nigde gde sam bio, ne znam mu ni kvalitet, pa ni cenu, i nisam ni hteo da pišem ovde samo da bi se pisalo. Bilo mi je drago jer nisam našao neke negativne komentare o veštaku (osim u ceni), ali se sigurno ne bih ni zaletao. Jednostavno skeptičan sam prema svemu što je proizvedeno ili pakovano kod nas i gde su umešani naši prsti, kraj.
Za mene lično, treba još vremena da se dokazujete, dok mi ne ulijete poverenje, a i tad ću odneti đubrivo na analizu pre ikakve veće kupovine.

I samo sa ovim da je cena na istorijskom minimumu ne mogu da se složim. Pre bih rekao da je na istorijskom maksimumu. Od čega seljak kupuje đubrivo, nego od svojih proizvoda. Šta mi znači što je 3x16 pojeftinila 8-9din, kad sam prošle godine u jesen davao 2kg kukuruza za 1kg 3x16, 1kg suncokreta za 1kg iste, a ove jeseni da sam uzeo, dao bih preko 3,5kg kukuruza i skoro 2kg suncokreta. Pa da li tih 1kg đubriva vrati tih 3,5 kg kukuruza??? I da li je ikad skuplje bilo đubrivo, pošto sam relativno nov pa ne znam? Da li ste davali skoro 4kg kukuruza za 1kg đubriva?

sale 307 pročitaj ova dva teksta. Videćeš da je u suštini matematika uvek na strani upotrebe đubriva.

http://www.polj.savetodavstvo.vojvodina.gov.rs/sites/default/files/vesti_d7/REZULTATI%20OGLEDA%20SA%20KUKURUZOM%20SU-SO.pdf
http://www.znanjenapoklon.rs/clanci/e-znanje/skola-ishrana-bilja-epizoda-1.html
 
Nazad
Vrh