Elixir Zorka Sabac mineralna djubriva

hmm, u filmu se navodi podatak da će biti uloženo 55 miliona evra, koliko sam upoznat u fabriku u Šapcu već je investirano 30 miliona. Nekako mi to ne zvuči logično, uložiti toliku sumu samo da bi se preprodalo. Na kraju krajeva, za potencijalnog kupca nije samo fabrika interesatne već i tržište, poverenje kupaca itd, a i nesans je već i najavio novu liniju proizvodnje. Čini mi se da je i direktor prodaje Dejan Vidović u Domaćinu, najavio nov proizvod AmoSulfan o kome je bilo reči u prethodnim postovima.
 
nesans gde u okolini zrenjanina da nadjem 8:16:24 ? treba mi za pripremu zemljista za vocnjak

A.d. Banatski Despotovac bi trebalo, u Crepaji ne znam tacno gde, Produkt Zrenjanin big beg je imao, Apoteke Timus ili Dukat. Mogu sutra preciznije da ti javim sa brojem telefona.
Javljam ti na pp.

- - - - - - - - - -

lepo to sve izgleda na filmu a kako li je u praksi,videcemo
nego da gazda to sve lepo ne nasminka i preproda ....takvi su nasi biznismeni

Dragi Slobo, ako si procitao moju poruku od pre dan, dva opisao sam kako je u praksi.
Bitno je da je fabrika tu i da radi, 220 radnika prima platu, drzava ima dadatnu vrednost kroz poreze i priliv od izvoza i da je djubrivo dobrog kvaliteta i cene. Ko je gazda sustinski je nebitno. Niko nece uloziti pare da mu fabrika stoji ili lose radi. A proizvodjacima u Srbiji je samo korist da ima u ponudi jos jedno kvalitetno djubrivo . Cim je veca konkurencija, manja je mogucnost za monopolisticko ponasanje.:osmeh:
Pozdrav
 
@slobapatrola
Gazdi nije strana takva poslovna politika. Inace gazda je klasican primer kako postati milioner u Srbiji za poslednjih 10 godina.
Treba samo imati smisla za biznis i biti malo vise zut.
 
@slobapatrola
Gazdi nije strana takva poslovna politika. Inace gazda je klasican primer kako postati milioner u Srbiji za poslednjih 10 godina.
Treba samo imati smisla za biznis i biti malo vise zut.

Dragi Bewisa,
po slici koju si stavio u svom profilu rekao bih da si cestit covek. Kada bi znao i bio svestan koliku si glupost napisao u prethodnoj poruci verujem da bi te bilo sramota do neba.
Posto nisi svestan, pisi prijatelju papir trpi sve. Ja sam se i ukljucio na ovaj forum ispred tima prodaje da demantujem gluposti koje su zaista neverovatne.
Pozvao sam iskreno i tebe i dobrog Mirka015 na kaficu i obilazak fabrike. Nakon toga bih voleo da napisete neku poruku na ovoj temi.
U svakom slucaju pozdrav za tebe
 
Svi pricaju o nekom kvalitetu,a cena:sta:Zar nije mnogo preko 40 dinara(npk 3x15) za vase djubrivo,pa domace bi trebalo da je jeftinije od uvoznih.Ove jeseni je jedino azohem drasticno spustio cene djubriva(28 din,znam da je kvalitet sumljiv)a fertil,eliksir,lincer i ostali su cak skuplji u odnosu na proslu godinu.

- - - - - - - - - -

Da dodam,kod kolege sa kojim kompezujem djubrivo sam cuo i video svojim ocima informaciju da je ove jeseni prodao 4 slepera subotickog djubriva(veoma lako)doterao jedan sleper zorkinog,nesto malo prodao,a jedan sleper ferila stoji prodao neprimetno malo.
Sta ovo govori???
Dali je vase djubrivo samo za gazde ili i za sirotinju??
 
Čini mi se da se stalno zanemaruje taj "sitan" detalj oko broja ljudi koji su zaposleni u velikim kompanijama u Srbiji. Zapravo taj podatak i nije baš tačan, jer niko ne gleda koliko je još ljudi neposredno uključeno u taj lanac. Za poslovanje jedne velike kompanije potrebna je logistika sa strane, a tu logistiku pružaju ostale firme. Tako da nije to samo 220 zaposlenih kao u slučaju Zorke npr, tu su i dobavljači repromaterijala, transport, gorivo, železnica pa onda trgovine jer ko ima platu ima i na šta da je potroši, kafedžije i sve tako da najsitnijeg npr pekara koji prodaje burek koji će zaposleni pojesti za doručak. Ali na stranu taj detalj, ovde je pravo pitanje šta domaća poljoprivreda dobija pokretanjem proizvodnje đubriva. Ako ste pažljivo odgledali film navodi se da smo od nekadašnjeg izvoznika postali uvoznik đubriva. Pa da li to treba da bude naša sudbina? Zašto npr nijedan veliki proizvođač mineralnog đubriva nije došao u Srbiju? I čemu uopšte ta rasprava samo ovo ili ono. Svako je vlasnik svog novca i sa njim raspolaže na način na koji želi. I ja sam vlasnik svog novca i smatram da mi ne trebaju pouke šta sa njim da radim. Sigurno je da se može dobiti informacija da li đubrivo valja ili ne valja. Ne razumem kakve veze sa poljoprivrednom proizvodnjom i za poljoprivrednike ima informacija ko je gazda i da li je žut, plav, zelen ili narandžast? Mislim da bi trebalo više energije posvetiti kako proizvodnju učiniti isplativom u ovom sadašnjem trenutku, umesto baviti se pitanjima da li će fabrika biti prodata ili ne. Koliko ja vidim Elixir Zorka jeste šansa da se tržište mineralnim đubrivima malo uzdrma, da cene padnu, da se poveća potrošnja mineralnog đubriva po kojoj smo maltene na zadnjem mestu u Evropi. Džaba visokoprinosni hibridi i sorte bez đubrenja. Sigurno ste, kao i ja posetili mnoga ogledna polja raznih samenskih kuća, pa koja je ogleda radila bez ijednog kilograma mineralnog đubriva? Odakle toliko vioski prinosi? Sigurno nije samo zbog genetskog potencijala za rodnost biljke ima nešto i u đubrivu.
 
Svi pricaju o nekom kvalitetu,a cena:sta:Zar nije mnogo preko 40 dinara(npk 3x15) za vase djubrivo,pa domace bi trebalo da je jeftinije od uvoznih.Ove jeseni je jedino azohem drasticno spustio cene djubriva(28 din,znam da je kvalitet sumljiv)a fertil,eliksir,lincer i ostali su cak skuplji u odnosu na proslu godinu.

- - - - - - - - - -

Da dodam,kod kolege sa kojim kompezujem djubrivo sam cuo i video svojim ocima informaciju da je ove jeseni prodao 4 slepera subotickog djubriva(veoma lako)doterao jedan sleper zorkinog,nesto malo prodao,a jedan sleper ferila stoji prodao neprimetno malo.
Sta ovo govori???
Dali je vase djubrivo samo za gazde ili i za sirotinju??

Mirko,
ti si stvarno shampion. Tvoje poruke su legendarne. Molim te oglasavaj se cesce. Ti postajes inspiracija za mene. Nemoj da se ljutis na mene ali stvarno si kralj i uvek me lepo nasmejes. Laku noc.
 
Dragi Neso, ako imas argument da me demantujes iznesi ga ovde. Inace djubriva su vam bezobrazno skupa.
Hvala na pozivu, ali nagledao sam se ja fabrika djubriva.
 
Mirko,
ti si stvarno shampion. Tvoje poruke su legendarne. Molim te oglasavaj se cesce. Ti postajes inspiracija za mene. Nemoj da se ljutis na mene ali stvarno si kralj i uvek me lepo nasmejes. Laku noc.
Bas zanimljivo,ja sam vas nasmejao kad sam napisao da vam je djubrivo skupo,samo sto nam niste rekli"ko vas jeb...poljoprivrednici"

I jos jedno krajnje zanimljivo pitanje:Svi proizvodite NPK a gde je u celoj prici KAN,UREA,AN,SAN.
Kojom metodom dolazite do azota u djubrivu??U djubrivu bi trebalo da je umesano(za15-cu)15% KAN-a,kako ste dosli do njega,pakujete ga a ne proizvodite,a kazete da je sve vasa proizvodnja.Izgleda da pravu proizvodnju djubriva jedino imaju Azotare.

NPK 15:15:15

[TABLE="class: contentpaneopen"]
[TR]
[TD]
  • Vrsta i tip: Neorgansko, složeno, čvrsto, mešano NPK đubrivo
  • Naziv u okviru tipa: Složeno NPK đubrivo
Hranljive materije:


  • Azot (N) ..................15% /-1,1% ........ Krečni amonijum nitrat (KAN)
  • Fosfor (P2O5) ..........15% /-1,1%......... Monoamonijum fosfat (MAP)
  • Kalijum (K2O)............15% /-1,1%......... Kalijum hlorid (KCL)
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
Mirko,

elixirova fabrika ne proizvodi sve komponente đubriva ali ipak pravi kompleksna đubriva a ne mešana kao ovo čiji si sastav postavio.

Evo jedne slike kako izgleda "prava" fabrika veštačkih đubriva:
petrokemija_postrojenje_petrokemijapress.jpg
 
Bas zanimljivo,ja sam vas nasmejao kad sam napisao da vam je djubrivo skupo,samo sto nam niste rekli"ko vas jeb...poljoprivrednici"

I jos jedno krajnje zanimljivo pitanje:Svi proizvodite NPK a gde je u celoj prici KAN,UREA,AN,SAN.
Kojom metodom dolazite do azota u djubrivu??U djubrivu bi trebalo da je umesano(za15-cu)15% KAN-a,kako ste dosli do njega,pakujete ga a ne proizvodite,a kazete da je sve vasa proizvodnja.Izgleda da pravu proizvodnju djubriva jedino imaju Azotare.

NPK 15:15:15

[TABLE="class: contentpaneopen"]
[TR]
[TD]
  • Vrsta i tip: Neorgansko, složeno, čvrsto, mešano NPK đubrivo
  • Naziv u okviru tipa: Složeno NPK đubrivo
Hranljive materije:


  • Azot (N) ..................15% /-1,1% ........ Krečni amonijum nitrat (KAN)
  • Fosfor (P2O5) ..........15% /-1,1%......... Monoamonijum fosfat (MAP)
  • Kalijum (K2O)............15% /-1,1%......... Kalijum hlorid (KCL)
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Mirko,
stvarno si shampion. Ja sam te zvao da budes moj gost u fabrici da vidis da li uopste postoji proizvodnja i kako i iz cega se proizvodi djubrivo. Ne razumem zasto komentarises nesto o cemu izgleda ne znas elementarne stvari.
Cena Zorkinog djubriva je veoma konkurentna. Jako je visoka u odnosu na djubrivo koje ti koristis a mislim i da si ga skupo platio jer ga ima i ispod 200 eura (pogledaj na berzu).
Poljoprivredni proizvodjaci kao krajnji potrosaci naseg djubriva su neko od koga zivimo i ne razumem zasto zelis da Elixir predstavis u losem kontekstu. Pogotovu sto si ti iz Sapca a na forumu su ljudi sa raznih strana i mogu zaista da pomisle da je Elixir neka prevarantska firma. Jos jednom kazem da imam zelju da demantujes sam sebe.
 
Mirko,

elixirova fabrika ne proizvodi sve komponente đubriva
Koju komponentu proizvodi,Kalijum.

I gospodin Nesa ne odgovori sta bi sa KAN-om,SAN-om,sto to ne proizvode.A fabriku necu da obilazim,bio sam skoro,kao sto rece burazer mi radi tamo.
I nisam ja rekao da je djubrivo lose,vase djubrivo je kvalitetno ali skupo.I ja djubrivo ne kupujem na berzi,ocigledno sa ovim komentarom oko cene na berzi razmisljate samo o bogatim i velikim poljoprivrednicima koji djubrivo kupuju na desetine tona,sitni poljoprivrednici u ovoj zemlji djubrivo kupuju u poljo apotekama i stovaristima a ne na berzi.
Bilo bi pametnije da obidjete objekte gde se prodaje vase djubrivo i pogledate realne cene istog u maloprodaji,umesto sto pozivate na obilazak fabrike,sta ja imam od toga sto cu ceo dan tamo da slusam politicke govore rukovodstva i kako oni brinu o meni i ostalim zemljostrugarima.
 
Naravno,cena Zorkinog 15:15:15 kod njih u maloprodajnom objektu je 46 din.

Na trzistu:
Lincer je 42,5din
Pancevo je 38,5din
Rusko 44 din.
Fertil 40 din.
 
Poslednja izmena:
A kod nas je to Zorkino jeftinije od ostalih(ne računam Azohem).
mislim isto mu je cena 47 samo su ostala skuplja.linzer je recimo 50
ali to je već bezobrazluk naših trgovaca
 
Ja sam nabavio Zorkino 8:16:24 po 45 dinara. Mi na sreću imamo dva veća trgovca kod kojih je moguće spustiti cenu za dinar dva ako se kupuje na više(par tona).
 
Nazad
Vrh