Elixir Zorka Sabac mineralna djubriva

I ja smatram da je Zorkino djubrivo preskupo... Skuplje je od Linzera koje je uvozno djubrivo, a kvalitet mu sigurno nije losiji nego kod Zorkinih djubriva...
ako je iko onda sam ja za to da se kupuje domaće....ali ako je uvozno istog kvaliteta na čiju su cenu dodati prevoz i carina jeftinije od tog domaćeg...
onda patriotizam ide na drugo mesto jer bezobrazluk ne praštam
 
EEEE sto nisam blizu, uzeo bih kacket:osmeh: narocito ako ga dele slatke zgodne pametne lepe divne posebne devojke za standom:osmeh::haha:
 
Jugi nemoj unapred pričati.Tako je jedan član govorio na zimskom predavanju u Z.P pa kada je do njega došla devojka koja deli kalendare pocrveneo jadan. :haha:
 
ovde kod mene ima elixir prodavnica i kod njih je map 60,00 (koliko bi onda doslo kod drugih trgovaca ne mogu ni da zamislim) a na drugom mestu ruski map 55,00 a s obzirom da u sabcu rade djubrivo od uvoznih sirovina ja cu da odmah kupim uvozno djubrivo i prodjem jeftinije :osmeh:
@NA saznaj jel se okrece jagnje ili prase i koje je pivo na meniu to su vrlo bitne inforrmacije :haha:
 
ovde kod mene ima elixir prodavnica i kod njih je map 60,00 (koliko bi onda doslo kod drugih trgovaca ne mogu ni da zamislim) a na drugom mestu ruski map 55,00 a s obzirom da u sabcu rade djubrivo od uvoznih sirovina ja cu da odmah kupim uvozno djubrivo i prodjem jeftinije :osmeh:
@NA saznaj jel se okrece jagnje ili prase i koje je pivo na meniu to su vrlo bitne inforrmacije :haha:

Elixir nema više maloprodaju. Njihove objekte je preuzela trgovina Tomsin iz Šapca. I kod mene imaju prodavnicu i cena MAP-a je isto 60 din/kg.
 
Posteno da ti kazem nisam pitao,vidim pise jos uvek agrodiskont.

Za mog prijatelja Mirka info,
da se nebi zamarao, je da Elixir vise nema svoje maloprodajne objekte. Nisu u zakupu nego je najveci deo preko 20 preuzela firma Tomsin. Razlog je sukob interesa veleprodaje i maloprodaje Elixira na trzistu djubriva. To sto je izbrendirano kao Agrodiskont ne znaci da je u vlasnistvu Elixira.
Cenu MAP-a i bilo kog drugog naseg ili x djubriva formiraju vlasnici polj. apoteka ili zadruga.... u skladu sa svojim interesima, troskovima, poslovnom politikom.... Zasto neko drzi cenu MAP-a na 60 din. nije nasa odluka i ne mozemo ni po kom osnovu da uticemo na to. Kao sto je npr. kod mog druga Mirka 46 din a na drugom kraju Srbije neka druga cena. Imajte u vidu da je cena djubriva u odnosu na prolece u padu i da neko ima skuplje zalihe ili nabavku, pa pokusava zadrzavajuci cenu vratiti ulozeni novac.
Cene Elixir Zorka djubriva u odnosu na uvozna kvalitetna djubriva (nisu sva uvozna i kvalitetna) su nesto nize u ponudi. Takodje treba da znate da i mi jedan deo komponenti u nasem djubrivu uvozimo (fosfat iz Sirije, KCL Nemacka ili Ukrajina...). Cene tih komponenti odredjuje svetska berza i trziste i to najvecim delom utice na cenu djubriva a pored toga i mnostvo drugih faktora. Dakle, konstatacije da smo bezobrazno skupi ili najskuplji nisu tacne. Prosto i mi imamo konkurenciju i moramo da se takmicimo sa njima i cenom ali i kvalitetom. Na kraju, svako ima pravo izbora odlucivanja za sta ce potrositi svoj novac. Ja sam samo hteo da kazem da ne mora da znaci ako je nesto 28 din npr., da je automatski jeftinije od 40 din npr. Kao dokaz toga postoje analize a i deklaracije na samim vrecama.
Laku noc dragi moj Mirko, nisam mogao zaspati a da ti se ne javim. Salji poruke molim te, zaista si kralj !!!
 
Nazad
Vrh