Elixir Zorka Sabac mineralna djubriva

Drago je meni sto Zorka ponovi radi djubriva, ali ipak cu ja da korisim Linzer 4000-5000 din po toni nije malo, a ne verujem da Linzer spada u grupu nekvalitetnih uvoznih mineralnih djubriva...
 
Neso ti ovde predstavljas fabriku,a ja sebe obicnog poljoprivrednika i tu su velike razlike i u praksi i u finansijskim sredstvima.
 
Poslednja izmena:
Drago je meni sto Zorka ponovi radi djubriva, ali ipak cu ja da korisim Linzer 4000-5000 din po toni nije malo, a ne verujem da Linzer spada u grupu nekvalitetnih uvoznih mineralnih djubriva...

Linzer djubriva su zaista dobra djubriva. Mi jos nismo plasirali nase djubrivo u Austriju, nadam se da hocemo u narednom periodu.
 
Zašto se ne organizujete po selima u zadruge pa naručite kamion djubriva... zašto bi vas neko organizovao?
Dragane smatram te za malo pametnijeg od onog sa "pejićevih salaša" tako da ti ovo pitanje nije na mestu. Šta ima bilo ko od nas da se zajebava sa organizacijom . Ima I malih kamiona 3,5, 10 ili 24 tone to neka brine proizvođač ako želi prodati robu. evo ti jedan primer pre par godina ja sam imao ponudu iz jedne firme dosta povoljnu,uzeo sam 10 tona naš clan peet je uzeo 5-6 t,još trojica su uzela po xy tona I raskrčmili smo kamion super. Ove godine je naš clan peet našao povoljno veštak I zvao mene I još par njih da uzmemo šleper ali ...sticajem okolnosti ni ja ni ona trojica nismo mogli uzeti I naš clan peet nije mogao proći povoljnije zbog nas ostalih e sada ti vidi da li je on nešto kriv ili su krive okolnosti ili je kriv distributer što nije mogao da mu isporuči 6 tona po dogovorenoj ceni. Tako da ako proizvođač nije sposoban da distribuira proizvod do krajnjeg proizvođača onda je to problem samog proizvođača a ne nas . Kako funkcionišu kurirske službe? neka se ugledaju na njih,naručiš ti u BT ,Siniša u Žedniku,Igor u S.žedniku I oni raznesu kamiončić ili šleper zavisno od naružbe . Pa majku mu valjda im je u interesu da trošimo VĐ. Evo ja se dobrovoljno javljam da budem neka logistika za moje seleo samo neka donesu nemam nameru nikome da plaćam 10-15 ili 25% vise.Ako im ne odgovara ostaju bez mušterije koji troši cc 20 tona raznog đubriva godišnje.
 
Da li moramo da se najavimo ako recimo hocemo da dodjemo u fabriku ili moze svakodnevno?? onako pitam..
 
Ne razumem zašto napadaš čoveka non stop. Stvarno ne razumem zašto nisi otišao kad te je čovek lepo zvao u obilazak fabrike ,mogao si lepo da porazgovaraš sa ljudima i da preneseš utiske ovde. E sad....ako su ti neki drugi interesi onda tu nema pomirenja...a pošto se radi o interesima ,djubrivu, mogu samo da zaključim iz svega ovoga da si pritajeni diler nekih drugih djubriva pa ne želiš da izgubiš kupce... stvarno mi nisi jasan.
E konstatacija ti je vrh,ja diler,haahaaa,malo bolje citaj sta sam napisao ranije,odakle mi djubrivo za moje potrebe i koje kupujem.
 
Neso ti ovde predstavljas fabriku,a ja poljoprivrednika i tu su velike razlike i u praksi i u finansijskim sredstvima.

Mirko,
ovo je forum za poljoprivredne proizvodjace koji trebaju da komentarisu razne teme. Ja sam morao da se ukljucim i demantujem neistine vezane za firmu u kojoj radim koje si ponajvise Ti plasirao. Na neki nacin sam Ti i zahvalan jer sam nadam se upoznao mnoge korisnike djubriva sa desavanjima u Elixir Zorki.
 
Mislim da je svima u najboljem interesu da imamo sto vise dobrih proizvodjaca djubriva, koji treba da se utrkuju kako sa kvalitetom, tako I sa povoljnom cenom. Vreme ce pokazati ko ce u Srbiji zauzeti celnu poziciju.
 
Neso ti ovde predstavljas fabriku,a ja poljoprivrednika i tu su velike razlike i u praksi i u finansijskim sredstvima.
Mirko izvini na pitanju ali koje poljoprivrednike predstavljaš?Imaš udruženje ? Komšije? mene? Ipak bi se ja na tvom mestu ogradio od takvih izjava. Gledam prvenstveno svoj interes I cilj mi je da prođem što jeftinije u nabavci sve ostalo je "veća politika" a meni je interes što manja cena.
 
Ma samo vi tamo proizvodite,pakujte,utovarajte,samo napred ali niste jedini u srbiji,ima jos proizvodjaca za koje vi tvrdite da su losi a vi ste najbolji.Opet ponavljam,djubrivo vam je odlicno i sam sam ga koristio ove jeseni.Prosle zime sam najeb.....sa subotickim,sam mleveni kamen i prasina,vec sam pisao o tome u adekvatnim temama i rekao sam da necu kupiti njihovo djubrivo,ali dosla jesen a nema drugo u ponudi,sva sreca bilo je lepo granulisano(okrugla granula).
Zanemarimo suboticko,to je lose jer to je azotara.
Jel nevalja 3x15 Pancevacko,Lincer,Vukovar,Kutina.
Da ste jeftiniji sad bi imali sve moje pohvale,ovako ste medju najskupljim na trzistu i to vam je veliki minus.

- - - - - - - - - -

Mirko izvini na pitanju ali koje poljoprivrednike predstavljaš?Imaš udruženje ? Komšije? mene? Ipak bi se ja na tvom mestu ogradio od takvih izjava. Gledam prvenstveno svoj interes I cilj mi je da prođem što jeftinije u nabavci sve ostalo je "veća politika" a meni je interes što manja cena.
Mislio sam na samog sebe,izvinjavam se,sad cu ispraviti,nisam se lepo izrazio.:ppozdrav:
 
Još bi hteo napisati nešto nadam se da neće biti nepristojno. Nešo vidim da se salažeš za firmu I cenim to ,verovatno meni I "nama" poljoprivrednicima je malo čudno da se neko zdušno bori za nešto što nije njegovo ali to je kapitalizam , da li bi ti mogao na neki način da utičeš na rukovodstvo ,menadžment,prodaju ili kako vi već to zovete moderno da nama poljoprivrednicama izađete u susret sa distribucijom I cenom ili si samo neki PI-AR koji se boriš (za platu) da demantuješ neke koji pišu ( nepoznat razlog) protiv tvoje firme. Ništa lično ,očekujem prijateljski odgovor.
 
Samo Sapcani imaju ostre kritike,sta vam to govori??:osmeh:(to je taj nepoznat razlog):ppozdrav:Sad napustam temu,lepo predahnite od mene i narucite preko Nese te stotine tona,ja cu za moju tonu vec da se snadjem nekako.
 
Meni stvarno nije jasno kako se ne moze otici direkt u fabriku i uzeti djubrivo..Ako neko zna koje je Lukavacko djubrvo,dole kod Tuzle to je,i pre rata su bili odlicnog kvaliteta,tamo se i dan danas ode sa kamionom i natovari koliko hoces i vozi...Ja licno prevozim iz Srbije,nekad me zajebava granicna,nekad ih posaljem u pm,nekad dam za pice al u biti prevucem za sebe i dosta,jer je kod nas skuplje...
 
Mozda sam glup pa ne kapiram tvoj odgovor oko izvoza u Austriju ? Da li hoces da kazes da ce te da prodajete Zorkina djubriva jeftinije od Linzera u Austriji, kao sto oni rade u Srbiji ?

Linzer u Srbiji u poslednje vreme prodaje Kutinska djubriva upakovana u svoju ambalazu. To lepo pise na poledjini vrece. I to su kvalitetna djubiva sa nesto manjom rastvorljivoscu fosfora u odnosu na original Linzer ili Elixir. Posto radim u prodaji pratim cenovnike Linzera (Kutine) i nijednog trenutka nas cenovnik nije bio ni blizu njihovog cenovnika pa ni sada.
Ulazak na bilo koje trziste je vrlo slozena stvar i zahteva dugorocnu strategiju i rad. Ne razumem zasto se uzbudjujes povodom toga.
 
Iskreno mi ni ne možemo imati kritike ,fabriku smo videli na internet,cenu veštačkog na forumu a veštak nismo ni videli ni opipali ni omirisali.
 
Linzer u Srbiji u poslednje vreme prodaje Kutinska djubriva upakovana u svoju ambalazu. To lepo pise na poledjini vrece. I to su kvalitetna djubiva sa nesto manjom rastvorljivoscu fosfora u odnosu na original Linzer ili Elixir. Posto radim u prodaji pratim cenovnike Linzera (Kutine) i nijednog trenutka nas cenovnik nije bio ni blizu njihovog cenovnika pa ni sada.
Ulazak na bilo koje trziste je vrlo slozena stvar i zahteva dugorocnu strategiju i rad. Ne razumem zasto se uzbudjujes povodom toga.

Ne uzbudjujem se ja nista, niti me zanima da li cete vi izvoziti... Ti si se prvi uzbudio kada sam rekao da je Linzer par dinara jeftiniji od Elixira... I jedno pitanje ako sme da se zna odgovor. Kada si vec pomenuo cenovnik, koliko je vase djubrivo jeftinije od Linzera u veleprodaji ?
 
Iskreno mi ni ne možemo imati kritike ,fabriku smo videli na internet,cenu veštačkog na forumu a veštak nismo ni videli ni opipali ni omirisali.
hahah druze ja mirisao, bas sam dobro povukao, osim dve kuglice nista nisam osetio :) djubrivo je dobro otopilo se bas kao i proslogodisnji linzer prosle godine :)
 
Ja čekam neki odgovor od PI-AR-a elixira ali izgleda ništa od toga. Ako se npr LINZER uvez plati carina I PDV a Elixir ovde proizvodi bez carine koliko bi on trebao biti jeftiniji od uvoznog ako odbijemo I transport iz inostranstva!!!!
 
Talianu slažem se sa tobom, to je jedna varijanta da nam dovoze na kućni prag...medjutim... u modernim EU državama poljoprivrednici se sami organizuju i na konto toga postaju konkurentniji. Formiraju mašinske prstenove,udruženja (pravih poljoprivrednika,a ne kao neki "poglavari" udruženja bez 1 ha zemlje primer čoveka što je hteo da se uglavi u min. polj. ). Uglavnom šta je suština... suština je da mi treba da menjamo naš mentalitet i da se zauzmemo za sami sebe i svoje interese! Previše smo uljuljkani i konstantno tražimo od nekoga da uradi nešto za nas, a mi sami ne radimo ništa za nas! ... možda bi prvo trebali mi izmedju sebe da se konsolidujemo vidimo šta su naši generalni ciljevi i dejstvujemo u tom pravcu u našem interesu, pa čak i formiranje stranke ! Svakako da bi fabrika koja se bavi proizvodnjom trebala da ima i neku svoju poslovnu politiku da krajnji korisnik bude zadovoljan kako cenom tako i kvalitetom! Cena u odnosu na fabričku mora zavisiti od prevoza i nekog normalnog profita preprodavca ... problem je što država ne stimuliše neka gazdinstva koja su u zabačenijim područjima itd. itd. itd. TEma je jako široka, a Rizling je baš dobar položio se ispit...mora se , radi uroka.:ppozdrav::veseljak::
 
Nazad
Vrh