Chat u svinjarstvu

Pre neki dan legli novci za svinje isporucene za robne rezerve,malo smo kuburili sa papirologijom, tako da se tu nakupilo vise od mesec dana od utovara do isplate, ali sve u svemu dobro je ispalo u datoj situaciji.
 
Moze li mi neko reci koju kolicinu hrane treba da pojede jedno prase, dnevno, starosti oko 50 dana ( 20 dana nakon odlucivanja )?
Hranim iskljicivo Gebi koncentratima.
Hvala
 
Pod hitno treba naša vlada da interveniše i pomogne ljudima
angažuje našu mesnu industriju i otkupi bar deo njihovih viškova
to bi bio korak napred u našem bezalternativnom putu ka eu
 
Jedno pitanje,da li moze da se daje gvozdje jos jedanred prasicama?Dobili su kad su imali 5 dana,sada su negde oko 15-16kg.I koliko,prviput su dobili kubik(ako se dobro secam)
 
A zašto da im daješ? Anemični su ili šta?
Oni već sada mogu da koriste gvožđe iz hrane ako imaju 15-16kg.
Kod mene eto, prasad nekad dobiju gvožđe a nekad ne. Ako su jako beli i slabašni onda dobiju ako su lepi i napredni onda ne dajem i to samo zimi.
 
Ljudi moze li neko da mi potvrdi ili demantuje imformaciju koju sam juce dobio da za 2016tu godinu drzava nece davati subvencije uopste za stoku? Ima li ko kakvih unformacija u vezi toga?
 
Ja sam mislio da si ti Vasilije Bruto Domaći Proizvod dok nisam pročitao odakle si... :haha:
 
Ljudi moze li neko da mi potvrdi ili demantuje imformaciju koju sam juce dobio da za 2016tu godinu drzava nece davati subvencije uopste za stoku? Ima li ko kakvih unformacija u vezi toga?
Reci tom što ti je rekao da ti to ponovi ali da ti garantuje 200e da će to 100% biti istinito pa ćeš onda saznati da li je nečije šuketanje ili istinita priča.
 
ok ja samo da vidim da li je jos neko to cuo. Posto taj sto je rekao je navodno neki savetnik za stocarstvo u min. poljoprivrede pa zbog toga i pitam vas. Navodno da bi se povecale plate i penzije mora da se sreze budzet za poljoprivredu, ali jos nista nije zvanicno, a mozda taj samo tako i mlati.

- - - - - - - - - -

Ja sam mislio da si ti Vasilije Bruto Domaći Proizvod dok nisam pročitao odakle si... :haha:
Pa sta fali Backom Dobrom Polju, znamenito je to mesto :ppozdrav:
 
Ta šta će mu faliti, nego kad sam pročitao BDP meni odmah na um padoše ovi što ih gledam svaki dan na tv-u kako ga spominju, a onda pročitam lokaciju i sve mi bude jasno... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh