Chat u svinjarstvu

Gde da srezu budzet za poljoprivredu, Srbija je zemlja sa najmanjim budzetom za poljoprivredu u evropi. A i savetnik se nista ne pita te odluke donosi vlada. Ai kad bi srezali ne bi im to bas mnogo pomoglo vec bi imalo kontraefekt smanjio bi se ionako mali stocni fond. Sto povlaci mnoge druge stvari opada promet stocne hrane po apotekama sto bi za posledicu imalo manji priliv od PDV od koga ova drzava zivi. Manji promet i izvoz mesa mesnih preradjevina sto isto prati smanjenje poreskih prihoda. Kome ratari da prodaju zito doslo bi do pada cena zita i opsteg nezadovoljstva, idu izbori u Vojvodini mislim da bi to bio jako glup potez. Mada kod nas ima mnogo glupih ljudi koji razmisljaju u jednoj dimenziji i druge stvari jednostavno ne vide i ne shvataju, zato i jeste stanje kakvo jeste...
 
vecer,zanima me ako netko ima iskustva sa smjesama od inberga,danas sam uzeo pigolino od njih ali zanimaju me i sve njihove smjese,hvala unaprijed
 
121407171223637077662870.jpg
 
Pozdrav,nov sam ovde ne znam bas gde da postavim pitanje,pa mislim da je ovo bas najpribliznija tema..planiram se baviti tovom svinja,imam druga koji se bavi tim,i koji kaze da ko ima svoje prase do tovljenika u klasi ono njega kosta 9000-10000 dinara,sve preko toga je zarada i to pod uslovom da sve kupi (kukuruz,jecam,soju,itd..) sto znaci kada imas svoje ispada jos jeftinije...sada me zanima vase misljenje koliko je to tacno?
 
ih... A gde je smrad? A gde je sopstveni rad i trud oko čišćenja, hranjenja, istovara, utovara i još koječega?
Neće još dugo otkupljivači svirati k*rcu. Kad dočekaju da im stranci diktiraju cenu, uželeće se domaće robe.
 
E da je samo rad.Ni po jada.Ulog,stres,jedenje samog sebe.Koliko Svaba zna unapred cenu,toliko je kod nas lov u mutnom,a mi tovljaci smo uvek somovi sa dna.
 
A uz to moli boga da ne vidis veterinara u svojim oborima. Dobar ti taj drugar :haha: izgleda da hoce da zajedno ''profitirate''.
Prelistaj teme po forumu i sam vidi koliko sta i ceka pojedu pa se sam saberi i onda vidi da li ti je to ''drugar''.
 
Kaze da svinja pojede od 300 do 350kg koncetrata,a da je za 300kg koncetrata potrebno (45kg soje=2,925 dinara 60kg jecma=1200 dinara 200kg kukuruza =3300 hvbdinara 9kg suplement=900 sto mu dodje 8325 dinara + neocekivani troskovi 1600 dinara sto sve skupa ne prelazi 10000 dinara,i kaze jos imaju subgvencije po tovljeniku) sada sta znam,imam malo lufta ujutru,malo uvece,i pola dana u nedelji da napravim koncetrate,s' tim kupio bih svoje krmace,pa na kraju i one se krecu evro po kg,otplatice sto su pojele,a praci ostaju gratiss,pa da mi ostane i po 30e po tovljeniku super je,jer sse to moze raditi kao dodatni posao ili hobi kako god..mozda i gresim,sta znam..nisam se oprobao u tim vodama
 
Ne može da ide 45kg soje nego može da bude neka prerađevina od soje zbog toksina.
Drugo. Sa takvom recepturom teško da mu samo toliko pojedu.
Obavezno ga pitaj za taj "suplement" gde mu 9kg dođe 900din. (to mora da je tajna)

Ajde ovako! Da ne bude da te neko zavlači. Pismen si i verovatno pametan čovek. Idi na sajt bilo kojeg proizvođača hrane i pogledaj sve moguće recepture za premikse koje prodaju i onda sračunaj koliko čega treba u tih 350 kg pa zatim preračunaj.
 
Aj da pojednostavimo ,koliko mi moze ostati cisto sa svojim prasicima i cenom od 150dinara i tim subgvencijama,i isplatili mi se to,u obzir uzmi da imam objekte,koji stoje za dzabe a imam i tog malo slobodnog vremena,kojeg bi iskoristio malo da zaradim neku paru,ako je moguce?
 
Poslednja izmena od urednika:
Aj da pojednostavimo ,koliko mi moze ostati cisto sa svojim prasicima i cenom od 150dinara i tim subgvencijama,i isplatili mi se to,u obzir uzmi da imam objekte,koji stoje za dzabe a imam i tog malo slobodnog vremena,kojeg bi iskoristio malo da zaradim neku paru,ako je moguce?
Prvo, neko je to vec pitao, da li volis svinje ili novce. Kada to rascistis onda radis kalkulaciju.
 
Aj da pojednostavimo ,koliko mi moze ostati cisto sa svojim prasicima i cenom od 150dinara i tim subgvencijama,i isplatili mi se to,u obzir uzmi da imam objekte,koji stoje za dzabe a imam i tog malo slobodnog vremena,kojeg bi iskoristio malo da zaradim neku paru,ako je moguce?
Sta mislis da objekat koji imas ne treba ulaganja , za presiliste ,cekaliste, obori za malu prasad, a to malo vremena sto imas nije dovoljno je ni za tov pilica i tu treba da budes non stop u kotroli a kamoli kod krmaca a kad krene prasenje, ajooj meni,neces imati vremena za nista drugo osim da cekas kad ce koja da se prasi a koliko ce da traje prasenje to se nikada ne zna .. ili ces da se bavis svinjarstvom ali to utipisko, sa malo vremena neka dobit i to sa krmacama i tovljenicima ... zaboravi. :ppozdrav: Bio sam sam nadam se ljubazan i iznanadio sam samog sebe a da nisam nafasovao opomenu
 
Bre sta znam,koliko ja pamtim moji su pre radili u firmama,a usput imali po 10 tovljenika i nisu se zadrzavali u svinjcu po 20 minuta ujutru,20 uvece,samo sto su hranili mekinjama,jecmom i kukuruzom,pa im nisu stizali tako brzo..oko posla znam koliko treba vremena,do 30-40 tovljenika realno i ne bas puno vremena,moze raditi bilo ko i ako radi u firmi...samo nzm koliko se moze zaraditi,zato sam vam se i obratio..
 
sta znam,imam malo lufta ujutru,malo uvece,i pola dana u nedelji da napravim koncetrate,s' tim kupio bih svoje krmace
Evo da te podsetim sta si rekao. te hocu tovljenike . pa hocu i krmace . burazeru ti neznas sta hoces, imas temu o svinjarstvu i prelistaj , sve ti se kazati ,zato i sluzi forum ,a za zagonetke da li se moze zaraditi , moze , e sve zavisi kakva te godina uhvati, zaradjujes ili dizes kredit i ides u minus ... ides sledeci turnus da se vadis, pa neka nam je Bog upomoc svima nama.. Da si ziv i zdrav i svaka ti dala :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh