Chat u svinjarstvu

Mišljenja sam da je to prenaduvano. Kao i gomila stvari koje se sada plasiraju kao čiste. Ne možeš se ti najesti dovoljno organske i čiste hrane da bi svoju savest očistio.
 
Министарка Богосављевић Бошковић посетила је данас фарму свиња у Засавици и отворила ново савремено товилиште за свиње на поменутој фарми. https://www.facebook.com/Min.PoljoprivredeSumarstvaVodoprivrede/posts/900366173360502
 
07%20%282%29_620x0.jpg

Najebali smo , kratko rečeno
Mi ne možemo da prodamo naših oko 3 mil tovljenika a švaba će sam toliko da hrani
znači ....
mi nismo više ni potrebni kao tovljači ::000::::jako_besan::
 
To je samo varka sto ne navedu koliko ce im dati obradivi hektara po toj farmi, zar oni toliko vole Vojvodinu sto nisu predlozili da bude to izgradjeno u juznu Srbiju?
 
Ajmo raja fajronat.Da se ne ljubimo.:osmeh: Cujem malopre na TV Pink,gospodin ministar izjavi da mi ne znamo da gajimo svinje,pa moraju dovesti stranog investitora.Srecom pomenuti ministar zna da radi svoj posao.::samo bes::::jako_besan::::samo bes::::lose::

- - - - - - - - - -


[h=5]Uros Davidovic
[/h]37 мин. ·





Ministar privrede je izjavio kako mi ne znamo da tovimo svinje ... možda ali goveda umemo i da tovimo i da ih postavimo u ministarske fotelje. Možda, on još ne zna kakava je situacija, mnogo je mlad , zelen - tek je završio fakultet u 45. godini, još su mu sveža sećanja na studentske dane , tek je par firmi upropastio ... treba mu vremena da shvati - još je u tom fazonu, žurke, ribe, brza kola - nedozreo je.
 
Pored tova svinja traze jos i 15 000 hektara zemlja zbog proizvodnje hrane koje ce izgleda i dobiti. Gde plovi ovaj brod?
 
Poslednja izmena od urednika:
Plovi u tom pravcu da će za koji dan da im šukne u glavu da dovuku milford pa će i njima da šuknu nekoliko hiljada hektara da mogu da proizvode lekovito bilje, pa će dovesti i kurtu i murtu a svi će oni da se bave nekim biznisom kao a ustvari će doći po zemljište. Deficitarno je. Ne znam jel postoji čistiji vid izdaje svoje zemlje.
 
Rekao sam jos u februaru da je svabin cilj da uzme obradivo zemljiste, svinje su maska cela evropa pliva u svinjama i dalje imaju problem sa cenom. Kad eu hoce da se k..rci prema Rusiji a rusima nikad bolje. Stvarno je sr..nje sta se radi od ove nase zemlje i naseg naroda....da covek poludi... Ja u ovom kilavom Valjevu ne mogu sada 10 tovljenika da prodam uzas nude mi 130 dinara. Nisu ljudi culi da je cena skocila. Kad cena pada oni saznaju u roku od pola sata a kada raste pa treba im jedno mesec dana da pomere na gore, jedino da doteram dzipom svinje u Trlic ili u neku jos dalju klanicu, luda zemlja najbolje da vucem svinje 300 km da bi dobio iole pristojniju cenu...
 
Rekao sam jos u februaru da je svabin cilj da uzme obradivo zemljiste, svinje su maska cela evropa pliva u svinjama i dalje imaju problem sa cenom. Kad eu hoce da se k..rci prema Rusiji a rusima nikad bolje. Stvarno je sr..nje sta se radi od ove nase zemlje i naseg naroda....da covek poludi... Ja u ovom kilavom Valjevu ne mogu sada 10 tovljenika da prodam uzas nude mi 130 dinara. Nisu ljudi culi da je cena skocila. Kad cena pada oni saznaju u roku od pola sata a kada raste pa treba im jedno mesec dana da pomere na gore, jedino da doteram dzipom svinje u Trlic ili u neku jos dalju klanicu, luda zemlja najbolje da vucem svinje 300 km da bi dobio iole pristojniju cenu...
Svaba radi polako, a ne kao mi na hu/bu , on je tu bio pre, do pre 60 god. i sada planira da se polako i na mala vrata vrati na ovo nase blagodatno podrucje,koje mi izgleda ne znamo ili ne umemo dovoljno da cenimo.
 
Ceni onaj ko je naučio da mora da se pomuči da dobije nešto. Problem je što se na čelu naše države nalaze ljudi koji ne znaju kako se nešto stiče jer su sve dobili laganjem i prevarom.
 
Mi mozda neznamo da tovimo svinje ,ali zato srbija odlicno i uspesno proizvodi ovakve bilmeze koji daju takve izjave (da ne kazem goveda ,jer su i ona pametnija od vecine foteljasa).
 
Ipak je ministar resio da bude ministar poljoprivrede Nemcima ovde,
Sto bi rekao Milutin " Da se mi o Turke ne ogresismo"

I jos jedan citat iz Knjige o Milutinu

"Ako si Srbin i seljak, nisi stoka, ne voliš da te neko pravi ludim."
 
Nazad
Vrh