Chat 15

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Индустријска струја. Тамо где где је била некад продавница, кафана и слична стр а затворена морали су до краја године да пребаце сат на индивидуалну потрошњу или угасе бројило. Пар њих што знам је загулило добро што то нису урадили а остао дуг на бројилу.
 
Ne bih ja bas tako rekao, "zamazivanje ociju Bogu".
Kod nas kako je ko nasledio, tako slavi!
Ima ko posti za Nikoljdan a ima i ko mrsi.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Otkad je pokojni ćale počeo da slavi Svetog Nikolu a ima 30-ak godina samo prvu,drugu godinu je bilo mrsno.I to zato što je njegov otac a moj deda tako slavio.A to je nastalo tako što tamo 50-ih,60-ih godina prošlog veka nisu mogli naći ribu a nisu ni imali kako otići po nju.Nije bilo puteva i automobila.I onda šta će oni su klali prase i jagnje.Elem,kada je ćale uzeo da slavi sestra i ja kažemo ili ćemo slaviti kako treba ili da ne slavimo.I eto već skoro 30-ak godina isključivo posno za Svetog Nikolu.Ćale je umro 2013-e g. a ja sam preuzeo i nastavio.
 
I moji su do pre 30 godina slavili mrsno. Promenili smo to, radimo kako treba. Tako da, ona priča - tako sam nasledio, ne pije vodu...
Ko ne želi da posti - ne mora. Međutim, ne možeš zvati u goste nekog ko poštuje post i turiti ispred njega prase, ne ide to...
Ne sporim da ne ide, tako ljudi hoce tvoje je da ides ili ne ides kao gost.
Sta da radimo ako imas neku radnu akciju kod tebe, zvao si mene u pomoc i jos 5-6 prijatelja, zena se potrudi spremi pun sto hrane za rucak, sve mrsno, ja kazem, znate sta, ja postim danas?
Na sta bi to licilo i kakav bi ja covek bio?
Jedem sta mi se stavi na sto, a kad mi se posti, postim u svojoj kuci!!


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh