Chat 15

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Matić

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
43.227
Lokacija
Sremski Mihaljevci
Tema je prešla 200 strana.Otvara se nova radi bolje i lakše preglednosti.
 
Evo opet nešto u vezi fotonaponskih panela,drugar koji je instalirao 5kw za svoje potrebe,sa svim dozvolama je jako nezadovoljan.Kad dobije mesečni račun ispadne da jako malo ima uštede kad i da se investicija ne isplati.Kaže mi da je bolje da se ne prijavi instalacija i da se koristi samo za svoje potrebe,a naročito ako može da se bude samočitač.Moraću mu reći da mi pošalje sliku računa,onda će možda biti jasnije.Imam takođe jednog poznanika,penzioner vratio se iz Nemačke,pravi solarnu elektranu od 3 MW.Investicija oko 3 miliona evra.Videćemo kakva je tu računica.
 
Сад је киловат сат прешишао 10 динара на једнотарифном бројилу у зеленој тарифи. Са неким дневним распоредом потрошача мене би покривало 2.5 kw/сат из соларних плоча. На западу, поготово америка постаје популаран метан из кућних отпадака, стајњака и канализације. За дневне потребе.
 
Stojimo na suncu ,obustavljen saobracaj zbog Vucica , da bar nisam znao , al bilo najavljeno kasnije . Zanimljivo vozila pod pratnjom prosla davno al panduri jos ne pustaju. Lik sa kamionom vozi jednodnevne pilice moli da ga puste da ne krepaju ,al nece . Narod je zanimljiv ,sta sve govori . Samo gundjaju.
 
Какав Абазовић... ево његовог брата држи клинику са чалетом у сред Београда... све су то иста **** друштва...
 
Да сад не пишем по осталим темама, спомиње се пад цене пшенице, кукуруза итд, код нас може бити мањак сточног фонда као што су писали, али шта је онда са остатком света? Шта тај народ једе? Ушао је превелики капитал у пољопривреду, генерално у производњу хране кад су видели цене производа. Сада шта буде.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh