Chat 15

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U Sremu ima...😂😂😂
Kad sam došao ovamo, čudan mi bio taj " običaj" da se za Slavu, Sv. Nikolu, usred velikog Božićnog Posta, kolje i peče prase...
Da je barem jagnje, pa da im čovjek ne zamjeri...😂😂😂
 
Turci nisu jeli svinjsko pa zato ::000::
Pobrkao si malo Božić i zašto se za pečenice umesto ovčetine prešlo na svinjetinu, i Slavu Sveti Nikola koja je u Božićnjem postu, kao što je dobrodol i napisao.
Zato sam i pitao.
A ako su Turci za Svetog Nikolu išli po Somboru, i kao što dobrodol kaže po Sremu, i jeli ljudima ribu za slavu, onda je to druga priča ....
 
Poslednja izmena:
Poziva se na slavu sa kesom bombona par dana ranije, kolje se prase a ko moze i jagnje sarma supa sos, bomba torta, oblande u mleku pune orasa, ne nosi se kolac u crkvu nego pop dolazi kuci dan ranije da ga sece i naplati parohijal a domacini u to vreme ima neku obavezu to jest kad vidi popa trk u guvno pa na drugu kapiju u selo. E da od devedesetih kad se pocelo srbovati peko se i po koji oslic pa ga ili po pakuju gostima ili ga pulin zakopava po dvoristu, jbg nema moga starog Srema jer nema vise stari sremaca.
 
Kod mene u selu je to odrađeno pre 10-tak godina...
Sva brojila svih meštana su na banderama pred kućom...
Dobra stvar, usključiš osigurač na ulici i radiš po kućnoj instalaciji šta hoćeš, plus menjaj kabal od bandere do kuće ili u tavanu, što se ranije nije moglo lako, a bilo je tvoja obaveza...😃
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh