Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Pošto su prodali Kucurci i ostali pre 15 godina ? Kupili si stanove, da li je tako ? Pa su onda oko 2008-e tražili da se građevinskozemljište proširi i na drugu duž, skroz do pruge.
Koliko god je neko dobio novca tada u tom trenutku trgovine je to bilo mnogo novca. Kucurac je rekao da je glupav tata našeg kolege koji je prodao njivu pre 40-50 godina a sada se yamo nalazi Unimet. Ali tada kada su oni to prodali celo selo je palo na teme, oni su tada uradili veliku stvar što niko do tada nije uradio. I onda Kucurac 30-40 godina kasnije se pametuje. Ne možeš porediti odna one trgovine i sada jer ništa nije isto. I to što ti spominješ su možda izuzetci i mnogo pre 3 godine. Ko je prodao za 2,5e/m² i kada, koliko se tada kretala cena zemlje u ataru, napiši konkretno ? Sada su svi pametni ali tada 14e/m² je bilo 80.000e i to je bio ogroman novac, na drugom mestu je mogao da kupi 10-20x više zemlje. Moje komšije su prodale 2.500m² za 200.000e, a to je 80e/m². Pre neki dan mi je pričao drugar da mu je nuđena zemlja pre nekoliko godina za tih 2,5e/m², da mu se učinilo mnogo, a i nije imao keša. Čovek nije našao kome da proda i sada ga je dočekala cena 20x veća.
Tako da mani se izraza ,,za tepsiju ribe", lako je nama sada se pametovati. Kako se ta fabrika napravila, isto tako je moglo i da se ne napravi. Da li si siguran da će napraviti i kada sve što planiraju do Zrenjanina ? Evo ja imam njivu koja je u planu da preko nje ide put, daj mi sada pare a ti čekaj da zaradiš duplo ili trduplo.
 
Ако је неко из Меленаца има једна лепа парцела око 2,7 Ха са почетном ценом на првој лицитацији од 2.100.000 РСД (ако не оде на другој ће бити 1.500.000) око 8 км. од места према Торди. Додуше, Торди је ближе: око 5,5 Км. Ако некоме смета да купује од "јадника", овај дужник је са Новог Београда. Лицитација је 17.11. електронска.
 
Ако је неко из Меленаца има једна лепа парцела око 2,7 Ха са почетном ценом на првој лицитацији од 2.100.000 РСД (ако не оде на другој ће бити 1.500.000) око 8 км. од места према Торди. Додуше, Торди је ближе: око 5,5 Км. Ако некоме смета да купује од "јадника", овај дужник је са Новог Београда. Лицитација је 17.11. електронска.
Link?
 
Zamolio bi kolege koji su upuceni da odgovore:imam ponudu od dva naslednika( suvlasnika) da kupim jednu njivu,interesuje me da li na ovim sada vlasnickim listovima( posedovan list) koji izdaje katastar pise i maticni broj vlasnika te parcele da bi bio suguran da su bass oni vlasnici te njive koju prodaju.??
 
Zavisi kad su evidentirani u taj vlasnički list, ako je vlasnistvo preuzeto u katastar nepokretnosti iz zemljisne knjige (gruntovnice) onda verovatno nema jmbg upisan.

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Zavisi kad su evidentirani u taj vlasnički list, ako je vlasnistvo preuzeto u katastar nepokretnosti iz zemljisne knjige (gruntovnice) onda verovatno nema jmbg upisan.

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
Nisam razumeo odgovor
Znam da mnoge parcele postoje gde vlasnici nemaju upisam i maticni broj ,ALI AKO IMAJU UPISANI MATICNI BROJ U KATASTRU PISE LI TO U POSEDOVANOM LISTU KADA SE IZVADI U KATASTRU?
 
Zamolio bi kolege koji su upuceni da odgovore:imam ponudu od dva naslednika( suvlasnika) da kupim jednu njivu,interesuje me da li na ovim sada vlasnickim listovima( posedovan list) koji izdaje katastar pise i maticni broj vlasnika te parcele da bi bio suguran da su bass oni vlasnici te njive koju prodaju.??
Ja sam bio kupio jedno jutro od žene koja je zemlju nasledila po osnovu ugovora o doživotnom izdržavanju. Prvo je trebalo više od godinu dana da se uopšte upiše u katastru kao vlasnik, a JMBG joj još uvek nisu upisali (podnela je zahtev u junu). Dakle, sasvim je moguće da ti naslednici nemaju upisan svoj JMBG u katastru.
 
Ako su tu njivu nasledili od kad notari rade onda je upisan jmbg.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Ne mora da znači. Konkretno, ova žena o kojoj sam pisao je zemlju nasledila u februaru prošle godine pa nema JMBG upisan u katastru. To je zato što je pomenuti ugovor o doživotnom izdržavanju pravljen pre dvadesetak godina kad JMBG nije morao da se stavlja u ugovor. Morala je da pravi zahtev u katastru da joj upišu JMBG. A katastar ima kadeeee...
 
Sve je moguće... i ništa me više ne čudi...

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Mi smo ove godine uradili naknadnu ostavinu jer naslednik nije znao za neke parcele. 6+ meseci se čekalo da sudija overi pravosnažnost presude, a veza je blila iz vrha suda. A u katastar se morala poslati kopija lk da bi upisali jmbg, bez o zira što je sudu dostavljena kopija lk jer sud nije upisao jmbg u presudi.
 
Sad posedovni list vise ne ides u katastar nego kod notara,a kod nas notar radi ko azdaja,bio nesto da prepisujem i za 3-4 dana stiglo resenje u esanduce

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Verzija posedovnog lista kojeg izdaje notar nema sve podatke koje ima verzija iz katastra. U verziji od notara postoji podatak da npr. postoji plodouživanje na parceli, ali ne piše ko je plodouživalac. U verziji iz katastra piše i ko je plodouživalac.
 
Bogami vidi sve notar,u katastar vise nemoze bez zakazivanja. Barem kod nas je tako posto sredjujem papire za kredit pa sam bio po posedovni list kod notara i videla je sve za plodouzivanje,tako mi u banci i kod notara rekli da nema vise odlaska u katastar

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Bogami vidi sve notar,u katastar vise nemoze bez zakazivanja. Barem kod nas je tako posto sredjujem papire za kredit pa sam bio po posedovni list kod notara i videla je sve za plodouzivanje,tako mi u banci i kod notara rekli da nema vise odlaska u katastar

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
Ne kod notara vec kod ovlascenog advokata. Imas spisak na oglasnoj tabli u katastru. Uvedeno od 04.11. Jedino sto je najniza usluga 24000 din i ne mogu je spustiti preko polovine. Naravno plus taksa koju bi platio u katastru da je ostalo kako je bilo.
 
Nazad
Vrh