Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Onda sam ja podoban politički i opštinski sam službenik. Hvala na obaveštenju.
Kod nas se sva državna zemlja plaća, ne znam za DB ekonomiju u Kaću.
 
Bilo je za mnogo više nego što su konkurisali. Ne bi bilo u bankama para kada bi svi otišli da dignu kredit od 200.000e. Ali ti želiš da budeš upravu pa izvoli.
Nisu svi muljare !!! Nisi se ogradio i uvredio si velik broj vrednih i časnih ljudi, pa i mene ! To bi bilo kao kada bih ja napisao da svi što nemaju su ološ i neradnici. Da li bi to bilo uredu ?
Na koga se ovo odnosi?
Ako se meni obraćaš onda grešiš,rekao sam da ne bi bilo za sve.
I nije jedan konkurs bio da nisu svi dobili.
 
Jeli ima drzavne zemlje kod tebe?
Mozda ih ima od deset jedan da nije muljao.
Ima oko 500 ha...obrnuto je ...od 10 samo je jedan muljao!...tj sva zemlja je izlicitarana zahvaljujuci meni,radjeno je oko 50 ha bespravno,u pitanju su dva pravna privredna subjekta...a onda su mi stali na zulj,pa su morali da plate ili napuste parcele.
 
Na koga se ovo odnosi?
Ako se meni obraćaš onda grešiš,rekao sam da ne bi bilo za sve.
I nije jedan konkurs bio da nisu svi dobili.
Tvrdim da nije tačno. Na svim konkursima na kojima sam aplicirao svi su dobili ko je konkurisao i zadovoljio uslove. Osim ma IPARD-u za traktor.
Jedan moj sugrađan istu priču priča kao ti. Ja ga ispitam, a on vrda. Na kraju izvučem iz njega da je na svakom konkursu bila njegova greška, na zadnjem je imao na PG registrovano više zemlje od 50ha, a konkurs je bio za PG do registrovanih 50ha. Ali opet on kaže da su to njemu oni namerno namestili jer nije podoban. 🤣🤣🤣🤣🤣
Nemam nameru se ubeđivati. Ko je hteo našao je način, ko nije hteo našao je opravdanje.
 
Onda sam ja podoban politički i opštinski sam službenik. Hvala na obaveštenju.
Kod nas se sva državna zemlja plaća, ne znam za DB ekonomiju u Kaću.
Ма ко тебе спомиње шта се пецаш на сваки мој пост. Ја кажем за моју општину ко и како добија конкурсе. Покрајина кад је делила бесповратна средства за засаде све општинари подигли воћњаке. Републичке конкурсе стиже механизација и опрема само код политички подобних. Државну земљу фамозни сточари са инстант фармама покупили. Ова последња лицитација добили и прави сточари јер су почели да се буне и прете да ће све објавити ко како муља. До тада сви ћутали и када сам ја испрозивсо све те који муљају они ко пичке се смејали и говорили да сам будала, и у праву су били. Мене после по граду заустављали и претили ми, а ја ни стоке ни фарме.
 
Ima oko 500 ha...obrnuto je ...od 10 samo je jedan muljao!...tj sva zemlja je izlicitarana zahvaljujuci meni,radjeno je oko 50 ha bespravno,u pitanju su dva pravna privredna subjekta...a onda su mi stali na zulj,pa su morali da plate ili napuste parcele.
Ovde kod nas u idvoru mogu knjigu da ti napisem o svemu i svacemu.
Ima tu svega, i rada, i nasledstva, ali ima i muljanja itekako kod 9/10 " velikih". Na ovaj ili onaj nacin slicni su svuda....
 
Da li si ti ko kurisao na neki konkurs na Republiku 50% za mehanizaciju i da nisi dobio jer si ,,ispod crte" ili poznaješ nekoga da je bio ,,ispod crte" ?
 
Nije bolest sve što boli.
Kada bi svako gledao u svoju avliju i potrudio se malo više oko nje gde bi nam kraj bio!?
Bitno da svi vide i znaju sve o komšijskim "poslovima" i "muljanju" a nisu ni prstom ni dupetom mrdnuli ni pokušali konkurisati za neki povrat. Kod republike sam svaki put prosao na konkursu kada sam konkurisao,dok sam kod pokrajine svaki put odbijen,uglavnom zbog nedovoljno bodova.
 
Jedno konkurisao na republickom nivou i vise puta na opstinskom. Uvek prosao. Nisam clan ni jedne stranke. Vecinu u mom okruzenju mrzi da skuplja dokumentaciju, to im je previse komplikovano. Znate onaj vic kad covek moli Boga da dobije na lotou a bog mu kaze pa uplati budalo. Otprilike tako.
 
Jedan moj drug hteo da kupi jagnjad i da konkuriše. Raspita se sve mu nacrtam, objasnim da se spremi i prvog dana konkursa da preda. Zove on mene poslednjeg dana konkursa popodne, a to je 9 meseci pole kupovine jagnhadi i 6 meseci posle raspisivanja konkursa da me pita šta treba od dokumentacije. Naravno da nemam pojma jer imam zapisamo u svesci, a ja na njivi. I on popizdi što mu nisam rekao, kao neću da mu kažem. Šta mislite da li je dobio.
PS: jagnjad je kupio na kredit sa velikom kamatom.
 
Nazad
Vrh