Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Lopovska posla. Bitange najobičnije.
Да су то помози Боже. Ајдуци! Отимају.
Купио парче шуме и дошло ми решење за укњижбу 900% (деветсто) више него порез за пренос апсолутних права. После аргументоване жалбе смањили за трећину ал' не лези враже, морао сам да уплатим да не би пао у доцњу а још нисам чуо да су некоме вратили из буџета (и наравно праве се луди, нема одговора на захтев за повраћај).
 
Kod nas ide po toj ceni, ali kupuju samo "biznismeni" i oni što su prodali oko kontinentala...

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Zna neko kako sad ide prepis zemlje koja se vodi na nekog ko je davno umro i ostalo 10+ potencijalnih naslednika od kojih je samo jedan obradjivao zemlju a drugi se usmeno odrekli.. Ranije se to resavalo tuzbom koju prihvate ostali potencijalni naslednici ali ne znam da li je i dalje moguce ?
 
Meni nudio komsija 5 kj pored mene, ja imam 3 kj. Kaze da spojim, onom sa druge strane komsiji je trazio 17 000 e, meni ce da da za 15 000 e kj 🤣🤣 reko neka hvala nisam zainteresovan.
Realna cena za tu zemlju je oko 10 000 e za kj i to bi i dobio da je malo realan. Kaze ne zuri mu se cujemo se na jesen....
 
Meni nudio komsija 5 kj pored mene, ja imam 3 kj. Kaze da spojim, onom sa druge strane komsiji je trazio 17 000 e, meni ce da da za 15 000 e kj 🤣🤣 reko neka hvala nisam zainteresovan.
Realna cena za tu zemlju je oko 10 000 e za kj i to bi i dobio da je malo realan. Kaze ne zuri mu se cujemo se na jesen....
Prodaj mu ti tvoju zemlju za kako kazes realnih 10 000 po kj pa vidi sta mozes da kupus sa tim parama...
Ja bi moju zemlju sada prodao ,ali kada je ja kupovah pre 5-6 god bese kod mene cena zemlje 100 evra 1 ar,a cena stanova kod mene u gradu novogradnja bese 600 evra,sada cena stanova 1400 evra a zemlja i dalje 100 evra placaju ,a ja bi da kupim stan po onih 600 evra jer mislim da je to REALNO ali niko neda za te novcee
I sta cemo sadd???
 
Druze kada sam napisao relano za cenu, mislio sam da se po toj ceni trguje, za dobru zemlju su ljudi placali 10 000 e po kj.
Jos nisam cuo da je neko preko toga platio kod nas, a da ne pricam o ceni od 15 000 kj koja je nerealna.
Ja moju zemlju ne prodajem, tako da nema cenu.
Ne mozes porediti cene u jagodini i ovde kod nas, ni cene zemlje, ni stanova gde kupuju poznanici ( ns, bg i pancevo)....
 
Jedno pitanje o pravu prece kupovine od komsija, recimo Pera ima njivu izmedju Mike i Zike, i proda tu njivu Miki, a nije ni pitao Ziku, da li Zika ima prava da ospori ugovor ili ne?
I ako da, da li ima neki vremenski okvir da to uradi?
 
Nazad
Vrh