Cena malih prasića na tržištu

Sad kad navale da ostavljaju masovno nazimice za krmače, kad vide ovu cenu, opet će cena za nekoliko meseci opet da padne na mizeriju...
I sve izpočetka i ukrug...
 
Nece sto se tice cena ostavljati nazimnice vec sto se tice subvencije :osmeh: Jer tovljaci uglavnom kupuju ili od privatnika ili sa neke farme gde znaju da je dobra roba i tu placaju dobro mislim da i letos kad je bila cena kod nekih 150-170din barem sto se tice mene ja sam kupovao po 220din sa pdvom ali uglavnom su bili prasad od privatnika koji imaju 5-10-20krmaca. Retko ko od tovljaca ostavlja prasad u jesen pa da mu dodje u janurar-februar-mart za pprodaju jer je tad jako slaba potraznja uglavnom svi tad pune farme pa zato je ove godine i to mozda razlog ove cene.
 
Ja u septembru prodam 25 prasica jednom mesaru koji tovi za sebe prasici kao lutke trorasni hibrid krmace f1 osemenjene sa pijatrenom rasli kao iz vode u decembru je vec klao i sad mu puno da plati 250 din kaze nema racunice .
 
Danas me zvao covek sa kojim saradjujem sa tovljenicima i nasao mi na jednoj farmi i kaze mi kad hoces da ubacis ja mu rekao sto pre na to on meni kaze sacekaj jos minimalno 10dana jer je cena u padu,a inace kad je taj veliki skok cene bio kod tog coveka prasad bila290din sa pdv-om prevoz na kucnu adresu vakcinisani strojeni repovi iseceni prasad su bila spremna za dalji tov,sad je ostalo da idem da vidim robu ako im ne verujem.
 
Meni juce nudio covek po 230 din 60 kom super roba. Cekacu do pocetka marta zbog rekonstrukcije objekta i delom zbog cene.

Послато са SM-J500FN
 
Ja cekam da mi jave kad stigne cena 240-250din.
Moji su bili gore za Nemacku i usput da vide za prasad tamo kod njih,,ali nijje neka roba posebna i kolicina je problem jer nemogu naci od jednog sve treba od barem 7-10 proizvodjaca da nabavim,a i njihova roba je kao nasa sa vasara.
 
Ja cekam da mi jave kad stigne cena 240-250din.
Moji su bili gore za Nemacku i usput da vide za prasad tamo kod njih,,ali nijje neka roba posebna i kolicina je problem jer nemogu naci od jednog sve treba od barem 7-10 proizvodjaca da nabavim,a i njihova roba je kao nasa sa vasara.


A kažu i cena izađe oko 80e kom
 
Nazad
Vrh