Cena malih prasića na tržištu

Bolje kupiti iz delte a cena je ista kao na trzistu samo jos na tu cenu dodas pdv


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisu iz Nemacke dosli vec iz slovacke. I da znate ti prasici iz EU dodju probrani sa nekoliko farmi a ne kao sto neki sanjaju ovde na forumu kako mogu da uvezu iz Nemacke vrhunske prasice A klase. Paste da Vam Svaba nepokloni :spavam:, prasica idalje NEMA dovoljno na trzistu koliko se jos uvek traze tako da mozete kao i JA samo da sanjamo o nekom pojeftinjenju.
 
ja danas prodao tri komada po 270 din 25 kg ne dam jeftinije pa kome je skupo neka drzi krmace pa ima svoje prasice. po mojoj kalkulaciji mene da bih proizveo prase od 25 ge kosta 3500 din a da ga prodam po 4500 ili 5000 de je tu moja zarada tako da je sve ispod 230 din neisplativo. ja imam trenutno 6 krmaca sa prosekom od 12 odluceni prasadi pa jos se dvoumim koliko cu ostaviti meni za tov.
 
Poslednja izmena:
Na paracinskoj pijaci u subotu bili 220-230. Ja kuci po 220 dajem 25-6 kg. Po manjim pijacama Cicevac, Razanj, Boljevac..cena bila i 200 din, ali to nije realno stanje, posto je hladno vreme, malo prasica a i malo kupaca. Izgleda da smo mi najeftiniji u Srbiji.
 
Pozdrav! Kakva je situacija na trzistu sa cenom jel otisla jos gore? Znam da robe nema i nece je skoro biti::000::
 
Pricao danas sa covekom i krenuo je da napuni jednu farmy u Sabac 1400kom stigao je na 500kom ali jako tesko je napuni ima pored ove za jos jednog iz okoline Sabca 400kom po 250din ali roba je onakva , drugi mu nudio 260din da mu nadje ovaj mu otkazao da nema robe. Sad sam se cuo sa jednom firmom 220din dobra roba.
Bili su moji gore Austriji Nemacku da vide ali nista od toga


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hoce li se kod nas ikada stabilisti cene da znas za sta radis ? Ja imam za prodaju ali je slaba potraznja svi bi da kupe sto manje prase i za sto manje para. Kad niko nezna koliko ce da dobije za tovljenika.
 
Nazad
Vrh