Cena malih prasića na tržištu

BarBu

Za koliko vremenski izbacis turu tovljenika, ako ti je prosek pri ubacivanju u tov recimo 25 kg?
 
Janosh : Ako su mi kvalitetna prasad onda izbacujem za 3 meseca neki prosek 105kg,ali ako je jeftin kukuruz onda ih drzim 3.5-4meseca ali nijedan ne izlazi ispod 125kg prosek znaci ima neki koji imaju 140-150kg ali ubacim 10kom sa po 90kg da mi ruse prosek jer TRLIC trazi od mene da bude sto teziji.Ja sam zvao gazdu i on me pita koja je kilaza ja mu rekao oko 110kg on mi kaze sacekaj jos 10dana da nabaci jos koji kg visak, i onda onda uvek ih zovem kad su preko 125kg i oni za dan-dva su kod mene po njih.
 
jucce sam se cuo sa covekom platili su zadnju turu po 250din,ali cena mora da cucne dole malo jeste da nema robe na trzistu ali ovaj skok cena je samo zbog praznika otisla tako jako gore.
Iz nemacke izadje mi 70-80e po komadu
 
Ја се данас решио мојих прасица по 250 дин/кг са просеком 25кг.По сазнањима која ја имам кланица Ђурђевић већ увози прасице који их коштају око 85 еура по комаду.
 
Ја се данас решио мојих прасица по 250 дин/кг са просеком 25кг.По сазнањима која ја имам кланица Ђурђевић већ увози прасице који их коштају око 85 еура по комаду.
Neka samo uvoze kad su znali ovde platiti prase 30e sad neka otvore budjelar,nadam se da nece biti kupaca u mesari za to pa da cujem malo i njihovu kuknjavu.
 
Sa farme je druga prica,ali ovako za tu cenu pricao sa covekom za 8000din dva prasica kupio pa ti vidi
 
Нисам питао одакле су увезли али спомињу цифру од око 7000 ком да им недостаје за попуну товилишта са којима кланица сарађује.Цео децембар су вршили препаде по кућама у доњем Срему тражећи прасице али преко 200 дин/кг нису хтели плаћати.У јануару су кренули да дижу цену и до 240 дин/кг али џабе прасица нема па им је преостао само увоз , а ту се они не питају за цену.
 
Jel odakle dotera iz nemacke ? Hoces da mi das br u inbox da vidim sa njim...koliko stane u jedan sleper ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako prase izadje od 7000-9000 din,onda ima izgleda toviti samo ako za tovljenika mozes dobiti 20,000 din i to onog od 100kg tj 200din/kg.
Drago mi je sto je u proteklih mesec dana bila ova cena prasica,i treba,ali za pecenjare,ali za tov(da izvinu ljudi koji drze prasice samo za prodaju),nije.
Tovljenici 140-155,Tu je kalkulacija samo do 180 din/kg-prase moguca zarada.
 
73e mu izlazi po komadu sa prevozom sve


Sent from my iPhone using Tapatalk
Neka ga plati koliko hoce, ali ovde nece da plate ni 200. Samo dave i spustaju cenu da bi pokrili nerealnu cenu uvoza. To uvezeno prase u prizvodnji izadje na bar 200 dinara po kili za tovljenika, ali zato ce nama platiti 130 i on je opet u plusu.
 
Nazad
Vrh