Cena malih prasića na tržištu

Nema tu rada nista veruj mi,sve je to na dugme.Ja kod mene na farmi svaki dan izdvojim samo 1 sat vremena za farmu mogu slobodno reci 1h na2 dana i to kad pravimo prekrum 2t prekrupa pravimo za 1 sat vremena,sve ide od mesaone do hranilica na dugme,kad napunimo hranilice slobodni smo oko 12h to pricam kad su vec tovljenici i imaju od 80-110kg a kad su manji onda na 48h napunimo hranalice i to na oduzima od 10-15min da napunimo celu farmu.A sto se tice ciscenja nista ne diramo u toku tova mozda jednom u 2 meseca ali retko i to kad radimo.

- - - - - - - - - -

Montoya: Slazem se da je ovog odrao sa cenom, u ponedeljak zovem ovog iz Delte pa cu vam reci koja je cena,ali ova mi je previsoka 340+pdv nesto mi je sumnjivo jer ja kad sam ih zvao pre Sv.Jovana trazili su mi 280+pdv.
 
O genetici tih prasadi sa delte glupo je i raspravljati takodje i o njihovom prirastu. Cenu prodajnu niko nemoze zasada znati mozemo samo nagadjati, mada sigurno ce biti veca od trenutne tako da sigurno nece biti u minusu, plus subvencije 800 komada 800 hiljada... pa malolije za 90-100 dana....

- - - - - - - - - -

Barbu pitaj tvog dispecera iz Trlica on ce ti potvrditi cenu, jer oni od njega kupuju tovljenike a i neznam u zadnje dve godine dal im je dao turu od 800-900 komada da je prosek bio manji od 120kg
 
Zvao i ja jednog trazi 220-230din ima velike kolicine,zovem drugog cena je 260din ali ne moze da snabdeva moje potrebe treba ce mu malo vise vremena
 
@macvanin 82:
Bilo mi je cudno pravo da ti kazem jer sam ih ja pozvao oko 20januara i tad mi rekli da je cena 260+pdv ne bi mi proslo kroz glavu da ce cena za skoro mesec dana skociti kod njih na 340din.Ali dobro da se razumemo njiova roba ne moze da se uporedi sa ovim ostalima i genetika sve, a pogotovo ovim tovljacima odgovara da sva roba bude sa iste farme sto je ovde kod nas retko gde mozes naci 100-200kom sa jedne farme a ne 500-1000-2000kom sto je ovde slucaj na ovoj farmi.
 
Dobro prase je dobro prase imalo vise krvi landrasa ili joksira . Kako se vecina krmaca osemenjava kod privatnih lica i sa te strane je ok . Ako je osemenjeno pijetrenom onda sporije napreduju .
 
rale: Dogovoricemo se :)

Kakvva je situacija?Ima li nekih pomaka cena na gore a na dole ne verujem?Cujem da su ovi gore tovljaci skoro svi napunili farme i situaacija trebalo bi malcice da se smiri
 
Данас смо их прво мерили па погодили цену.Вага је рекла 28 кг просек а купац после тога цену од 250 дин/кг.Окилавио сам товарећи па нисам имао снаге да се ценкам тако да сам одмах попустио и прихватио цену.:ppozdrav:У понедељак креће пост,колега БарБу каже фарме напуњене а цена и даље одлична.Биће врло занимљиво а Васкрс и Ђурђевдан се полако примичу.
 
Znaci ako su farme pune onda opet veliki padaju za 3 meseca. samo neznam na koju cenu ? negde na 125?
:haha:
Bez brige nece padati, i ako ti tvrdis da ce trzistna cena biti 125din klanice ce im platiti jos dodatno na tu cenu od 10-15din to ti kazem iz iskkustva ako su farmerske svinje i roba dobra,pa ti vidi onda ko ce propasti :bravo::ppozdrav:

Izvinjavam se za :off_topic:
 
Nazad
Vrh