Benzinska kosacica

Знаш да их имаш оне које имају обе опције - 'ош да ти скупља у корпицу позади, 'ош да баца са стране?

А што се тиче пластичних колица косилице, која си поменуо, осим ако нису приметно глинџава, танких зидова и крте пластике, ја бих радо купио косилицу а-ла "Трабант" јер си лишен корозије и пропадања колица.
 
Да је само на њима.... Мотор са моје прве косилице се у својој каријери, као Тригерова метра, селио у троје или четворо колица. Мислим да су једна алуминијумска, у чије тело су улазиле крајеви цевке, да тако кажем, кормана косилице, попустила баш ту.
 
Ja imam na tavanu jednu što mi dono komšija iz beč iz nemačku polovnu. Motor riknjava al plastika nije nigde pustila. U stvari jeste na ovom delu gde se kači korpa. Razmišljam dal da je osbosbim. Ovako je laka i zgodna za goranje samo mali zahvat ima.

Inače ovde se radi o kvalitetnoj plastici dok je onaj Parkside pokazao znatna ošetćenja posle jednog košenja,
 
Ja jedno uradio ali benzinka je spas...pre sa elektricnom pa se kabl izvuce pa odmotavaj\namotavaj i slicno:)
 
Danas treće košenje trave u dvorištu i na ulici.
Завидим вам, ми смо још увек у купинама и глогињама по рубовима парцела, далеко од дворишта. Док стигнемо...
Када упалим косачицу то отприлике значи да сам победио за ту годину :)
 
Завидим вам, ми смо још увек у купинама и глогињама по рубовима парцела, далеко од дворишта. Док стигнемо...
Када упалим косачицу то отприлике значи да сам победио за ту годину :)
Voćnjak sam jednom. Koristim svaki trenutak da pokosim čak danas nisam ni morao ali sledeće nedelje imam obaveza oko pripreme zemljišta pa ako budem čekao ima da preraste a to već ne valja.
 
Imam problem na kosacici sa brigs motorom kad je upalim ono gumena membrana za pumpanje goriva za prvo palanje pocne da se "uvlaci" kao da pravi vakum neki,malo zatim pocinje trokirati i ugasi se. mLo odstoji i guma se vrati napolje, sta moze biti uzrok.
 
Može biti baš ta guma. Ne mogu sa sigurnošću da tvrdim ali vrv je to. Drugar je već menjao par puta tu gumu ali koliko se sećam priče njemu je samo trokirala kosačica, nije se ugasila. Rastavi karburator i produvaj ga kompresorom ili čistačem za kočnice, nije komplikovan. Mislim da ima samo jednu diznu dole i to je to.
 
Imam problem na kosacici sa brigs motorom kad je upalim ono gumena membrana za pumpanje goriva za prvo palanje pocne da se "uvlaci" kao da pravi vakum neki,malo zatim pocinje trokirati i ugasi se. mLo odstoji i guma se vrati napolje, sta moze biti uzrok.
Koj tačno karburator imaš? Ako je onaj što je dirktno na rezervoaru tj. nema one posudice za gorivo onda ti je najverovatnije mebrana.


Da li neko zna šta možem da uzrokuje crkavanje svećice na istom motoru? Bukvaklno čim se malo zagreje krene da zeza i crkne.
 
Na onim starim motorima krivac sto crkne svjecica je kondezator, e sad posto se ne razumijem u struju, ne znam kako je to rijeseno na novijim motorima, valjda je to inegrisano zajedno sa bombinom.
 
Gledam kosilicu Husqvarna lc 151 s i čini mi se da će ove godine ili za sledeću sezonu biti uzeta ako posluži zdravlje i sreća junačka . Cena jeste jača ali dosta sam gurao Stihl 248 rm.
Za ove pare,ako se ne varam 75.000 jer sam je skoro gledao,radije bi uzeo honda easy 46cm noz 2.7kw nominalno max 3.1kw
mtd , vilager sve sto nosi B&S motor. Lezaji na tockovima i sto jace kuciste.
Video sam FARM sa Brigs 750ex koje su ok sa cenama,e sad kvalitet tog novog motora mi nije poznat.Villager sam video sa Hondinim 170 motorom sto je bas dobro e sad kakva je kvalitet kucista kod ova dva proizvodjaca i prenos na tockove to je diskutabilno.

Trenutno imam gurajucu Villager 51cm Brigs 450e 12+ godina kuciste ispucalo oko tockova,previse tanko,pokosila je boga oca sto se kaze,iskrivio radilicu,ispravio je polugom rucno i noz isto ispravio i radi i dalje,sve je fabricko na motoru,svecica samo jednom skidana iz znatizelje,pali lako uz prajmer,da je kuciste ok ne bi je menao jer sam sa njom kosio/kosim do 30cm travu napred podignem tockove na max a pozadi na minimum nije se gusila...noz redovno ostren kao zilet.Sad je teram samo po ravnom zbog kucista,tj tockova koji beze...

Farm kinez motor 170cc oko 36.000+ ,51cm
Farm Brigs 750ex oko 50.000 ,51cm
Villager Honda GCVx170 oko 60.000 ,51cm
Honda IZY GCVx145 oko 70.000 ,46cm
Husqvarna lc 151 s 166cc oko 75.500 ,51 ili 53cm nisam siguran.


Ovo je neko poredjenje cena samohodki.

Mislim da je Honda broj jedan sto se tice kosilica,barem u svetu,e sad da li kvalitetom opravdava cenu...
 
Poslednja izmena:
Za ove pare,ako se ne varam 75.000 jer sam je skoro gledao,radije bi uzeo honda easy 46cm noz 2.7kw nominalno max 3.1kw

Video sam FARM sa Brigs 750ex koje su ok sa cenama,e sad kvalitet tog novog motora mi nije poznat.Villager sam video sa Hondinim 170 motorom sto je bas dobro e sad kakva je kvalitet kucista kod ova dva proizvodjaca i prenos na tockove to je diskutabilno.

Trenutno imam gurajucu Villager 51cm Brigs 450e 12+ godina kuciste ispucalo oko tockova,previse tanko,pokosila je boga oca sto se kaze,iskrivio radilicu,ispravio je polugom rucno i noz isto ispravio i radi i dalje,sve je fabricko na motoru,svecica samo jednom skidana iz znatizelje,pali lako uz prajmer,da je kuciste ok ne bi je menao jer sam sa njom kosio/kosim do 30cm travu napred podignem tockove na max a pozadi na minimum nije se gusila...noz redovno ostren kao zilet.Sad je teram samo po ravnom zbog kucista,tj tockova koji beze...

Farm kinez motor 170cc oko 36.000+ ,51cm
Farm Brigs 750ex oko 50.000 ,51cm
Villager Honda GCVx170 oko 60.000 ,51cm
Honda IZY GCVx145 oko 70.000 ,46cm
Husqvarna lc 151 s 166cc oko 75.500 ,51 ili 53cm nisam siguran.


Ovo je neko poredjenje cena samohodki.

Mislim da je Honda broj jedan sto se tice kosilica,barem u svetu,e sad da li kvalitetom opravdava cenu...
Odustao sam od Husqvarne. Čuo sam da kvalitet ne prati cenu plus jako skupi delovi. Odluka je pala na Oleo mac g 53 tb allroad 4. Ima tri funkcije , korpa, izbacivanje sa strane i malčiranje. Motor 5,5 ks cena 69990. Po priči prodavca prava aždaja od mašine.
 
Evo i ja da se pohvalim kosačicom za novu sezoku, a nadam se da će potrajati.
U pitanju je Waibang wb 537sc, izbor je pao na ovu kosačicu jer u odnosu na sve ostale sa kojima sam upoređivao kvalitet izrade je daleko daleko bolji i kvalitetniji. Motor je Loncin 1P70FA od 193cc - kopija hondinog motora. Mač 53cm........
Ono što me je najviše privuklo je kardanski prenos na zadnju osovinu, 3 brzine.
Do sada sam odradio 5-6 sati rada i ni jednom se nije zagušila ili ugasila, ni u niskoj ni visokoj travi.
Za sada sam zadovoljan pa će mo videti kako će se ponašati do kraja sezene, a nadam se i u buduće.
 
Купљена и испробана машина Вилаџер Атлас 5001Т — кратка рецензија:
Солидно за те паре —

про: 3 године гаранције (2 године основне гаранције + 1 година за регистровање машине на порталу Вилаџера); не гуши се ни у већој и гушћој трави, није много бучна, није тешка, може да се гура и узбрдо, још лакше да се вуче, свеједно коси лепо; за двориште, ако је равније и сређеније и лепо организовано може да заврши леп посао, и мислим да у неким повољним условима за сат времена са овом машином лако може да се покоси површина од 5–6 ари

кон: подешавање висине је компликовано и дангубно, најбоље машину навући на канал па онда подешавати, свеједно и тада је тешко прићи завртњу и одвити тј. преместити точак, за сваки точак појединачно дакле 4 пута мучење, за сваки точак по неколико минута; отвор за доливање уља у мотор је неприступачан и потребна је или вештина или одговарајућа апаратура да се уље лепо сипа а не проспе; кад је уље сипано, мерач је практично немогуће неометано извући да не докачи зидове цеви за сипање уља или кућиште; и онда на онако мусавом мерачу није лако истумачити који је ниво уља у машини, ознаке на том мерачу су немуште, слабо видљиве, могли су бар то да направе да личи на нешто, овако је мерач квалитета израде као кашичица за еспресо у кафани Галеб у Великом Пијеску између Бара и Улциња.

Још нешто — отвор за избацивање покошене траве са стране је могао да буде већи, јер када је трава већа и гушћа и влажна запушава и набија у кућиште. Колица за машину очекивано, слаба и не обећавају много, нова се увијају и жваћу, лим танак и мекан.
 
Sad si me setio, to bih i ja svetovao ljudima koji kupuju kosačicu. Da ima podešavanje visine ne jednoj ručici za sve točkove. Ove koje sam imao sa pojedinačnim podešavanjem nikad nisam ni menjao visinu jer previše truda. Plusa kad šrafovi zardjaju pitanje da li i može.

I na mojoj zamasti merač kada se vadi ali vidi se nivo. Metalni je, nije loš. Takodje sam izgubio ovu plastiku za izbacivanje trave sa strane pa moram da vežem taj poklopca žicom da stoji gore. Inače i sa orginal plastikom je gušilo. Možda da improvizujem neki levak jel koliko vidim uvek se zapuši tako što veća trava krene da se skuplja na toj zadnjoj ivici otvora. Ako bi ona bila glatka mislim da bi dosta pomoglo.
 
Dok sam čekao sejalicu palo je četvrto košenje dvorišta i ulice. Znam da će biti komentara- Jel ovaj radi još nešto osim košenja ali spojio sam lepo i korisno sa zdrastvenim benefitom ( šećer u krvi)
 
Nazad
Vrh