Benzinska kosacica

sad iskocila jedna slicna ali proizvodi je boljevac. Ima li razlike u izradi i kvalitetu koriscenih materijala ?
 
Pa pregledaj sve. One su pravljene od jakog čelika, i ako je koliko/toliko očuvana nema šta da joj se nemože opraviti..
 
Писао сам некад прошле године о проблему са косилицом, ради немирно па се све доведе у ред пар кошења и тако у круг. Прошле седмице отворимо сезону, опет брљави. Угасила се и неће ни да се јави. Кренем провјеравати редом, раставим карбуратор и нађем на мембрани малу пукотину. Једва се видјела кад се окрене према сунцу, али довољно да зајебава.

Склопим све, наспем гориво, потегнем уже и састави из прве. Данас опет косио, ради као сингерица, па нека остане на теми ако ко буде имао исти проблем.
 
@coja88 Pre neki mesec polovnu sam platio vise od toga,nema nista novo bez bar 50k ,ovo sve slabo i nikakvo odradjeno,tanki limovi,bez lezaja na tockovima ...
 
Kada se kupuje kosačica ležajevi na točkovima obavezno kao i da se gleda da je ram što jači i kvalitetniji. U 90% slučajeva će ram propasti mnogo pre motora.
 
@nesko2563
Филтер се мијења редовно. Пар пута оперем и онда нови.
Уз редовну замјену уља машина преде већ четрнаесту сезону. Сад мало мање јер косим само своје, али све укупно има неких 1800 сати рада.

@dusanboss
И по мом искуству је кућуште једна од битнијих ставки. Стару косилицу смо варили десетак пута, свако мало поломим ручке. На овој сад се тек једна пукотина појавила на лиму, али је небитна па је још нисам средио.
Точкови са лежајевима, масивне ручке, механизам за подешавање висине без алата су обавезне ставке.
 
Pozdrav kolege, da li neko ima iskustva sa Husqvarna kosačicom LB 256SP?

Privlači me što nema korpu i što je nož 56cm. Molim vaša mišljenja :)
 
56 cm noz a motor bese oko 165 cc/3.5ks ? ,slabo je to za taj zahvat.Kod mene na kosilici je 53cm noz ,motor nepunih 200cc i opet nije to to bas,moglo bi to jos jace.
 
Problem kod tih većih zahvata(preko 46cm), je što se radilica lako krivi.
Zato je tu Tomo Vinković sa svojim ugaonim prenosom mnogo bolji..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Gledam kosilicu Husqvarna lc 151 s i čini mi se da će ove godine ili za sledeću sezonu biti uzeta ako posluži zdravlje i sreća junačka . Cena jeste jača ali dosta sam gurao Stihl 248 rm.
 
Kako radi kada se skine korpa? Mene ne zanima skupljanje trave već bočno pražnjenje...
 
56 cm noz a motor bese oko 165 cc/3.5ks ? ,slabo je to za taj zahvat.Kod mene na kosilici je 53cm noz ,motor nepunih 200cc i opet nije to to bas,moglo bi to jos jace.
Koja ti je kosačica sa 200cc? Ja imam Villager B&S motor 125cc , 1.7kW nož je 51cm. Jeste da joj fali snage ali ne mnogo. malo manji nož možda 46 cm ili malo jači motor možda 2.2kW bi bilo OK.
 
@dusanboss
Da i kod mene je 51 cm,ili 52 cm ...nije 53 pogresio sam.Kosilica je John Deere neka sa B&S motorom,u upustvu sto sam citao online sa vario pogonom su noviji modeli i ti motori su valjda 190-196cc ,komercijalni...
 
Kako radi kada se skine korpa? Mene ne zanima skupljanje trave već bočno pražnjenje...
Radi odlicno ali ima jedna mana bez korpe. Taj plasticni deo sto se stavi da izbaciva travu sa strane je glupavo resen. Samo se stavi na neku osovinicu i poklopac ga pretisne odgore. Ako zakacs za neko drvo sa tim dodatkom ili bilo sta drugo momentalno spadne (valjda da se ne bi slomio) poklopac se zatvori i onda moras da gasis da opet namestis... malo smara ako si neoprezan prilikom kosenja...
 
mtd , vilager sve sto nosi B&S motor. Lezaji na tockovima i sto jace kuciste.
Tačno od m do e. :)
Radi kineski Brigs za medalju. Zbog ne pažnje sam nožem zakačio neko gvožđe u travi i iskrivio radilicu. Rizikovao sam i na licu mesta čekićem sam uspeo da je ispravim. Udarac je odcvikao kajlu na magnetu a i regulator obrtaja je ispao iz ležišta (centrifugalni unutar motora). Sve sam to rešio i eno je fercera po starom i dalje.
 
Nazad
Vrh