Benzinska kosacica

Honda je uvek pravila uputstva u vidu stripa, i to je jako efektno. Nemaš razloga za primedbu, za to.
Što se tiče nakretanja, ako nakrećeš na stranu, onda ide na stranu čepa za ulje. Ako nakrećeš nazad, onda ti neko mora spustiti ručke na zemlju i deržati. To je razlog što u fabričkom uputstvu stoji da nakrećeš na stranu, jer za nazad trebaju dvojica, ili neki podupirač..
Ako bi nakrenuo na stranu suprotno od čepa za ulje, curio bi benzin na karburator, a takođe i ulje bi izlazilo na odušku, tako da se nipošto ne naginje na stranu karburatora.
 
Honda je uvek pravila uputstva u vidu stripa, i to je jako efektno. Nemaš razloga za primedbu, za to.
Što se tiče nakretanja, ako nakrećeš na stranu, onda ide na stranu čepa za ulje. Ako nakrećeš nazad, onda ti neko mora spustiti ručke na zemlju i deržati. To je razlog što u fabričkom uputstvu stoji da nakrećeš na stranu, jer za nazad trebaju dvojica, ili neki podupirač..
Ako bi nakrenuo na stranu suprotno od čepa za ulje, curio bi benzin na karburator, a takođe i ulje bi izlazilo na odušku, tako da se nipošto ne naginje na stranu karburatora.

Ma ajde molim te, iste takve slikovnice ima moj sin od 3 godine. Čak su sinove bolje, od plastike su, može i da se kupa sa njima.
A sad kad bolje razmislim, svi udžbenici na fakultetu su bili u vidu slikovnice :)

Šalu na stranu kolega, da li rezervoar goriva mora biti prazan da ne bi došlo do curenja ili ne mora?

Prethodnu OLEO-MAC kosačicu sam nakretao nazad sa gorivom i nikada nije bilo nikakvih problema.
 
E pa da ga je..m, ako ti se kosačica nije sviđala radi stripa, nisi trebao da je pazaruješ, nego da nađeš neki ozbiljniji brend.:osmeh:
Nebi trebalo na čepu da curi gorivo kada se nakreće na stranu čepa za ulje, bar na mojoj staroj Hondi se to ne dešava.
 
E pa da ga je..m, ako ti se kosačica nije sviđala radi stripa, nisi trebao da je pazaruješ, nego da nađeš neki ozbiljniji brend.:osmeh:
Nebi trebalo na čepu da curi gorivo kada se nakreće na stranu čepa za ulje, bar na mojoj staroj Hondi se to ne dešava.
Veruj, da sam video kakvo je uputstvo sigurno bih odustao, izabrao bih neku profi Villager :) sa profi uputstvom 8-)

Super, čim probam javljam. Ova dva noža mi ulivaju poverenje da će otkos biti ok ali hajde, probaću pa ću pisati ovde.
 
Šalu na stranu kolega, da li rezervoar goriva mora biti prazan da ne bi došlo do curenja ili ne mora?
Kosačice se uvek neginju na stranu suprotno od karburatora kako ne bi ulje iz motora ušlo u karburatror. Ako je filter sundjer to nije veliki problem pošto i ovako treba da bude nauljen jedino što može da "popije" malo više nego što bi trebalo. Ja ponekad okrenem na tu starnu ako ne planiram baš dugo da je držim u tom položaju. Jedino što se desi jeste da ne upali baš iz prve i dimi par sekundi.
Tvoja Honda mislim da ima taj papirni filter gde može biti problem ako ulje dospe u njega, tako da vodi računa. Ili nazat ili na stranu gde je auspuh (karburator da bude gore)

Inače neke kosačice (kao ova moja Villager) imaju servisni položaj. Tj. ručke su na sredini spojene šrafovima sa ručnim maticama koje kada se otpuste ručke mogu da se presaviju tako da kad se kosačica nagne unazat ostaje u tom položaju.

Što se benzina tiče ako ti curi na čep. Stavi kesu izmedju čepa i rezervoara pa zavrni. Samo nemoj da je ostaviš kad završiš. :)
 
Dobro veče kolege.
Samo da javim da sam kupio Honda 466. Nažalost imam puno posla u plastenicima pa nisam stigao da je probam već nedelju dana. Čim isprobam javljam utiske.

Od Husqvarne sam odustao zbog “plastičnog” kućišta i spoja ručki za šasijom. O ovome sam pročitao ovde na forumu. Hvala ljudi!
Ja sam zainteresovan za Husqvarna lc151s . Ima li još nekih nedostataka osim ovih što ste naveli? Čujem da im i pogon nije nešto.
 
Ja sam zainteresovan za Husqvarna lc151s . Ima li još nekih nedostataka osim ovih što ste naveli? Čujem da im i pogon nije nešto.

Obzirom da se bavim nabavkom rezervnih delova u jednoj poljo firmi, profesionalna deformacija mi je da kad kupujem nešto prvo proverim cene potrošnog materijala, cene delova i sto je najvažnije dostupnost istih. Napravio sam nekoliko upita ka firmama koje rade Husqvarnu i niko mi nije rekao da delove ima na stanju. Rok 10-14 radnih dana. Pored ručki na “plastičnom” kućištu ovo sa delovima je presudilo. Ipak se ova Honda prodaje duže od 10 godina. Delova ima i na trafici, odmah pored novina 😀😀😃
 
Kosačice se uvek neginju na stranu suprotno od karburatora kako ne bi ulje iz motora ušlo u karburatror. Ako je filter sundjer to nije veliki problem pošto i ovako treba da bude nauljen jedino što može da "popije" malo više nego što bi trebalo. Ja ponekad okrenem na tu starnu ako ne planiram baš dugo da je držim u tom položaju. Jedino što se desi jeste da ne upali baš iz prve i dimi par sekundi.
Tvoja Honda mislim da ima taj papirni filter gde može biti problem ako ulje dospe u njega, tako da vodi računa. Ili nazat ili na stranu gde je auspuh (karburator da bude gore)

Inače neke kosačice (kao ova moja Villager) imaju servisni položaj. Tj. ručke su na sredini spojene šrafovima sa ručnim maticama koje kada se otpuste ručke mogu da se presaviju tako da kad se kosačica nagne unazat ostaje u tom položaju.

Što se benzina tiče ako ti curi na čep. Stavi kesu izmedju čepa i rezervoara pa zavrni. Samo nemoj da je ostaviš kad završiš. :)

Ima papirni filter. Probaću nazad, tako sam navikao da perem kosačicu posle rada 😎
 
Kosačice se uvek neginju na stranu suprotno od karburatora kako ne bi ulje iz motora ušlo u karburatror.
Нагињу се на страну насупрот цилиндра, да се уље не прелије у главу, тј. у простор где су вентили и клацкалице, јер зна да дође чак и до хидро-удара. То је савет мог комшије, мајстора за све те "малокалибарске" моторе.
 
Obzirom da se bavim nabavkom rezervnih delova u jednoj poljo firmi, profesionalna deformacija mi je da kad kupujem nešto prvo proverim cene potrošnog materijala, cene delova i sto je najvažnije dostupnost istih. Napravio sam nekoliko upita ka firmama koje rade Husqvarnu i niko mi nije rekao da delove ima na stanju. Rok 10-14 radnih dana. Pored ručki na “plastičnom” kućištu ovo sa delovima je presudilo. Ipak se ova Honda prodaje duže od 10 godina. Delova ima i na trafici, odmah pored novina 😀😀😃
Čuo sam da su delovi za Husqvarnu poprilično skupi
 
Kakav je prenos na HONDA 466 zna li neko,znam da je kaiš ali je zupčanik plastičan kao kod Kineza ili su stavili neku leguru?
Zna li neko koje imaju kvalitetan prenos
Ima li neko neka iskustva sa ovom
 
Poslednja izmena:
Farm je ogranak Wurtha, inače su klasični kinezi koji su "prošli rigoroznu" kontrolu Wurtha.
 
Нагињу се на страну насупрот цилиндра, да се уље не прелије у главу, тј. у простор где су вентили и клацкалице, јер зна да дође чак и до хидро-удара. То је савет мог комшије, мајстора за све те "малокалибарске" моторе.
To je onda jedino unazad. Problem sa naginjanjem unazad je pored toga što ti traba još jedna osoba ili nešto kako bi držao kosačicu u tom položaju i to što pristup baš i nije zgodan. Ja je satalno naginjem na stranu i nikad nisam imao problem sa tim curenjem ulja u cilindar i zaključavanjem klipa. Čak nisam ni čuo da se nekom desilo. U ostalom i ako se desi lako se reši skidanjem svećice.

Takodje ako neko hoće baš da bude siguran može da se pobrine da klip bude u gornjem položaju (ili blizu njega). To se postiže tako što povlačiš polako kanap i prekineš kada ostiš da je otpor najveći.
 
Нагињу се на страну насупрот цилиндра, да се уље не прелије у главу, тј. у простор где су вентили и клацкалице, јер зна да дође чак и до хидро-удара. То је савет мог комшије, мајстора за све те "малокалибарске" моторе.
Svaka moderna see naginje na ručke jer tad nema šta da iscuri.Briggs i njegovi kolonovi ako se nagne na stranu auspuha kroz odušak kartera eto punog cilindra ulja :D A na kontra stranu ako je pun rezervoar prospe gorivo.Mtd i klonovi isto imaju odušak na strani auspuha pa mogu da naliju cilindar.

Stare mašine su istina sve imale na stranu auspuha pa se naginjale kontra od auspuha bez ikakve bojazni.
 


Ovako, juče sam uspeo nekih 30-ak minuta da kosim sa Honda HRG 466 C1. Porediću sa Oleo-Mac G48 TBX.
Honda je jako brza kosačica. Čak za mene prebrza. Ručice za start i uključivanje vuče mi se NIKAKO ne dopadaju. Na OM je mnogo bolje rešeno, plastične su ručice i šake ne bole. Ove metalne žičice kod Honde su užas za neki duži rad. Otkos je lep kao i na OM. Probao sam samo malčiranje bez izbacivanja nazad ili u korpu. Zanimljivo je da Honda ništa nije zalepila ispod limenog kućišta. Na OM iako je izbacivanje trave bilo pozadi, morao sam baš dosta da čistim nakon košenja. Na Hondi tek ponešto se zalepilo. Nastavljam utiske nakon dužeg korišćenja.

Za sada, u poređenju sa OM kosačicom, nisam zadovoljan ovom kupovinom Honde.
 
Pozdrav kolege. Planiram da kupim kosacicu koja ce kositi nekih 3 ara travnjaka. Moj neki izbor je pao na Villager Atlas 4111T ? Moze misljenje o toj kosacici?
 
Nazad
Vrh