Benzinska kosacica

Ja poceo da kosim predvece,prvo nece kosilica da kosi kako treba,onda nisam je ni mogao upaliti cim se ugreje ,popizdim i odnesem je na sto u radionici,rasklapam deo po deo i nadjem smesan problem,a ja pola motora rasklopio dotle bez potrebe :ROFLMAO: ....ona sajla kad se povuce da otpusti kocnicu motora i da omoguci varnicu na svecicu,e tu varnicu nije bila omogucavala jer nije dovoljno povlacila neki deo,tj varnica je ostajala u prekidu.Bukvalno pola mm je falilo da sve radi,tj kad je hladan metal ima taj razmak,a kad se ugreje siri se metal i prekine varnicu jer ima kontakt tu ....Neiskustvo jbg,to sam mogao resiti na licu mesta podesavanjem stezaca sajle :p,a ja izgubio 2 sata na bespotrebno sarafanje oko kosilice ...
Ali ostao problem da kosilica nekad ne kosi kako treba travu,ostavlja uzi deo oko desetak cm sirine ne pokosen,ne uvek,ali dosta cesto se to desava.Uglavnom koliko sam primetio desava se u vecoj travi,mada desi se i u retkoj travi da ostavlja nepokoseno,ali motor ima iste obrtaje uvek pa mi nije jasno kako i sta ...Noz sam skidao isto ,bio je ostar ,ja sam jos dodatno naostrio ,izbalansirao ,nema tu sta vise da cackam oko noza.
Dal ima neke veze do toga sto malcira uvek,ne izbacuje travu slobodno sa strane pa se mozda gomila ispod nje trava i ne stigne da presece sve kako treba ?.Nemam onu bocnu plastiku da bi koristio to izbacivanje sa strane,a meni ne treba inace malciranje,samo da sto brze kosi.
 
I moja nešto počela da gubi snagu. Možda je i kod mene to u pitanju. Eventualno da mi je pomerila magnet po osovini tj fiknula kajlu (od marinija) pa pomerila paljenje.
Moram je sutra pogledati.
 
Ja poceo da kosim predvece,prvo nece kosilica da kosi kako treba,onda nisam je ni mogao upaliti cim se ugreje ,popizdim i odnesem je na sto u radionici,rasklapam deo po deo i nadjem smesan problem,a ja pola motora rasklopio dotle bez potrebe :ROFLMAO: ....ona sajla kad se povuce da otpusti kocnicu motora i da omoguci varnicu na svecicu,e tu varnicu nije bila omogucavala jer nije dovoljno povlacila neki deo,tj varnica je ostajala u prekidu.Bukvalno pola mm je falilo da sve radi,tj kad je hladan metal ima taj razmak,a kad se ugreje siri se metal i prekine varnicu jer ima kontakt tu ....Neiskustvo jbg,to sam mogao resiti na licu mesta podesavanjem stezaca sajle :p,a ja izgubio 2 sata na bespotrebno sarafanje oko kosilice ...
Ali ostao problem da kosilica nekad ne kosi kako treba travu,ostavlja uzi deo oko desetak cm sirine ne pokosen,ne uvek,ali dosta cesto se to desava.Uglavnom koliko sam primetio desava se u vecoj travi,mada desi se i u retkoj travi da ostavlja nepokoseno,ali motor ima iste obrtaje uvek pa mi nije jasno kako i sta ...Noz sam skidao isto ,bio je ostar ,ja sam jos dodatno naostrio ,izbalansirao ,nema tu sta vise da cackam oko noza.
Dal ima neke veze do toga sto malcira uvek,ne izbacuje travu slobodno sa strane pa se mozda gomila ispod nje trava i ne stigne da presece sve kako treba ?.Nemam onu bocnu plastiku da bi koristio to izbacivanje sa strane,a meni ne treba inace malciranje,samo da sto brze kosi.
Ako je nož dobar, kućište dobro, motor ima obrtaje... Jedino ostaje to malčovanje. Da li ti je kosačica čista od dole? Iskreno ja ne volim malčovanje na standardim salbijim kosačicama.

I moja nešto počela da gubi snagu. Možda je i kod mene to u pitanju. Eventualno da mi je pomerila magnet po osovini tj fiknula kajlu (od marinija) pa pomerila paljenje.
Moram je sutra pogledati.

Ja sam imao taj problem. Kod mene je "pucala" ponekad, teže palila i gubila snagu. Ne bih ni primetio da nije neko opet udario u panj i ovaj put se kajla precvikala skroz i nije hetla više da pali. Prvi put je magnet verovatno bio samo malo rotiran.
 
Kad strada kajla i malo se pomeri paljenje, motor nema puna snagu, drugačije radi (po sluhu)...ako je dosta pomereno teško pali ili uopšte ne pali i hoće da dobije "povratni udar" na kanapu kada se vergla..Kajla najčešće pukne zbog udara noža u neku prepreku, međutim, kod zamene kajle treba voditi računa da se magnet propisno stegne...mislim da se matica steže na 7 kila, u protivnom, džaba nova kajla, magne t se pomelo pomeri posle svakog verglanja i dolazi do pomenutih problema.
 
@dusanboss Hmm,kako mislis cista ?,dole je ram ispod motora zardjao sto je po meni normalno,nema farbe mnogo.Puno trave nalepi,ali kontam i to je normalno,trava mokra,nalepi lako ...i na drugoj kosilici je uvek bilo tako pa opet radi bolje od ove.
Dodje mi da kupim neki obican ravan noz,ili minimalno zakrivljen ka gore da malo samo odize travu ,nista preterano.
Na netu sto sam gledao kod amera ,kod njih postoji vise tipova tih nozeva.Flat blades,low lift,high lift,gator blade, and mulching blade.Moj noz je ovaj zadnji ,za malciranje,on ima 2 ugla na njemu,tj peraja kao,jedan par peraja gura ka dole travu,drugi par koji su na krajevima je odize.Mozda ovaj par sto gura ka dole travu ne valja i zato ostavlja ne pokoseno ...
 
Na koliko radnih sati menjate ulje u kosilicama? Godišnje napravim oko 40 sati košenja i menjam uglavnom u proleće pre sezone.
 
@dusanboss Hmm,kako mislis cista ?,dole je ram ispod motora zardjao sto je po meni normalno,nema farbe mnogo.Puno trave nalepi,ali kontam i to je normalno,trava mokra,nalepi lako ...i na drugoj kosilici je uvek bilo tako pa opet radi bolje od ove.
Dodje mi da kupim neki obican ravan noz,ili minimalno zakrivljen ka gore da malo samo odize travu ,nista preterano.
Na netu sto sam gledao kod amera ,kod njih postoji vise tipova tih nozeva.Flat blades,low lift,high lift,gator blade, and mulching blade.Moj noz je ovaj zadnji ,za malciranje,on ima 2 ugla na njemu,tj peraja kao,jedan par peraja gura ka dole travu,drugi par koji su na krajevima je odize.Mozda ovaj par sto gura ka dole travu ne valja i zato ostavlja ne pokoseno ...
Hoće nekad ako zalepi mnogo trave da ne radi dobro sa malčer nožem. Zamena noža bi trebala da ti reši problem.
Ja sam isto zamenio na mojoj pošto je orginalno bio malč i mnogo je lepio travu za kućište.
Kod novog noža treba voditi računa šta se kupuje. Prvi taj što sam kupi vidim težak, jak, piše nemački. Nije ni jeftin bio. Medjutim kada sam ga stavio prvo što je zbog težine i nemogućnosti da se stavi kako treba tresao ko lud. Drugo što je posle 2 košenja dobio zube ko bela ajkula. Tu sam skpirao da je teško sr. i namotirao stari od MTD. Koristio sam ga nekih 3- 4 sezode i sad je već došao do kraja tako da sam naručio drugi.
Kada mi je stigao vidim poslali mi malčer! :( Medjutim kada sam ga namotrao radi lepo i nemam problema ka sa onim orginalnim Villager.
Baš ću da ga slikam i da uporedim koja je razlika.
 
Stavio noz u auto,a i onaj adapter za njega,sto ide na radilicu.Videcu sta cu naci u gradu jer sutra svejedno moram ici,ako ne nadjem nista trazicu online.
53 cm je noz,mislio sam da je 51 ...
 
Tu cu ici pa sta bude ...noz je mekan strava,valjda prevencija u slucaju udara da ne puca.Kontam mogao bih ga ja macolom "fino" udesiti,te glupe neravnine koje sluze da malcira da ispravim....
Zavrsio sa starom kosilicom kosenje jer mi ova ide na zivce,sa starom trcim maltene po travnjaku sve pokosi a ovo sr... sa preko duplo jacim motorom ne kosi kako treba ,jeb... je malciranje i ko ga izmisli.






 
Poslednja izmena:
Хе, мулчирање... Имадох ја у давно време упарен "Томос" и нека ко зна каква друга колица неисправне косилице коју су неки ликови донели из Немачке. Са колицима сам добио и нож..... тачније, ја сам скинуо са косилице неисправни мотор и вратио га овим код којих сам то купио, а оставио колица и нож. Мотор је лег'о "болт-он" у колица, а рупа на средини ножа је требало да буде мало проширена да би легла на "Томосову" радилицу. Када сам то средио, скапирао сам да треба времена да "Томос" залети тај нож, па ми се учинило да би било добро да склоним две довољно изражене лопатице по углом на крајевима ножа, фиксиране са по две заковице. Урадио то и... кића! Косилица се толико загушивала и није избацивала траву напоље, да је била неупотребљива са ножем који није правио промају унутар колица.
 
Da,po netu kako sam gledao tako bi trebalo biti.
Zorge ova ima i previse promaje,stara kosilica ima skoro ravan noz,kosi samo tako.
 
Dobro veče kolege.
Samo da javim da sam kupio Honda 466. Nažalost imam puno posla u plastenicima pa nisam stigao da je probam već nedelju dana. Čim isprobam javljam utiske.

Od Husqvarne sam odustao zbog “plastičnog” kućišta i spoja ručki za šasijom. O ovome sam pročitao ovde na forumu. Hvala ljudi!
 
Dobro veče kolege.
Samo da javim da sam kupio Honda 466. Nažalost imam puno posla u plastenicima pa nisam stigao da je probam već nedelju dana. Čim isprobam javljam utiske.

Od Husqvarne sam odustao zbog “plastičnog” kućišta i spoja ručki za šasijom. O ovome sam pročitao ovde na forumu. Hvala ljudi!
Super,odlican izbor,koja cena,daj slike da se vidi?
 
Super,odlican izbor,koja cena,daj slike da se vidi?

Hvala kolega!
Cena je bila 69.900 dinara. Slikaću čim je iznesem iz šupe i počnem da kosim, još ne stižem.

ps. Uputstvo je dosta glupo odrađeno, kao slikovnica za decu. Malo sam se razočarao u Hondu što se toga tiče. I dalje nisam skontao kako se nakrivi kosačica, na koju stranu kada se pere? Prodavac kaže u nazad a u uputstvu (slikovnici) nacrtano sa strane...
 
Nazad
Vrh