Benzinska kosacica

Pozdrav,

da li neko poseduje ili je radio sa ovom kosačicom: Husqvarna LB 256SP? Interesuje me kako se pokazala.
 
Kupljene 2 polovne samohodne kosačice za 50e. !!!
Mesto se zove Zistersdorf (Donja Austrija)...bio je uslov da uzmem obe, njegovu i komšijinu.On je prodavao Oleo Mac G53 TBQ, a ova manja MTD je komšijina koja je uzgred potpuno ispravna, za razliku od Oleo Maka koja je imala potrošen nož, napukao i držač noža, bez sajle pogona i bez sajle starta.Pre neki dan sam je kompletirao i probao.I više sam nego zadovoljan, što se tiče delova kupljene su sajle, nož, nosač noža, sve su originali i koštali su nešto malo više od 10 000.

Oleo Mac G 53 TBQ (Hondin motor)





MTD ima štelujuću brzinu kretanja nevazano za obrtaje noža (Nije stala u auto, pa je još na terasi)




 
Sta znaci ovo e85 na cepu ?.Ovo nije 85% etanol,15% benzin tip goriva ?.Nema logike da je to,kad na sajtu za briksove motore pise ovo dole....kontam to je obican bezolovni 85 ?.
All Briggs & Stratton engines can use up to, and including, 10% ethanol petrol.

Always use clean, fresh, unleaded petrol with an octane rating of at least 77 for side-valve engines or at least 85 for overhead-valve engines. We recommend the use of Briggs & Stratton Fuel Fit® petrol stabilizer to keep fuel fresh and clean.

When using E10-95 petrol, the dosage should be increased by 25%.

Buy fuel in quantities that can be used within 30 days. This will ensure that the fuel is always fresh and that the volatility of the fuel matches the season. Do not mix petrol with oil.

We strongly advise NOT using petrol containing more than 10% ethanol (E10) blend or methanol-containing petrol.



Ipak E pre 85 znaci da je etanol 85 izgleda.

mouse click sound software
 
'Е л' видиш да је на том пиктограму са бензинском пумпом и натписом Е85 стоји круг са косом цртом, као саобраћајни знак који нешто забрањује или се њиме прекида неки режим? Без читања приручника за употребу, ја бих то са чепа косилице одма' протумачио као "никс Е85 бенцин".
 
E85 je tip goriva (85% etanola i 15% benzina) u EU odavno koristte Aspen derivate (konkretno Aspen 4 - za četvorotakntne motore) najviše iz ekoloških razloga jer taj etanol dobijaju iz raznih useva, dobijaju i podsticaje Vlada, a sve zbog izduvnih gasova
 
Da za Aspen 4 sam proverio na netu,kosilica je iz Svajcarske,valjda tamo koriste ta fenci goriva,cena sitnica tipa 500-600din/l xd,nit ima kod nas toga.
Uglavnom znaci to na cepu mozemo protumaciti kao njet koristiti E85 ,tu kosu crtu bas nisam tako protumacio ali sad kontam da to moze biti jer lepo pise na sajtu briksovih motora da se to ne koristiti ni slucajno.
 
Da, u Austriji u firmi u kojoj radim isključivo koriste Aspen, u firmama koje iznajmljuju profi alate, takođe je uslov da se sipa to gorivo,
 
Ah pa da,ova kosilica je bas iz firme neke koja radi iznajmljivanje svega od kosilica do traktora ....bas zanimljivo da moraju koristiti to skupo gorivo,tj nama skupo,njima valjda ne xd.
 
Sta znaci ovo e85 na cepu ?.Ovo nije 85% etanol,15% benzin tip goriva ?.Nema logike da je to,kad na sajtu za briksove motore pise ovo dole....kontam to je obican bezolovni 85 ?.
All Briggs & Stratton engines can use up to, and including, 10% ethanol petrol.

Always use clean, fresh, unleaded petrol with an octane rating of at least 77 for side-valve engines or at least 85 for overhead-valve engines. We recommend the use of Briggs & Stratton Fuel Fit® petrol stabilizer to keep fuel fresh and clean.

When using E10-95 petrol, the dosage should be increased by 25%.

Buy fuel in quantities that can be used within 30 days. This will ensure that the fuel is always fresh and that the volatility of the fuel matches the season. Do not mix petrol with oil.

We strongly advise NOT using petrol containing more than 10% ethanol (E10) blend or methanol-containing petrol.



Ipak E pre 85 znaci da je etanol 85 izgleda.

mouse click sound software
Ma neka Švapska eko-glupost. Samo rokaj koj god benzin imaš. Od kad sam čuo da su pogasili sve nuklearke ne verjem im ništa. Šta samo rade poljoprivredicima ista ekipa, eko-mafija. Koliko više mafija postoji!!!
 
Dušane, prvo otiđi na taj zapad i provedi neko vrrme, pa tada reci da li je Aspen prevara ili ne.
Kada primetiš da mesec dana možeš da voziš kola a da nemoraš da ih pereš odmah ćeš videti dali je čuvanje okoline prevara ili glupost.
Do tada, nastavimo koristiti ugalj i trovati i sebe i druge.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Натерасте ме да одем до гараже и загледам чеп своје МТД косилице са мотором "Б&С" е450. И код мене је практично исти чеп са тим истим пиктограмом, али без "Аспен" налепнице.
 
Nismo se razumeli Mirosti. Ne smatram ja da je sve oko ekologijje i čuvanje okoline prevara. Naravno da je podržavam i da je terbamo unaprediti u ovoj zemlji. Na žalost postoji veliki broj prevara i prvaranta koji zlopotrebljavaju celu tu priču samo kako bi zaradili novac. Ili možda i sačuvali okolinu ali defnitvno novac mora da bude.
Zašto mislim da je konkretno taj Aspen prevara... Pa prvo skuplji je 3x puta od benzina. Teško će me neko ubediti da dam toliko više novca za gorivo za trimer dok zaradjem neku crkavicu uslužno koseći travu kad mi iznad glave na svakih pola sat proleće putnički avion vozeći ljude koji zaradju mnogo više od mene i od kojih mnogi ne putju baš zato što moraju. Taj jedan avion u tom jednom preletu verovatno zagadi okolino koliko ću ja za ceo svoj život sa tim trimerom ipak taksa koju on plaća za to je neuporediva sa onom koju bih ja platio za isto zagadjenje kupujući to 3x skuplje gorivi.
Ovakvih primera ima koliko hoćeš.
Pomenuo sam već gašenje reaktora što je totalno ironično jer je nuklerna energija najzelenija koju imamo.

U Nemačkoj stvari ne fukcionišu možemo misliti kako je ovde. Ovde kod mene duva vetar pa su postavili gomilu vetrenjača. Kada se pogleda koliko struje prave to je smešno, još gore je što većina njih uopšte ne funkcioniše ,a ulžene su ogromne pare koje teško da bi se vratile čak i da sve rade sve vreme. Inače uležene su pare koje nama skidaju na svakom računu.

Evo sad od istih tih para ovde kod mene prave bioenrganu. Samo da mi neko objasni kako je to zeleni izvor energije mimo toga sto mogu zelene biljke da se ubace u nju. :)
 
ima li neko iskustva sa onim vecim kosilicama sto se proizvodilo u Bjelovaru. Da li Toma Vinkovic ili neko drugi ali su ih imale manje vise sve komunalne sluybe 90-ih. Noz je zahvata 70 cm ali motor je lombardini benzin od 8 ks. Gledam jednu za salas ali ne znam kako je kod nje resen pogon tj. da li ima brzine posto mi prodavac rece da nema brzine nego koliko zategnes kais toliko brzo ide. Motor je verovatno krs ali on se moze za male pare promeniti. Kolenasti izvod moze da se nadje nov ako ovaj nesto pocne da zeza. Svidjami se zato sto je robusna i bez problema bi mi radila posao...
 
Pa i bolji je vario pogon nego da ima brzine ...plus sto nema sta da se kvari,jednostavnije je sistem.
Moja kosilica ima vario pogon,jako jednostavno sve,zahvat je pola metra sa 6.5ks mislim.Na tih 70cm ako hoces da kosi vecu travu ja bih tu ubacio 10ks motor.
 
Dobra je ta Tomo Vinković kosačica, ja hteo da je kupim sebi, ali je problem što je preskupa i polovna.
U krš stanju mi tražili 300€. Ako je imaš povoljno uzmi obavezno, to je prava mašina i može trajati godinama.
Kod nje nema rizika od krivljenja radilice što je boljka svih običnih kosačica. Ima dobar učinak, jer je zahvat 70cm.
 
Nazad
Vrh