Benzinska kosacica

U suštini i moglo bi to da se okrpi ako je lim dobar kod točkova. Tu gde je tebi iztrulila ne nosi nikakvo opterećenje. Da variš ne vredi, al zato možeš da nitnama učvrstiš parče lima (plastike ili gume) preko te rupe. Pošto verujem da ti estetika nije toliko bitna. Ako je lim dobar na ostalim bitnim mestima točkovi, donji rub, deo gde ide motor. može to da radi još kad se zapuši rupa.
Zanimljivo kako je samo ti iztrulila.
 
Meni ne deluje toliko loš lim... Mislim da se može okrpiti povoljnije nego što bi koštao drugi ram (oko 4000 sam video da koštaju)
 
Moze da se vari sa co2 ali ovo meni deluje jako lose, verovatno je mnogo dalje provukla trulez od ovog sto se vidi na slici.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Moze da se vari sa co2 ali ovo meni deluje jako lose, verovatno je mnogo dalje provukla trulez od ovog sto se vidi na slici.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Slab sam sa CO2 ali sa autogenim imam prakse ihaj i verujem da bi se ovo rešilo, mada moguće je i da je korozija provukla dalje i ispod farbe pa se ne vidi.... Ja sam uvek za to da se pokuša nešto spasiti, ako ne ide onda u otpad.
 
Ta kosilica je zavrsila svoju pricu, mozda za 10 dana, mozda za 15, ali je gotova. Isti slucaj i kod mene, na kraju je skroz pupustio lim i noz je pao na zemlju. Motor skinut i negde je ostavljen, kao kupicu novi deo, ali je na kraju dosla nova kosilica.
 
Ta kosilica je zavrsila svoju pricu, mozda za 10 dana, mozda za 15, ali je gotova. Isti slucaj i kod mene, na kraju je skroz pupustio lim i noz je pao na zemlju. Motor skinut i negde je ostavljen, kao kupicu novi deo, ali je na kraju dosla nova kosilica.
Ne bih se složio. Koliko deluja na slici trula je samo na tom delu oko rupe. Ako je tako treba samo da odseče to trulo do zdravog, zakrpi rupa nečime (čak i plastika će uraditi posao) po meni varenje treba izbegavati, najbolje nitne. Zafarba se dobro da ne truli dalje I može to da traje još minimum 5 sezona.
 
Nije benzinska ali jeste kosačica.
b0f628ac48e94a80b5a45175b1241069.jpg
da4ddabeee7916b9e643a1e4efb63afa.jpg


Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Nisam našao nigde pa ajde da pitam ovde.
Ima li ko iskustva sa Waibang kosačicama?
Konkretno me interesuje model:
weibang-wb-537sc
ugrađen je Loncin motor za koji sam na netu našao samo reči hvale, cela je izrađena od podebelog lima i uliva poverenje po veličini i kvalitetu izrade.
 
Ja prvi put čujem (to nikako ne znači da nije poznata),ali gledajući cenu, snagu i širinu košenja, za te pare se kupuje ozbiljna, profesionalna proverena mašina kod Husqvarne, Honde, OM-a....
 
Do sada sam koristio za svoje potrebe i mao uslužno
EINHELL plavi BG-PM 46S
Snaga: 2.75 kW / 3.75 KS
Motor: 1 cilindrični, 4-taktni motor 135 cm3
Širina reza: 46 cm
Zapremina korpe: 60 l

ovu kosačicu sam nasledio od bivšeg vlasnika kuće, ja sam koristio 4 godine koliko je on koristio pre mene nemam pojma. Svakako je odsvirala svoje, motor radi kao sat ali je sve ostalo počelo da se raspada točkovi, ručka za guranje, zaštitni lim oko noža, nož, prenos na točkove...... sve u svemu došlo vreme da se menja

Kao što sam naveo u predhodnom postu gledao sam svašta ova weibang mi je zapala za oko svakako kupovina će biti na proleće pa ću cele zime da gledam.
Ima li neko neki predlog u opciji za kupovinu je kosačica do 100K din (ako ne bude inflacija) snaga mora da bude jednaka ili veća od ove gore pomenute einhell.
 
Treba mi pomoć. Imam kosačicu Villager staru 6 meseci i juče rešio da malo štucujem travu pa na spavanje do proleća, kad ono...Na pola radova nešto počela da trokira i kao da gubi snagu, završim i da je operem, kad ono curi gorivo ispod onog kućišta gde ima ona žuta pumpica da se malo na početku povuče gorivo. Pogledam kad ono kaplje kao ludo i ide i na onaj otvor gde se nalazi sunđerasti filter. Iscuri svo gorivo. Šta bi moglo biti?
 
Treba mi pomoć. Imam kosačicu Villager staru 6 meseci i juče rešio da malo štucujem travu pa na spavanje do proleća, kad ono...Na pola radova nešto počela da trokira i kao da gubi snagu, završim i da je operem, kad ono curi gorivo ispod onog kućišta gde ima ona žuta pumpica da se malo na početku povuče gorivo. Pogledam kad ono kaplje kao ludo i ide i na onaj otvor gde se nalazi sunđerasti filter. Iscuri svo gorivo. Šta bi moglo biti?
Plovak. Ili zaglavljuje ili je puko.
 
Nazad
Vrh