Balirka

Jes vala baš! Kod lifamke se igla šteluje spram dodavača, jer dodavač ne može da se šteluje po visini(bliže ili daje od igle) već se samo šteluje segment ugla zahvatanja kanapa...

Tačno tako.I samo još da dodam da igle moraju da se češu o vezače.Čaure keramičke gde ide kanap mora da su tačno naspram igala (kada su u donjem položaju)
 
2a7ecya.jpg


15504zk.jpg


B 47 dobro odradila posao.
Na 30 ari 370 kom,nijedna odvezana :veseljak::
 
Juče sam prskao prijatelju neki kukuruz a u parceli pored covek balira seno. Ne sećam se koja je presa, ali sam primetio da izbaci 20-ak bala normalne veličine a onda jednu pet puta manju i stalno tako. Pitam ga u pauzi šta je razlog, reče da tako radi od kad ju je kupio i da mu ni jedan majstor nije uspeo rešiti taj problem.
 
Imam pitanje za vlasnike i poznavaoce Gallignani balirki. Konkretno za Gallignani 149 (7000 gotovo ista). Moja radi odlično dosad uradila 1700 komada bez i jedne razvezane. Ali nekako mi se čine da druge vile ove što su pogonjene lancom nisu dobr ufaženjene. Npr. kad su vile do klipa odaljene 50 cm od klipa , ove druge su od njih udaljene 93 cm. Dok sam u uputama za Gallignani 7000 našo podatke da kad su prve vile do klipa udaljene od istog 42-46 cm, ove druge vile pogonjene lancem , moraju biti iznad ovih prvih 29-32 cm. ja bih prefazio druge vile po ovim podatcima, naravno ove do klipa na bih ništa dirao. Samo me strah da nešto ne zezenem. Sada ako netko ima istu balirku da mi potvrdi ove podatke.
 
Ako su druge pogonjene lancem nema ništa da se zezne.Tako je i kod mene na Welgeru a nameštene su tako da drugi dodavač dodaje prvom do klipa.Da pojednostavim.Kada je prvi dodavač dole drugi je gore i tako idu naizmenično.
 
Imam pitanje za vlasnike i poznavaoce Gallignani balirki. Konkretno za Gallignani 149 (7000 gotovo ista). Moja radi odlično dosad uradila 1700 komada bez i jedne razvezane. Ali nekako mi se čine da druge vile ove što su pogonjene lancom nisu dobr ufaženjene. Npr. kad su vile do klipa odaljene 50 cm od klipa , ove druge su od njih udaljene 93 cm. Dok sam u uputama za Gallignani 7000 našo podatke da kad su prve vile do klipa udaljene od istog 42-46 cm, ove druge vile pogonjene lancem , moraju biti iznad ovih prvih 29-32 cm. ja bih prefazio druge vile po ovim podatcima, naravno ove do klipa na bih ništa dirao. Samo me strah da nešto ne zezenem. Sada ako netko ima istu balirku da mi potvrdi ove podatke.



Imašli nekakvo upustvo za gallignani 7000?
 
Sta bi mogao da bude uzrok krivim balama,kada je slabija masa izbaci po neku balu koja lici na harmoniku.mislio sam da probam da prezubim vile koje dodaju masu klipu za jedan zub lanca napred da gurnu dublje masu u tunel,dali bi imalo efekta?u pitanju je presa new holland 270.
 
@Matić Da sistem je kao i na welgeru znači prve su pogonjene drekt preko kardana a druge preko lanca. Probat ću jedan dan da ove druge preštelujem pa da vidim ima li promjena. Sada mi vile rade paralelno, a ja mislim da bi druge kad dobace masu kada krenu u gornji polažaja, tada bi prve trebale da pokupe tu istu.
@milos bota Imam nekakvo upustvo, ali je na fancuskom jeziku pa mi to prestavlja veći problem.
 
Probat ću je da je preštelujem po ovim podatcima iz upustava. To mi je 5 minuta posla, a ako ne bude radilo kako treba lako mi je vratiti sve na staro. Jer nekako mi se lako zaguši dok je veća masa, a nebi smjela jer su joj usta ogromna.
@milos bota Ajde ako ti nije problem izmjeri na svom gallignaniju kad su ti prve vile udalje od noža klipa 45 cm. Kolika je visinska razlika između drugih i prvih. Evo slika na što mislim ako se može snje izčitati išta pošto je dosat loša.

 
Stvarno dosta, to ovde da nekom da kazem Niko ne bi poverovao. Kod mene najviše na 50ari bilo 150bala. Samo ja ne djubrim jer to uzimam u zakup.
 
Juče sam prskao prijatelju neki kukuruz a u parceli pored covek balira seno. Ne sećam se koja je presa, ali sam primetio da izbaci 20-ak bala normalne veličine a onda jednu pet puta manju i stalno tako. Pitam ga u pauzi šta je razlog, reče da tako radi od kad ju je kupio i da mu ni jedan majstor nije uspeo rešiti taj problem.
Koja je presa, ako je claas mislim da znam sta je u pitanju?
 
Nazad
Vrh