Balirka

ево моје пресе ако неко зна решење за криве бале нека ми јави
attachment.php



attachment.php


- - - - - - - - - -

attachment.php
 
Zver! Odveze li neku ?
Za tri godine koliko je kod mene jedino odresi ako se desi cvor u kanapu...zver od balirke....
Koja je sirina usta ? Ja imam Somecu 3500s ali mi izgleda identicno kao tvoja.
Neznam ali mislim da je isti pick kap na someci 3500 i 2600 samo je 2600 mladja balirka....
Jel brza sta someca 2600 od 2500
Neznam stvarno koja ja brza kod nas u mome kraju je jedina moja someca....
 
Rasspe vezači su zakon ako su dobro uštelovani i nisu izakani! Meni od 500 bala na 6 parcela nije vezala poslednje dve, ispostavilo se da se olabavio vijak koji drži dodavač kanapa, pa on nije mogao da se zarotira dovoljno! Pritegao vijak i ponovo veže kako treba!
 
I ja mogu da pohvalim rasspe , ja sam uadio sa svojm 1600, 1700 komadabala. Verovali ili ne nije bila razvezana ni jedna bala. Da budem iskren očekivao sam da na 1000 komada bude 5, 6 razvezani ali ih zasada nema.
 
poz da li se mogu zmijeniti ronlice na aluminijskim iglama i ako mogu gdje se mogu kupit a balirkaj class
 
Rasspe-ovi vezaci (komplet) iz industirje rasspe u njemackoj, kostaju 2200 € ja pitao prosle godine, razmisljao da kupim komplet, ali skuplji vezaci neko balirka cijela :haha: tako da sam odustao od kupovine, ja ne znam za bolje, vjerovatno da postoje, ali rade savrseno kod mene na rivijeri
 
poz da li se mogu zmijeniti ronlice na aluminijskim iglama i ako mogu gdje se mogu kupit a balirkaj class
Moze u Rumi na vasaru. Ja sam napravio na strugu od alatnog celika 4732, okalio u peci za cg i to je to.
Pazi kad budes izbijao onaj stift (elasticnu civiju), stavi iglu na nesto ravno sto ima rupicu na sebi, da ne polomis istu.
 
Krcevac neznam dal na toj presi moze da se steluje duzina vila to je moguce,a na oko mi izgleda da ti vile stoje preblizu da masu ne ugurivaju dobro to jest kad leve vile ugurivaju desne bukvalno kidaju iz njih,,desavalo mi se to na velgeru,,prebaci leve vile u drugi polozaj to ti je bar lako,probaj .Govorim ti o levim vilama kad gledas presu od napred,nemoj slucajno desne da diras.A posto ims troje vila eksperimentisi malo sa ovi dvoje levi.
 
vile su radile sve trei u liniji u isto vreme kada sam je ujeo,onda sam je ja prevacio da zadnja dodaje srednjoj a ona prvoj sto gura pod klip...
i nju sam namestio da ulazi maximalno u tunel klipa da bi gurala masu sto vise i tako manje krivi ali opet iskrivi
na lancima mogu da stelujem ih kako god hoces ali kako da ne krivi
sa vezacima nemam problem i sa zatezacem konca,navario sam ga i ispolirao ide sve kao san
nema nigde lufta ne cuje se,jedina stvar koja lupi na njoj je cuvarka kada zatvori
ali krivi bale
jbg....

- - - - - - - - - -

imas ideju kako treba da budu uzupceni
 
Nazad
Vrh