Balirka

Probat ću je da je preštelujem po ovim podatcima iz upustava. To mi je 5 minuta posla, a ako ne bude radilo kako treba lako mi je vratiti sve na staro. Jer nekako mi se lako zaguši dok je veća masa, a nebi smjela jer su joj usta ogromna.
@milos bota Ajde ako ti nije problem izmjeri na svom gallignaniju kad su ti prve vile udalje od noža klipa 45 cm. Kolika je visinska razlika između drugih i prvih. Evo slika na što mislim ako se može snje izčitati išta pošto je dosat loša.




Član Lisnik je bio postavio sliku na kojoj je slikao nalepnicu na presi za Gallignani 7000 koja je ista kao i tvoja 149 i još neke modele kako se šteluje prvi dodavač sena u odnosu na drugi.Ali nemogu da je nađem ,probaj ga zamoliti da je postavi ponovo.Uglavnom ja sam po njoj štelovo.Kada se dodavač do klipa kreće napred ka klipu da donosi seno a drugi kreće u povratak u tom ukrštanju između vrhova dodavača treba da je oko 60mm
 
Imenjače podigni malo graničnik gde staje skakavica vezača.Knap je pa hoće da sklizne.

Ne znam da li znaš na šta mislim jer ovde svako ima svoje nazive za pojedine delove.
 
Poslednja izmena:
presa ama stariji model

e imam problem sa presom krivi bale,jedna strana bude extra adruga kraca i meka...
menjao sam nacim pomeranja onih nalagaca, vila sto guraju seno sa pikapa u tunel, ima ih tri komada i kupio sam je isli su sva tri u isto vreme, posmatrajuci druge prese namestim ih jedan drugome dodaju seno i tako manje krivi bale a li opet ih krivi...
jel postoji neko resenje za to?
 
Vidi kakvi su ti nozevi na tunelu i malju, provjeri zazor, mozda su ti otisli lezajevi pa je prevelik zazor izmedju nozeva, mozda su tupi. Nasostri nozeve i nastimaj da imaju sto manji zazor. Pogledaj mogu li se dodavaci sijena nastelovati da guraju sijeno sto dublje u tunel. Ako je u pitanju presa AMA, to joj je glavna mana, da krivi bale.
 
nozevi naostreni,klip nastelovan,noz na zilet od noza,prvi dodavac nemoze vise da se nasteluje ulazi najdublje sto moze,jedino da prosecam tunel i produzim onu siplu sto ga drzi....
i ope krivi
da li je neko mozda resio ovaj glupi problem
 
u pitanju je ama,neka starija,plave boje,ima tri dodavaca sena

- - - - - - - - - -

mudro zboris
ali nije ni to resenje u ova krizna vremena
 
u pitanju je ama,neka starija,plave boje,ima tri dodavaca sena

- - - - - - - - - -

mudro zboris
ali nije ni to resenje u ova krizna vremena



Ja imam presu new holand 366 i vucem je rakovicom i nikad ne idem preko 1600-1700obrtaja motora i uglavnom je teram treca spora jer cim nije pun pik up isto se desava kao kod tebe krivi bale. Gore ti je Matic napomenuo da probas brze da vozis i nema problema, samo smanji gas nemoj na 2000 obrtaja neka uvek bude pun pik up
 
U lifamovom uputstvu pise da se krive bale ispravljaju tako sto se zatezu i otpustaju oni zatezaci na izlazu iz kanala gde se steluje tvrdoca bele. strana koja je duza pritegne se malo vise da li ste sigurni da vam kanapi idu podjednako cvrsto.
normalne pa malu balu hoce da pravi ako kocnica vezaca neradi kako treba suvise otpustena ili ukljucivac zaglavi
 
U lifamovom uputstvu pise da se krive bale ispravljaju tako sto se zatezu i otpustaju oni zatezaci na izlazu iz kanala gde se steluje tvrdoca bele. strana koja je duza pritegne se malo vise da li ste sigurni da vam kanapi idu podjednako cvrsto.
normalne pa malu balu hoce da pravi ako kocnica vezaca neradi kako treba suvise otpustena ili ukljucivac zaglavi
Nije problem sto je jedna strana(uglavnom leva kad se gleda od pozadi)previse opustena, vec sto ima manje sena, ja sam to resio brzom voznjom,u pitanju je claas 40...
 
U lifamovom uputstvu pise da se krive bale ispravljaju tako sto se zatezu i otpustaju oni zatezaci na izlazu iz kanala gde se steluje tvrdoca bele. strana koja je duza pritegne se malo vise da li ste sigurni da vam kanapi idu podjednako cvrsto.
normalne pa malu balu hoce da pravi ako kocnica vezaca neradi kako treba suvise otpustena ili ukljucivac zaglavi
Ne znam u kojem ste uputstvu to pročitali,nemoguće je sa stezačima koji regulišu čvrstoću bala nadomestiti nedostatak mase na ,suprotnoj od noža , strani tunela.To isto važi za kanape,ako je jedan kanap toliko labaviji sigurno da ta strana neće vezati.
 
Nazad
Vrh