Balirka

Ljudi, rijesio sam problema. dotegao sam petljac, kljuc 19 i malo sam podigao iglu, da vise nanosi spagu. Islo je super poslije toga, na 250 bala bila samo jedna odvezana, ja prezadovoljan.
 
bata87 sta si sve uradijo

Ni ja, a vjerovatno ni ostali članovi foruma ti nemožemo pomoći s upitima od jedne (ponekad nerazumljive) rečenice.
Nisam čitao svih 347 str. teme, ali da se potrudiš sigurno je nekoliko puta napisano slično:

Za svaki Claas, Lifam...
(Skije ostaviti na mjestu gdje su i bile)
-Ako jedna strana ne veže, zamijeni desno kučište petljača s lijevim, i obrnuto. Ako i dalje ne veže ista strana, iz jednađbe izbaci kučišta petljača i sve na njima (problem je skija/dodavač veziva/propeler na osovini)
-ako poslije toga ne veže druga strana onda je problem u tom kučištu petljača.

Obično skija savine lim na kojem sjedi, pa možeš navariti skiju, ili da ne pojašnjavam ponovo, ono što sam ti napisao na PP

Drugog riješenja nema, jer se to ne riješava čarobnim štapićem.
 
Ima li netko ovaj dio za prodat od Welger balirke.
2ab93e331773484.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Ima toga kod prodavaca delova.Promeni samo rolnicu ako zubi na letvi nisu pojedeni.Ona košta maksimalno 10 eura.
 
Trebam taj cijeli dio, kiji se pričvrsti za tunel, jer imam ovakav i stalno imam problem, ili mi se pojede rolnica ali večinom zubi na letvi, jer nije kučište fiksirano za tunel već lisnatom oprugom na vrhu tunela, tako da mi zubići izgube korak i pojedu se.Inače original na mom tipu je rolnica bila neka mješavina plastike i gume u jednom djelu s desnom stranom za osovinu pričvrščena metalnom cevčicom.
9d8c1c331795886.jpg
[/URL] [/IMG]
 
brankoh teško je naći taj deo.Tražio je jedan poznanik jer mu je pukao i ako se dobro sećam tražili su mu 200-250 eura pa je na kraju zavario i vozi dalje.
 
Hvala videcu sutra kako najlakse da namontiram.. Moram da napravim neki nosac gde da prisrafim taj borojac...
 
kako se mogu stranice filtrirat samo po modelima mene interesuje class ja treba da procitam 300 stranica
 
Kod mnogih je brojač na poluzi koja pokreće igle i to u gornjem delu. tu negde zavariš parče lima i prišrafiš brojač. A polugu brojača produžiš i namestiš tako kad ti poluga ( drži igle u donjem delu a u gornjem delu je na ekscentar na osovini vezača) prolazi pritiska polugu na brojaču. Malo sam se tapetljao oko objašnjavanja ali mislim da će ti biti jasno.

- - - - - - - - - -

kako se mogu stranice filtrirat samo po modelima mene interesuje class ja treba da procitam 300 stranica
Ja sam jedan od starijih članova. Ne pišem mnogo ali čitam i učim iz odgovora drugih. Ja balirku imam oko deset godina i nikad mi majstor nije ušao u dvorište zbog popravke svo moje znanje sam sakupljao čitajući ovde na forumu. Stim što sam ja čitao pre nego mi zatreba.
I tu nema pomoći....
 
Da li neko zna kako se montiraju ferode na zamajcu,tj-gde ide ravan deo a gde rapav.Zaboravio sam (davno sam menjao)-Lifam je u pitanju.
 
pozdrav svima imam lifamovu 91 godiste i radi dobro e sad vas pitam dal bi je mijenjo za welger 45 il 41 imam ponudu bil dobio sta bolje na brzini i kakvo je vase iskustvo i jel bolja 41 il 45
 
Nazad
Vrh