ATV ili QUAD za poljoprivrednike (ali i sve ostale)

Зорге, ово возе авантуристи. Продаје се на свим континентима, југо је поузданији од њега али иде продаја као никад до сад. Гледао сам кад је дошао код фортнајна на тестирање, па само тај тест је погурао продају у канади. У америци је био код брадоња са мотоциклима и тамо су га за нијансу више хвалили него кудили.
Погледај ако нађеш.
 
Ја сам гледао ремонте и тјунинге на разним каналима, највише "Сања Чотадел" ( https://www.youtube.com/c/СаняЧётодел/videos ) и много ми се не допада. То к'о да су састављала цена на часовима ОТО. Заиста је "Југо" био конзистентнији са квалитетом од "Урала".

Наравно да сам гледао и којекаве 'Мерканце са возикањем "Урала" и поред тога никако не бих желео да се са њим дружим дуже од једног викенда. То није за авантуристе, већ за мазохисте. Рађе бих себи 'ебо живце са било којим 'Талијаном из '78. него "Уралом".
 
Опа!

Тај мали има дуплу вучу?

Што се слиука тиче, ја не могу да видим ништа више од ових "тамбнејлова" - већу не могу, а баш сам хтео да видим какакв је ту мотор.
 
Ne mogu ni ja pa neću da postavljam više. Možda probam na neki drugi sajt.
Mali ima duplu vuču i baš ide. Na neravnom terenu treba spretan momak ili penzionerska vožnja.
Poluautomatik i to mi se sviđa. Disk kočnice i napred i nazad.
U oznake motora se ne razumijem.
 
Evo nekoliko, nadam se, malo boljih slika.

Očekujem da Zorge kaže nešto o motoru. Znam princip rada ali ko to pravi i gdje naći neke podatke, pojma nemam.



https://www.dodaj.rs/image/LXS5pv]

IMG_0171.jpg
[/URL]

IMG_01698f809852a4e5322c.jpg
[/URL]

IMG_0174.md.jpg
[/URL]

IMG_0173.jpg
[/URL][/url]
 
Očekujem da Zorge kaže nešto o motoru
Појма ти немам. На први мах сам помислио да је у питању клон мотора са "Сузе" ГН, ал' није. Гледам и не капирам "чији је тај мали". Свеједно; цилиндар и глава - ја ту не видим никакву егзотику. Тако су конструисани сви нормални мотори у протеклих пола века. Е сад ово остало, квачило, пајван за покретање, тај угаони редуктор - то је сигурно од некој јапанског узора, али ја се у квадове дознајем к'о Марица, па не препознајем о коме се ради. Онај "Башанов" квадић кога има мој комшија је са мотором са мотоцикла - клон "Хонде" ЦГ, ал' са воденим 'лађењем.

Покушао сам да потражим нешто о томе чији је то мотор на "Башану", али мрка капа. Ако ништа друго, искочио ми је ПРИРУЧНИК ЗА УПОТРЕБУ, па лопатај и види има ли нешто интересантно у њему
 
U svakom slučaju hvala. Ja nisam pronašao ni to. Šta god da ukucam ode na neku stranputicu. Kao da namjerno izaberem neku rijetku stvar.
Ukucam Bashan ATV BS 300 S- 16 a ono iskoči samo jedan a ostalo sve zadnji broj 18 a to je sasvim drugi motor.
Ova mašina ima hladnjak za ulje a cilindar hladi zrakom. Moram malo pregledati gdje je stavljen filter ulja jer ne vjerujem da je neko to mjenjao.


Ne mogu da otvorim ovu stranicu sa priručnikom. Otvori samo bijelu stranicu.
 
Пробај овај линк.

А ако не видиш засебан филтер, ја типујем да се испод десне декле мотора налази центрифугални филтер. Скинеш деклу, отшрафиш три-четири вијка на којима се држи поклопац филтера, очистиш ако има неког ђубрета које се полепило по спољној ивици и саставиш назад како је било. Ако се поклопац ценрифугалног држи на вијцима са крстастом главом, ја бих ти препоручио употребу ударног шрафцигера.
 
Ni taj link ne otvara. Samo bjela strana.
I meni se čini da je na tom mjestu filter jer oblikom liči da bi tu mogao biti a i sa tog mjesta idu cijevi do hladnjaka ulja.
 
Može biti do računaljke. Kad sam ubacivao slike na fotkica. com klikom na sliku može da se uveća a kad prebacim na forum ne ide. I od drugih učesnika ne može uvećati sliku.
Dabi to riješio moram zvati pomoć prijatelja kao na kvizu jer se u tu tehniku razumijem kao...
 
i meni moj klinac trazi da mu kupim ja sve odlazem i sad sam mu obecao za osmi rodjus moracu

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh