ATV ili QUAD za poljoprivrednike (ali i sve ostale)

"Хово" ("Howo") је кинеска фабрика камиона, а да јој име подсећа на "Хино" (a они су чврсто у "Тојотиним" рукама). Индијци да укључују у неку своју корпорацију неку кинеску фабрику, обзиром на међусобне односе (мало фали да зарате Индуси и Китајци) - тешко.

А оно што си поставио клип са "багијем", то су неки момци из Русије који праве те "просторне шасије", да се на њих накалеме делови са "Ниве", да л' нови, ал' још боље од старе, којој је шкољка "отишла у Хондурас". То кошта око 1200 евра..... па плус "Нива" у распаду, мало плека да направиш патос и мало затвориш кокпит, да не будеш к'о у голом каФезу, постојање сета ручног алата и неке количине слободног времена и ето ти решење које није скупље од четвртине цене пристојног квада.

Ево гола шасија коју су куповала ова двојица из Сапатниковог клипа, Игор и Дима.

 
Зорге, могуће да сам пребацио па помешао. А што се тиче сарадњи једно је оно што ми гледамо у вестима а друго су корпорације које су изнад држава.
Овај видео сам гледао пре али нисам добар са руским. Шта кажу за регистрацију/хомологацију?
 
Руси воле да скарабуџе којекаква теренска прометала, налик овој јефтиној направи са просторном шасијом и то у сленгу зову "котлет" и нико и не размишља о регистрацији, него тај "котлет" за викенд натоваре на проколицу са тандем точковима, па закаче за "цивилни" џип и довуку до неке вукојебине, па тим "котлетом" бауљају по блату до бесвести.

Ал' кад смо код квадова и Руса... има мањих и већих квадова,, а има и оних руских који су се појавили пре неколико година, типа "Секача" и "Сокола".


 
Случајно сам наишао на податак зашто праве оваква возила са точковима. Законом је забрањено возилима са гусеницама да се крећу мочварама и заштићеним просторима и стаништима.
Ако сам добро разумео могу возила са гусеницама али веома мале масе.
Гледао сам код украјинаца имају атв са излазима за кардан и хидрауличним изводима.
Руси имају нешто слично у понуди, видео сам на половним аутомобилима.
И живо ме интересује како је регулисана она приколица за транспорт возила где возило које се вуче нагази предњим точковима и тако иде. Само сам на руским каналима то видео.
 
Са гусеничарима је проблем цена читаве конструкције - то ти је одма' неколико пута већа цена од точкаша. Онда, има тај моменат да по којекаквим тресетиштима и мочварама, точкаши са балон-точковима и ниским притиском, осим што лакше пролазе, обезбеђују и пловност возилу.

Приколица "Подкат" - тако зову то чудо на које се натера возило предњим токовима. Колико сам скапирао, код њих је ситуација са њима као код нас са ауто-приколицама, док нису у закон унели да мора да буде атестирана, без домаће радиности. Код њих, до сада, регулативе у вези њих, изгледа да нема.
 
Dobra ova vozila. Interesuje me kako je riješena zaštita od ulaza vode? Sam usis nije problem ali ima tu elektrike koja baš ne voli vodu.
 
Колико сам схватио, осим основне заштите електронских компиненти од воде, не од потпуног порињавања у њу, већ од прскања и квашења , каква постоји на туђим компонентама (јапански мотори и трансмисије са њиховим ЕЦУ) које користе у изради ових сокоћала, они се потруде да све електричне и електронске компоненте подигну што је више могуће, да их не дохвати вода током разних услова експолатације, а на неколико типова тих огромних квадова које сам видео, приликом уласка у воду, њен ниво не прелази више ногоступа или средине точкова.
 
Ja sam vozio malo manju mrcinu nego sto je Frkani objavio (mozda i slicne kubikaze). To nije normalno zivota mi moga...
Pitam rodju informativno koliko je para, kad rece 10k eura. Samo sam mu vratio quad:D
 
ja imam qvad nitro 150cc super me sluzi,malo trosi,4 brzine i rikverc,za voznju po ataru ,obilazak njiva, sume,lov i ribolov super stvar.
inace neki qvadovi se mogu registrovati na zelene table -trajno kao radne masine a neki ne nego moraju bele kao za auto i onda se svake godine mora registrovati
neko je pisao da e peda od 200cc los i kvari se da ali novi peda x od 2020 je dosta poboljsan i otklonjenei su mu nedostatci na koje su se mnogi zalili tako da sad za 2300 evra se moze kupiti nov
i na kraju ja prodajem ovaj moj nitro 150cc pa ako je neko zainteresovan javite se,cena po dogovoru
nema papire i nemoze se ni registrovati tj nije za javni saobracaj
 
Poslednja izmena:
Imam namjeru da kupim nov quad od 250 cc ali nema kod nas. U Banjaluci nađem samo dva ali 500cc. Zvao u Tuzlu i kažu da nemaju a možda bude za 2-3 mjesaca.
Sad prebiram po oglasima polovne i ne mogu se odlučiti da li neko poznatije ime a stariji ili mlađeg kineza. Više mi se sviđa poznata marka ali nisam se sretao sa njima pa neznam dali neki od 10-15 god može biti toliko potrošen da se ne isplati.
 
Ух, ти мали од четврт литра и ти мало већи, од пола литра су, колико сам схватио, два различита пара опанака.

"Башан" ради, али он и неки "ЦФ мото" од око пола литра су практично неупоредиви - мањи има ножни мењач, нема диференција позади, само задња вуча, поприлично скучен, а већи има варијатор са дијапазонима, дуплу вучу, габаритно већи...
 
Nemam potrebe za većim. Krećem se uglavnom ravnim terenom max 3-4 Km u jednom pravcu.
Vozim penzionerski i neću da pola puta ja nosim njega a drugu polovinu on nosi mene. Zato sam tražio neki nov.
Ti sa mjenjačem imaju svojih prednosti ali ja sam navikao na automatik a i nedaj Bože što kažu, ako me nešto opauči kad pustim gas on će stati a ovaj sa mjenjačem će isto stati ali kad upadnem u Unu.
 
Nemam potrebe za većim
Мој комшија је купио половног "Башана" и окрпио га. Ствар има кратак пренос и тих 16-17 коња вуку то чудо сасвим ОК, чак и изненађујуће енергично, али знај да позади нема дифенерцијал и да је то мотор са мотоцикла (клон "Хонде ЦГ, али са воденим хлађењем). Ако ти није страно којакаво ситно мајсторисање, неће ти бити проблем да одржаваш на гходу ни такав јефтини квад. Ако ти одговарају габарити, неће ти ништа бити ако купиш такав квадић.

Е овако нешто...
...не бих уз'о ни џабе да ми дају.

Не генерално приколичаре, већ "Урале" (и "Дњепрове"). Било ми интересантно да видим од чега су направљени, шта има тамо унутра, па сам лопатао по Нету.

И имао сам шта да видим: па имати то је мука - то к'о душман да ти је је дао поклон.
 
Nazad
Vrh