ATV ili QUAD za poljoprivrednike (ali i sve ostale)

Koliko mislite da je bezbedno 100km/h sa tim sokocalom piciti?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Велики атв имају око 400 кг. Не фали масе само треба пуно искуства да би потерао колико може. Вероватно и чачкају око преноса.
На дакару постоји класа квад и најспорија је категорија возила, они су ограничени на 140 км на сат али из безбедносних разлога. Иначе могу пуно више. Мањи су од атв-а.
 
  • Like
Reagovanja: SDF
Gedam sin mi skoro položio B, sme da vozi kvad a nesme bicikl sa motorom ,ko je tu lud..
 
Vidi ovo kolega, kod nas maloljetni mogu poloziti za skuter sa 14 godina. Uz tu kategoriju(AB cini mi se) dobijes F sa kojom smijes voziti poljoprivredne masine, a u poljoprivredne masine spada i lexion kojeg je bez hedera magistralnim putem tesko voziti jer je velik koliko i traka. A ne moze voziti smarta kojeg dvojica ljudi prenesu. Svaka cast onome ko je odlucio tako😂
Naravno, pa i nov skuter kad kupis limit mu je 45km/h jer spada u moped...
Ali u oglasu svaki ide preko 60 ili ima neki kit pa ide i dosta vise

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Pa zavisi od skutera, kinezi jedva dok aerox i peugeot lagano navuku 60 ako ne i vise. Standardno skidanje blokade je skidanje elektricne pa onda skidanje redukcija iz cijevi auspuha i samog auspuha, skidanje blokadi sa prenosa itd. Na tim malim glupostima koja fabrika mora staviti nabere se brzine, a potrebno je samo znanja. Ako se malo da i kesa fina se masina napravi, samo da ima dijelova..
 
Знам да се води као атв. Колико је кубика? Ако је 600 кубика и преко 30 кс требало би 105-110 км на сат да иде.
Fabricki je limitiran na 80km/h kad se skine blokada ide dobrano preko 100.

Ali nisu to brzine za njega,na asfaltu ko se opusti sve preko 50km/h mozes da zavrsis sa druge strane :D Ali zato van puteva nema mu prepreke.Doterao sam poznaniku iz Madjarske 6000€ jos u garanciji.I zaista izgleda lepo za jednog kineza.Udoban snage ima na pretek.Al I trosi fino.

Ja sam kratko imao Raptora jeftino naleteo pa je bio dobar za preprodaju.Ono je smrt u svakom obliku :D Al zato na oglasima nije bio ni 24h za cas se proda.
 
Vidi ovo kolega, kod nas maloljetni mogu poloziti za skuter sa 14 godina. Uz tu kategoriju(AB cini mi se) dobijes F sa kojom smijes voziti poljoprivredne masine, a u poljoprivredne masine spada i lexion kojeg je bez hedera magistralnim putem tesko voziti jer je velik koliko i traka. A ne moze voziti smarta kojeg dvojica ljudi prenesu. Svaka cast onome ko je odlucio tako😂

Pa zavisi od skutera, kinezi jedva dok aerox i peugeot lagano navuku 60 ako ne i vise. Standardno skidanje blokade je skidanje elektricne pa onda skidanje redukcija iz cijevi auspuha i samog auspuha, skidanje blokadi sa prenosa itd. Na tim malim glupostima koja fabrika mora staviti nabere se brzine, a potrebno je samo znanja. Ako se malo da i kesa fina se masina napravi, samo da ima dijelova..
И онда када те нахвата милиција да идеш преко 45км/х идеш на ванредни технички скидају ти таблицу и пишу пријаву.
 
Vidi ovo kolega, kod nas maloljetni mogu poloziti za skuter sa 14 godina. Uz tu kategoriju(AB cini mi se) dobijes F sa kojom smijes voziti poljoprivredne masine, a u poljoprivredne masine spada i lexion kojeg je bez hedera magistralnim putem tesko voziti jer je velik koliko i traka. A ne moze voziti smarta kojeg dvojica ljudi prenesu. Svaka cast onome ko je odlucio tako

Pa zavisi od skutera, kinezi jedva dok aerox i peugeot lagano navuku 60 ako ne i vise. Standardno skidanje blokade je skidanje elektricne pa onda skidanje redukcija iz cijevi auspuha i samog auspuha, skidanje blokadi sa prenosa itd. Na tim malim glupostima koja fabrika mora staviti nabere se brzine, a potrebno je samo znanja. Ako se malo da i kesa fina se masina napravi, samo da ima dijelova..
Znam ja sta to moze, imam jednog koji ne izgleda opasno ali prebacuje stoju

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
  • Like
Reagovanja: SDF
Neko je pitao ranije da li moze da se skine blokada. Moze da se skine, i model CF 450L maksimum sam vozio samo radi probe 97km/h i nije bas prijatno. Idealna voznja bar meni za uzivanje 50-60km/h po asfaltu i 30-40km/h po ataru
 
Ljudi, jel volite vi vašu decu?
Dobro pitanje u svakom slučaju. Bio mi je u rukama Can-am outlander 1000 za smešnu cenu. Izašli u atar, izvozali se i odlučio sam da mi to ipak ne treba i nisam ga uzeo. To Ide kao djavo. Ima više ključeva sa kojim se startuje. Sa jednim neće preko 45 km/h a sa druga dva ideeeee...Strašna mašina.
 
Аца, има онај период 11-12 година кад деца хоће свашта да пробају. Ја сам се мотао око мотора не би ли га како украо и возио. Кад је покојни отац видео где то иде закључио боље да ме научи да возим како треба а не да се учим по улици. Исто тако да не бих узимао од других и направио штету или остао без главе због неисправног крша. Забрана има краткорочно дејство.
 
Ja i burazer kao klinci mogli smo samo da sanjamo tako neke stvari.
Tek kad smo stasali i zaradili neke svoje pare mogli smo sebi priustiti sta smo hteli.
Ne kazem da ne treba deci udovoljiti ali treba i neka granica postojati.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Време сада и пре 20+ година не можеш упоређивати.
Тада је било да њих неколико у друштву има нешто, а сада њих неколико да нема. Родитељи су под озбиљним притиском а у моје време зна се "видећемо". Па се надај .
 
И онда када те нахвата милиција да идеш преко 45км/х идеш на ванредни технички скидају ти таблицу и пишу пријаву.
Kod vas, kod nas rijetko ko gleda ta budzenja. Cilj mu je zaustaviit golfa 6 i izvuci 10-25e zbog pojasa ili neceg drugog..
 
А квад скупљи од голфа 6🤣
Naveo sam golfa 6 jer se on pretezno vidja po putu. Njemu moze gledati da li mu svjetla rade, da li je vezan bio, da li ima svu opremu itd. Uglavnom veca je mogucnost za cascavanje. Dok ovog sa quad-om moze jedino zajebavati ako nema kacigu, bas milicajac zna koliko je taj motor tacno deklarisan da ide..
 
Nazad
Vrh