Alati i radionice

Bobo Jel misliš na ovakve "glave" tz. pionir ???


Jedino sam se susrećao sa tim mazalicama na tehnostroj prikolici gde su ih slovenci montirali za mazanje petog točka.

Upravo na to mislim. Samo dok ja na strojevima izmjenjam sve mazalice na ovaj sistem... Radit ce to i ovako kako i do sad radi ;)
 
Video sam i ja tu reklamu , ali ja mislim da je taj Kljuc sumnjivog kvaliteta.
 
Hvala.... Ali me zanima i koju brusilicu je "pametnije" uzeti... onu od 2000hilj pa koliko traje ili neku malo ozbiljniju od 4-5....
Naravno pricam o kupovini u radnji.... gledao sam pre mesec dana neke poluprof. makitine.... i objasni on meni da je razlika u kvalitetu zupcaniika i same izrade znacajna... i da nikako 2 brusilice od 2hilj ne mogu nadziveti ovu od 4,5.... ali sta je tu istina....
 
Ja sam polovnu remontovanu kvalitetnu platio oko 2000 hiljade, a za novu se nisam interesovao. Po meni, bolje plati malo više u startu, nego da prvo kupiš jeftiniju, a kad se ona pokvari i razočaraš se da onda kupiš skuplju.
 
Ja sam juce kupio brusilicu od 2000w za 3 000din TopCraft retko kad mi je potrebna ali zatreba zato i nisam kupovao kvalitet jer ce vise stojati u stalazi nego sto ce raditi to je poenta ako je cesto koristis samo kvalitet a ako povremeno moze i nizi rang posluzi da se ne pozajmljuje.
 
Hvala.... Ali me zanima i koju brusilicu je "pametnije" uzeti... onu od 2000hilj pa koliko traje ili neku malo ozbiljniju od 4-5....
Naravno pricam o kupovini u radnji.... gledao sam pre mesec dana neke poluprof. makitine.... i objasni on meni da je razlika u kvalitetu zupcaniika i same izrade znacajna... i da nikako 2 brusilice od 2hilj ne mogu nadziveti ovu od 4,5.... ali sta je tu istina....
Veoma je upitno kakva je i ta Makita od 40 evrova. Kod mene u Bijeljini je mala Makita ga4530, na snizenju 65_70e.
 
To su fals makite, to je kineska kopija. Traju dosta i nije toliko losa roba ali nema veze sa pravom Makitom. Ako uporedite vilager kvalitetniju seriju brusilica i ovu jeftiniju makitu primeticete da je razlika samo u nadpisu i boji da je klonstrukcija ista. Znaci ako kupujete Makitu kupujte je u prodavnici koja drazi njihov program i uz nju daje garanciju. Nemojte kupovati sa raznoraznih sajtova jer to nije originalna roba. :ppozdrav:
villager-brusilica-vpl-ag-860_8a389c16.jpeg
originalslika_brusilica-Makita-930w-nova-56360493.jpg

Ovo je originalna mala brusilica makitina
makita.jpg

Nisu lose ni ove kineske, znaju kao sto rekoh da sluze dobro, Mi smo vec pocepali jednu vilagerovu zelenu koja se bas naradila u teskim uslovima (ergonomija joj je losa , mnogo je debela za jednu ruku) i uzeli ovu narandzastu da probamo, ali ako hocete makitu original trazite kao ovu sa donje slike. Imamo i par komada makite sto malih sto velikih ali nju nismo uspeli uz normalno koriscenje zasad da poderemo. (servis redovan i to je to, lezajevi, cetkice) Birajte po onome koliko cete koristiti alat.
 
Poslednja izmena:
Gledao sam malo makitine kataloge.... Ove plave su bas skupocene....:) ja sam razmisljao da ulozim 4-5 hilj... i da imam nesto pouzdano sto ce da me sluzi duzi niz godina... Nemam ja posla svakodnevno... ali preseci nesto,naostriti izbrusiti...... nekim danima imam i po nekoliko sati(kad nesto konstruisem i varim....)
Sad mi bio komsa i pricamo... predlaze mi polovnu od proverenog majstora(koji popravlja) da uzmem i dugo da me sluzi....
 
Mala Makita GA4530 može da se kupi za oko 7000din.
Napomenuo bih da je na sajtovima za on-line kupovinu kao što su takolako, odigledolokomotive, profishop itd. originalan alat. To su mi u pisanoj formi potvrdili iz Makita-inog i Bosch-ovog pretstavništva za Srbiju. Nosio sam i na servis Bosch hummer kupljen preko sajta takolako i sve je ok što se tiče originalnosti.
 
2hnt3ef.jpg
[/IMG]
xe2z2w.jpg
[/IMG]
amdtuv.jpg
[/IMG]Ja imam tri male makite i jednu veliku jednu malu sam kupio proletos a ove ostale imaju po 3 ili 4 godine,svaki dan prezive torturu od par sati brusenja,smirglanja ili rotacionu cetku.ove ploce u kutiji su sve od ove godine,i to nisu sve,od kvarova sam imao samo na dve male mi se polomio kabal i nista vise,na kutijama pise zemlja porekla rumunija,kupljene su kod nas u unibau i u metalki pancevo.sa makitom sam prezadovoljan stvarno radi bez greske,mada mi se mnogo svidja metabo sa maraton motorom i planiram uskoro da je kupim.
 
Иначе има ли где да се купи овакав радапцигер или већи за неке нормалне паре,а не да дајем 50 е за неко турско срање које ће пући одмах после 2 употребе.?
Danas sam kupio ovaj ,čini mi se normalan radapciger za 500-600 dinara na vašaru u Senti.Ne vidi se ko je proizvođač.







 
Kupih danas polovnu malu brusilicu marke wurth(master system)...
Ne znam koje je snage,izbledela je nalepnica.... slikacu je danas ili sutra pa cu okaciti... sa tim da poznajem coveka od kog sam kupio i garantuje mi da je dobra... cena je 5200(45e)
 
Danas sam kupio ovaj ,čini mi se normalan radapciger za 500-600 dinara na vašaru u Senti.Ne vidi se ko je proizvođač.







Кирај свака ти част како успеш да нађеш јефтино алат...Данас у Руми на вашару такви кинески су око 30 до 40 еура.
 
Treba biti uporan a treba znati i šta hoćeš.Od prvog ovogodišnjeg vašara u Bašaidu, pa do danas ,kupljeno je dosta kvalitetnog alata.Još muku mučim da nađem dobre seger klešte ,dobre grip klešte ,kvalitetne krstaste šrafcigere....
Danas sam kupio dobra mala grip klešte.Mislim da su bila 300 dinara.Ne znam tačnu cenu pošto je kupljeno još nešto alata pa je cena "za sve" .
 
Nazad
Vrh