Alati i radionice

Cekrtaljka , pokvarila se jos dok sam je razgledao . Meni i nije potebna cekrtljka , ali cisto da se zna da nisu nikakav kvaliet. Takodj postoje pojeini brojevi koi su voma lose liveni.
 
gotovo :osmeh:
2014-07-30%2B18.56.02.jpg
 
Galvanizacija je proces nanosenja jednog metala na drugi pomocu struje... Dakle, "niklovanje", Kromiranje" i sl. je galvanski postupak ;)
 
Izvinjavam se clanovima ostao sam duzan da postavim slike Wurt ovog dekalamita ali,telefon me je malo zezao pa evo zakasnelih slika.
12072014177.jpg
12072014178.jpg
12072014179.jpg
12072014180.jpg
 
Ja sam dve mazalice istog oblika samo malo tamnije kupio na pijaci i trajale su mi mesec dana.Nadam se da ce tebi ova trajati duze.
 
CVEJA Po Na zadnjoj slici si postavio sliku fiskalnog računa..............dali ja dobro vidim ali na istom piše da si ti kupio "1715991786.0 Ružna presa za mast" ????:osmeh: ili si kupio ručnu mazalicu ?:sta:
 
Ma, rucne mazalice rade sve, ne znam sta vam se tu ima potrgati, osim zavrsetka (glave) i ja s glavama na mazalicama vec godinama vodim rat. Na kraju kupim jednorucnu mazalicu "pistol grip" i onda jednom rukom pumpam a druga je slobodna za pridrzavanje glave po potrebi da mast ne curi okolo...

Kolega ima glavu mazalice koja se na "sise" navlaci sa strane a ne kao ove standardne odozgor, s tim da su i "sise" specijalne izvedbe bas za takve mazalice. Kad se jednom zavuce, nema curenja sa strane i nema klimanja glave lijevo desno. Odlicna stvar al dosta ogranicena upotreba, gdje god je tjesno, opet mora ici standardna "sisa" i standardna glava.
 
Bobo Jel misliš na ovakve "glave" tz. pionir ???

img0157.jpg
[/IMG]
Jedino sam se susrećao sa tim mazalicama na tehnostroj prikolici gde su ih slovenci montirali za mazanje petog točka.
foto13901.jpg
[/IMG]
 
Poslednja izmena:
Ako vec kupujete nove dekalamite dodajte jos neki dinar i kupite velike gde staje 6-7 kg masti.Napunite jednom i mirni ste neko vreme.Ja imam najobicniju(sa vasara) veliku koja je do sad potrosila preko 80kg masti i radi besprekorno.
 
Imate li neki predlog za brusilicu? Hocu da uzmem neku malu ugaonu...solidne snage... Ne bih je koristio svako dan... ali nekad mi treba i po par sati dnevno tako da sam razmisljao o nekoj poluprofesionalnoj varijanti...
I dal je bolje uzeti novo ili polovno negde na vasaru...pijaci...?
 
Na vašaru nemaš konektor da je probaš. :haha:
Meni se sviđaju ove hitachi brusilice. Spram cene, odlične su a nisu onaj baš čistokrvni kinez.

@Ćiro
Galvanizacija je jeftina relativno. Pre par godina sam nešto mnogo kojekakvih džidžabidža dao drugaru da odnese da pocinkuju. Jako jeftino bilo. Drži i dalje. Sija se i dalje.
 
Imamo bošovu i makitinu brusilicu,po meni makita .
Pre par dana sam kupio bušilicu, neispravnu.Ustvari radi kad se uključi ali nešto "škripi".Rasturena je na sastavne delove.Oko struje je sve u redu ,problem je u reduktoru.Izgleda da je ušla voda.










 
Ako vec kupujete nove dekalamite dodajte jos neki dinar i kupite velike gde staje 6-7 kg masti.Napunite jednom i mirni ste neko vreme.Ja imam najobicniju(sa vasara) veliku koja je do sad potrosila preko 80kg masti i radi besprekorno.
Imaš li kakvu sliku te tvoje da potražim takvu jer sa ovom malom dva podmazivanja i novo punjenje
 
Nazad
Vrh