Alati i radionice

Da Maticu znam ali pitam zbog alternative,ne moze da se napravi biksna razgovarao sam sa strugarom ali moze da se napravi kosuljica za zvaki lezaj posebno.Mene zanima ovo neki super bond:haha:koristio sam ranije neko sredstvo za navoj plave boje strasna stvar sa njima sam mazao srafove zadnjeg tocka na rusu od tad se vise ne odvijaju.
 
To plavo sredstvo je lepak za šrafove i tačno je da je odlična stvar.Da li ti se isplati praviti košuljicu za svaki ležaj posebno ili zamenuti kućišta i vozi miško?!
 
Mogu se ležajevi "lijepiti" na mjesto na kojem treba da stoje, to se čak radi i u traktorskim mjenjačima. Treba samo nabaviti stvarno dobar lijepak, postoje čak i posebne vrste baš za ležajeve.
 
Grunt,ja da ti kazem alternativu verovatno ce da ti bude smesno.Ne znam kakvo je kod tebe kuciste u pitanju i lezajevi,ali sam ja na APN 6 to resio tako sto sam ubacio vodenu smirglu.Nisam ja to izmislio,cuo sam od ljudi da to rade i ja pre 5 godina odradim to i evo i dan danas tera.Ima i dvokomponenti lepak,dobra stvar za neke stvari,ali ne podnosi visoke temperature,bar ja sto sam kupovao,samo do 93 stepeni celzijusa.
 
Nisam siguran dali sam potrefio temu ako nisam neka moderatori prebace.Kuciste lezaja potroseno(lezaj se okrece u njemu)ne moze da se odradi na strugu dali postoji neki tecni metal,lepak sta god da bi drzao kosuljicu lezaja u kucistu???
Radio sam sa tecni metalom moze ali na obicnim lezajom na beracu ali posle ces ne samo lezaj nego i kuciste baciti . Ali uzmi obavezno dvo (2) komponentni tecni metal (oko 800-900 din bio zadnji put )imas u boljim ( vecim)farbama ovom sto sam ja radio lepio i u lozistu centranom pecu oni cevi u cega ide voda
 
Tako je ili ovako nešto za extremne filtere extremni ključevi:haha:ovome se još ništa nije otelo.
201407252209421.jpg
 
@grunt
Da li to kućište može da se demontira sa te mašine na kojoj je i da li može da se postavi na strug.
Ako može, najbolja varijanta je da navariš to i obradiš na meru.
 
Radio sam sa tecni metalom moze ali na obicnim lezajom na beracu ali posle ces ne samo lezaj nego i kuciste baciti .

ako se koristi bilo koje specijalno ljepilo za ležajeve (npr. loctite 648 koje je spomenuo muhanicar) možeš rastaviti bez problema samo treba zagrijati spoj na cca 250*C . 648 se koristi za zazore do 0,15mm , dok za veće postoje druga sredstva, 660 ide do 0,5 mm, 3478 za zazore veće od 0,5 mm.
 
@grunt za povremeno koriscenje i da je ne opteretis puno moze da sluzi,cisto da ne zajmis od nekog.Za neki ozbiljniji rad nije(bolje uzmi enhel malo je skuplji)TopCraft se prodaje kako robna marka ALDIA a tu kvalitet nije jaca strana.
 
Do sada nisam naišao na dobre polovne seger klešte pa sam uzeo nove.Nisam uspeo da skinem ni jedan osigurač,pošto su pukla u pokušaju.



Ove kombinirke su kupljene na "travi",bile su "ukočene" a sada su odlične.

 
U većini slučajeva je bolja varijanta kupiti kvalitetan alat po vašarima sa zemlje, očistiti ga i razraditi i odneti na galvanizaciju nego bacati pare na jeftino đubre.
 
Ja sam kupio pre 3 meseca ove kljuceve od bugara za 41e .
Ali nebi i vama preporucio da uradite isto.
ir1il1.jpg
 
Nazad
Vrh