Alati i radionice

Zašto unior ,mislim da je bolje dati koji dinar više za polovne Gedore ,Hazet,Dowidat...U zavisnosti od veličine cena im je 200-400 dinara a najveći su oko 600-800.
 
@Kiraj Odlican ste poznavaoc alata. Ja sam od tate naucio da Unior i TANG nisu losi, ali su Gedore, Hazet,Belzer, Stahlwille i jos neki mnogo bolji. Sahlwille je skoro nemoguce polomiti i od svih ga najvise cenim. Seger klesta probaj da nadjes Knipex. Ja ih imam dvoja, jedne su placene 50din, ali je vrh bio polomljen, no i to se da srediti
Tata je od jednog coveka iz svajcarske kupio 40ak raznih kljuceva pomenutih proizvodjacai, jos 3 Rothenberga kao koji funkcionisu kao rac gedore(mislim da se zovu obrtni) dosta SKF lezaja, 30ak BP sravcigera i Flex brusilicu za oko 150evra. Bilo je tu jos kojecega samo se tacno nesecam, bilo je pre 3-4 god.
 
Zašto unior ,mislim da je bolje dati koji dinar više za polovne Gedore ,Hazet,Dowidat...U zavisnosti od veličine cena im je 200-400 dinara a najveći su oko 600-800.
Из простог разлога,налетео на њих,свидели ми се,немам лоша искуства са Униор предратним кључевима и купим..Не болујем од неке марке,углавном купујем старије кључеве овако по вашарима јер су доста бољег квалитета од ових што нам продају нове под квалитет...а и ценовно су приступачнији.:ppozdrav:
 
Danas sam kupio ovaj ,čini mi se normalan radapciger za 500-600 dinara na vašaru u Senti.Ne vidi se ko je proizvođač.








Imam isti radapciger ali ima jedan nedostatak.Naime vreteno je dosta kratko tako da ne moze skinuti neke lezajeve skroz sa rukavca, onda se izmedju vretena i mesta gde naleze na rukavac poturiti neki metalni deo.Ukoliko je dugacko vreteno radapciger veoma lepo radi i vrlo je kvalitetan.
 
Ne mogu da nađem ko je proizvođač ovog radapcigera.Imam grip klešta ,mislim da je u pitanju isti proizvođač pošto ima sličan znak.




Po natpisu izgleda da je Nemačke proizvodnje ,možda bivše DDR ?

 
Da, postao sam ozbiljan kolekcionar alata.Moram organizovati izložbu.:osmeh:
 
I meni se isto cini. Mada dok se uzivo nepogleda nemoze se tacno reci. Kinezi su sad detaljno skenirali Makitu i Boscha, tako da izgledaju kao original, a traju kao i ostali kinezi-mnogo krace:haha:
 
Imam alata svakojaki i TU Iskru ,Bossh,Black Q Deker,Makitu,AEG,Womax .........ali nijedna nije bila tolko na opravke ko ta iskra reč je o brusilici 1600w 8000rp/min za petnejst godina je pojela sebe dvaput kroz novac menjo sam servisa za opravke svašta nešto razmišljo ali ovi dana ide lepo u penziju da je moje oči više nevide ,imam i Bossh 2000w 6500rp/min nije nikda ni štucnula paralelno rade ,iskra više ne, mislim da će doći Makita od 2000w ovi dna ide akcija platim na dvaput garacija ide pa šta joj bog da,s obzirom da sečem gasom gde god ide malo deblje i veći posao tako da će da joj bude lako.
 
Mene moje besprekorno služe.Velika skoro 30 godina u vlasništvu sem četkica ništa nije dirano a mala kupljena pre 7-8 godina radi sve živo i ne živo bez servisiranja.
 
Pa da tako je to kad se zalomi nekom dobro nekom loše ,tko je i kod mene počelo prvo četkice pa ležaji pa dalje rotor, stator, kabl, komutator, akcelator pa ponovo ispočetka e neš više dosta je bilo .Daleko od toga da je loša marka radila i naradila se.:haha:
 
Na šta ko naleti.Jede četkice kao meze :haha: a radi tako godinama.Kaže tip od koga sam uzimao četkice da je donesem da je pogleda jer nije u redu da ih tako brzo pojede.Jok brale da mi je pokvariš pa šta ću onda. :haha:
 
iskra je okej ali malo duze kad radis sa njom celog te istrese iz gaća :osmeh:
imam 2 ali ih slabo koristim
 
Nazad
Vrh