Akumulatori

Ciak 110 AH 1000 A udarna snaga,izdrž'o tačno 5 g.
Uzet isti za zamenu.
 
Ajd da i ja prenesem neko iskustvo...
Topla akumulatori za teretni program i poljo mašine redovno izdrže bar duplo duže od garancije,jedan mi je čak na traktoru starom 25 godina izdržao 8 godina..
Dok u kolima u opšte al u opšte nisam zadovoljan,jedva sastave koji mesec posle garancije,a ja ih stavio skoro u sva kola jer kao u traktorima se pokazali fantastično..
 
Čak nam se dešavalo i meni i tati,i čika miletu (na različitim automobilima,različitog godišta,al potpuno ispravne el instalacije)da auto samo odjednom neće da upali,mi ih napunimo i onda rade par meseci bez problema...a nisu ni malo jeftini...
 
Meni su dva exide riknula mesec dana posle garancije uz obrazloženje prodavca i servisera da oni ipak treba da idu na moderna auta sa moderniji i jačim alternatorima,a ja stavio na w124 i čini mi se na juga ili golfa dvojku tako nešto..
 
Da,cena je 13.000 din.
Možda je mogao još,ali...
U zadnje vreme je teško palio.Dođe komšija sa "spravom",puni dobro,ali akomulator je na 25% snage.
Uzmem nov,skoro isto,kaže komša moraće kod električara,moguće da je problem u alnaseru.Tako je i bilo.Rotor mu je bio loš,istrošen,loše piksne,četkice...
Kad ga je sredio,pali k'o mina.
 
Isti slučaj je bio i kod mene.Imao sam taj Ciak od 110Ah i nije mogao da ga upali kad zahladi.Kupio još veći akumulator i neće ni onda.Skinuo anlaser i odneo na remont.Posle toga ga vrti ko lud.
 
Izdade na autu fabrički Exide aku posle 6 godina. Meni kao kratko, al opet start stop sistem je, pa je možda optereceniji. I to iz čista mira, na semaforu, samo odjednom mrtav auto.
 
Tako je i mene Varta izdala, bez objave rata u drugom selu.Da krenem kući, neće ni da bekne, zovem drugara dođe i donese kablove.Kada sam se vraćao kući odmah stanem u prodavnicu i uzmem TopStart, jeste da traje koliko i garancija ali javi na vreme da je za zamenu.
 
Pre neki dan zamenio akumulator na puntu, Varta Blue izdražala 7 i po godina, kupio istu takvu, ali me baš iznenadile cene, isti akumulator ide čak do 10000, a ja ga našao za 6500, sve regularno u prodavnici sa računom i garancijom, lik je maksimalno korektan, mala prodavnica auto delova, a krcata akumulatorima svih vrsta, pa ako nekome zatreba eto link:
 
To je top vreme trajanja.Meni Varta Silver izdržala jedva nešto preko 5 godina a riknula bez objave rata iz čistog mira i to na putu.
 
Nazad
Vrh