Akumulatori

Uzimam samo Top Start.Razlog je taj što ih prodaju u lokalnoj poljoapoteci i ako se desi da ti u sred nekog posla opauči za 5 min.imaš nov akumulator i vozi dalje+ dobiješ ga na nekoliko rata ako hoćeš.
 
Па наравно да је одбијају.
Ау, скоро да ми одбију гаранцију на поменути монбат. Цркао после 1 године и онда је било убеђивање како је проблем у трактору, па како ће он морати да га "убије" и да ће му то одбити од плате итд. Сигурно би радио нешто на своју штету, како да не. Углавном, напише да је неисправан и да ми дају нови. Одем у продавницу где сам га купио и каже нема. Реко како нема? А стоји нов ту доле. Каже ми продавачица како је то за продају и да ће за замену стићи за неких недељу дана. Реко, дај ми тај, немам времена да чекам. А где је стари? Кажем у колима. Ајде донеси. Ја га уносим а она јао, не унутра већ у двориште. Као да сам бомбу донео. И тај други кад сам намонтирао трактор је упалио на зуб и трајао да ли 7 или 8 година. Сад сам га продао (тј заменио за нови). Рачунали су га 15 динара по Ah, значи 1500. А на другом месту рачунају 60 динара по кг што би било око 1000 дин.
 
Ја сам пар пута носио на рекламацију и вазда је трактор крив. Сада код нас када узмеш акумулатор за ауто мораш доћи са аутом и они као, нешто мере и упишу у којем је ауту био и ако га рекламираш опет мораш ићи аутом тамо као да "провере" алтернатор да не препуњава. Ако им кажеш да је за трактор то преврћу очима као да су се шлогирали.
 
Прошли пут кад сам носио акумулатор да продам (ту где је сад 60 дин/кг) тражио ми ЈМБГ и ја одустао. Можда још и пин код картице да им дам.
 
Njihovo čuveno akumulator je elektro ispravan :D A on stajao preko 6 meseci u nekom magacinu pa još par meseci u radnji i eto ga.

Zato što jeftiniji i na mestu gde se često prodaju da bude koliko toliko svež.

Mora JMBG da ne bude da si ga pozajmio negde.A tek da vidiš proceduru kad je drugar prodavao kazan za rakiju na otpadu.
 
Hteli ga,al za iste pare kao na otpadu .Jeste bio zapušten,al čovek popizdeo od preprodavaca i otera na otpad.Na jednom nisu hteli da uzmu ni sa ličnom kartom.Na ovom gde prodao morao još jedan da nosi ličnu kartu da bi uzeli i da garantuje :D
 
На том месту траже ЈМБГ а на два не. Ту где сам купио 'кумулатор сам први пут ушао и нису тражили ништа.
 
Koliki treba da bude napon punjenja alternatora? Juče sam merio na 542, na 1000 obrtaja je napon 13.89V. Bez ikakvih potrošača.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Zavisi kako za koji akumulator.
Obični sa održavanjem-čepovima 13,8-14,0.
Bez održavanja-obično bez čepova, Ca-Ca, AGM idu 14,4-14,7
 
Vredi li ovakav punjač imati ? Danas sam ga kupio a ne znam ništa o ovakvim punjačima-
Kada ga uključim u struju svetli crvena .Kada sam ga priključio na akumulator ,kome je napon oko 10 v gori ova do nje ali svaki sekund trepne i čuje se cak ,kao da isključi .Stavio sam na normalan akumulator i sada blinka treća lampica .
 
Зато и питам гледам ове шлосерске то ни за мамину није ...Или наћи неког да направи неког стручњака да изгори и акумулатор и ја🤣
 
Ja sam kupio u Rumi na vašaru jedan za 30 evra, B.Topola proizvodnja, radi k'o sat već godinama a drugi istog proizvođača dobio na poklon od drugara Milenka kao neispravan da imam za delove ali ga je majstor popravio za 3.000 dindži i sada imam dve mrcine.
 
Ja uzeo sad ovaj punjač što je bio u lidlu, jbg možda sam se zeznuo, al videćemo... Od pre imam njihov onaj malecki, i on može da napuni samo akumulator koji padnu na 11 volti, faktički samo da dopuni... Za zapravo prazne akumulatore I dalje koristim stari iskrin... E ovaj veći iz lidla bi trebalo kao i iskrin da može da napuni te "praznije" akumulatore, navodno može i da startuje al u to ne verujem, ili možda jugića ili tako nešto...
 
Nazad
Vrh