Arenda- pravila, obicaji....

Nisi ti u toj prici,juzni banat i okolina Paracina velika je razlika u potraznji i svemu ostalom nemozemo se porediti ni u cemu...
Ne moze da se poredi ni u cemu!!!
I sad ovo reci kada je gotov popis poljoprivrede, gde se dosta toga vidi i gde je razbijena svaka fama.
Ko kreditne, NEPROCENJIVO.
 
zna li neko, koja je realna cena zakupa zemlje, 3.klase, u melencima, u velikom ritu, medju 7 i 8 lenijom, redovno radjena, djubrena itd?
 
zna li neko, koja je realna cena zakupa zemlje, 3.klase, u melencima, u velikom ritu, medju 7 i 8 lenijom, redovno radjena, djubrena itd?
Prijatelju,tebe iz Lazarevca zanima zemlja u Melencima:sta:
Zemlja nije 3 klasa jer je tamo takve nema(samo je 5 i 6 klasa)i nikako nije mogla da bude redovno obradjivana jer je lezala voda pre dve godine.Ja imam tamo zemlju koju radim u zakup(bas na 7-8 lenija).Dve godine je bio parlog(trska,rogoz i sevar veliki kao kuca).
Da ti to nije onaj oglas od 4000e/kj o kome sam pisao ranije a isti taj gazda trazi i 300e/kj arende za malo bolju zemlju.
No ,da te ne ostavim bez odgovora.Realna arenda za rit ti je od 50 do 100e po kat.jutru jer molis boga da nepadne jaca kisa da ne bi plivalo.U ponedeljak sam prolazio tuda i da vidis sta je vode i po lenijama i po njivama.Sreca pa je bila susna 2012 pa ima sta da upije.Kanal na prekom drumu je pun do vrha.
 
Ja izdajem zemlju u arendu i dobijao sam do ove godine 900kg/kj psenice, ali je covek koji radi zemlju sam podigao na 1000kg/kj psenice.

Zemlja je u Poljanici jedno 15km od Beceja i jedno 500 metara od asfalta i to 1 i 2 klasa barem tako pise u posedovnom listu zemlje.
E sad jer moze neko moze da mi kaze jer to puno ili malo?
Parcela je 4/kj.
 
Ja izdajem zemlju u arendu i dobijao sam do ove godine 900kg/kj psenice, ali je covek koji radi zemlju sam podigao na 1000kg/kj psenice.

Zemlja je u Poljanici jedno 15km od Beceja i jedno 500 metara od asfalta i to 1 i 2 klasa barem tako pise u posedovnom listu zemlje.
E sad jer moze neko moze da mi kaze jer to puno ili malo?
Parcela je 4/kj.
pa gledaj to ovako neki prosek od 2,5t po kj na 4kj to je 10t a ti na arendu dobijes 4t ukupno i neulazes nista,mislim da je i vise nego dobro...
 
ako je blizu pojanice, dakle na bregu sasvimti je dosta da dobijes 10 meteri po jutru :ppozdrav:
 
Pa u Poljanici je od crkve 500 metara znaci preko njive jos ima kuca.
Covek korektan donese pare odmah posle zetve za tu godinu.
 
Eh da ja imam takvih zakupodavaca kakav si ti... ostao bi mi koji dinar u dzepu vise.
 
Zemlja je gornji jaros danas sam citao bas i kazu da su to najkvalitetnije zemlje.
 
Jel ima neko iskustva sa zakupom parcele koja ima više vlasnika? Ovih dana sam dogovorio zakup parcele koja ima pet suvlasnika i zanima me da li moram sa svakim da zaključim poseban ugovori ili mogu da ih sve stavim u jedan.
 
ако си успео њих пет да скупиш и да се сложе, па ти си шампион. па како си бре успео. :osmeh:
 
ако си успео њих пет да скупиш и да се сложе, па ти си шампион. па како си бре успео. :osmeh:

Parcela je mala, zakorovljena, ne obrađuju je, a meni odgovara jer tu mogu da se proširim. To im država vratila pre nekoliko godina.
 
Све бих ја њих законом натерао да ако не раде мора да дају комшији који ради. За те парчићкове, не бих уопште давао субвенције. Натерао бих све на укрупњавање.
 
To nije los predlog da vlasnici moraju da obradjuju parcelu ili da izdaju u zakup. Isto bi uradio i za kuce, da se odrzavaju uredne ili da se prodaju. Ima primera na sve strane, 2-3-4... naslednika, se ne mogu dogovoriti, a za to vreme kuca se srusila i sad se tamo razmnozavaju zmije i pacovi. Ima vrednih ljudi koji bi kupili po realnoj ceni i prosirili posed, al ne moz se dogovoriti sa naslednicima
 
Па да продају кућу, то их тешко можеш натерати. Али зато за одржавање, у целој држави бих завео ред. Прво бих наравно заређао по Београду. Сви чекају да им неко нешто среди, а маса њих подобијала станове за пар стотина еура. И сад би да буду поносни власници стана у главном, али их не занимају спољни зидови и кровови. То ваљда треба ми остали да им средимо.
 
Nazad
Vrh