Arenda- pravila, obicaji....

ispred keverisa ima skretanje koje vodi prema ribnjaku i onoj firmi cini mi se da se zvala alfaprotein,2 sata voznje od uljme,zemlja je kod sela 1.klase,od rodjaka je,cekamo licitaciju za one table kod ribnjaka prema laudanovcu pa bice jos nadam se,imacemo pravo u prvom krugu preko nekog iz sela..
cicimoric-kazu da ima neko u jermenovcima koji ore sve sto stigne od parloga pa do ostalih i ko mu se javi plati a ko ne nikom nista...

inace kum mi vec radi trecu godinu 105h kod ribnjaka gde je lovacka ceka,i u lecu kod onog zamka je radio..nije daleko ,samo kada imas gde ,daleko je kada nemas nigde..
 
@ Vlada1990
Ja koristim ovaj. Nista spektakularno nije taj ugovor... Mozes i sam da smislis tekst

1zbgwoo.jpg


- - - - - - - - - -

Mozes jos da dodas "U slucaju spora nadlezan je Osnovni Sud u ____________".
 
ja sam prinudjen da trazim po drugim atarima i selima zemlju,ovde kod nas je katastrofa sto se tice cena,jesenas je davano cak 400evra po jutru,dok sam recimo u baricama mestu udaljenom oko 20km nasao zemlju po 550kg/j psenice,jeste da je malo dalje ali necu vise od 200evra da dam ili 1000kg/j kukuruza a taj sto je trazio 400e/j rekao sam mu da odmah dajem moju zemlju za te pare..

A sto si prinudjen?u nekoj temi si spomenuo da si sejao 250ha kukuruza, i malo ti je pa si prinudjen za manje pare da i u drugom selu budes konkurencija,to se druze zove alavost i kod mene u selu ima takvih nazalost vise neznaju za dosta,nego jos i jos::sramota::
 
  • Like
Reagovanja: siz
A sto si prinudjen?u nekoj temi si spomenuo da si sejao 250ha kukuruza, i malo ti je pa si prinudjen za manje pare da i u drugom selu budes konkurencija,to se druze zove alavost i kod mene u selu ima takvih nazalost vise neznaju za dosta,nego jos i jos::sramota::
Milsim da se ne radi o istoj osobi sa 250ha kukuruza.
 
u pravu si Kish to je clan djoker bio,izvinjavam se clanu idi za netacnu informaciju ali neopravdavam njegov postupak,ako ti skupa zemlja u tvom ataru nemoj je raditi...

A zasto da je neradi ako u drugom ataru ima za manje para? Ja mislim da oni njega nebi cekali u drugom ataru,ali ukoliko nadje slobodne zemlje zasto da ne,znaci da u tom ataru tu zemlju niko nece. Ja imam 1 ha u zakupu gde sadim papriku i placam 450 eura, zato sto sam prinudjen jer u mom selu zemljiste nije komasirano i ako hoces vecu povrsinu moras i da platis. Ali zato u selu pored zemljiste je komasirano i grupisano i tamo se placa najvise 150 eura/ha, ali nema slovodne zemlje. E sada nepravedno bi bilo da se ja pojavim i kazem placam 200 ili 250 eura jer to je za mene manje nego 450 i svako bi otkazao da bi dao za vecu cenu. E to vec ne bi bilo uredu i tada bih bio konkrencija u tom selu, ali ovako ako u selu ima slobodnog zemljsita i ti platis cenu onoloko koliko se u tom selu krece ti nemozes biti komkurencija.
 
A zasto da je neradi ako u drugom ataru ima za manje para? Ja mislim da oni njega nebi cekali u drugom ataru,ali ukoliko nadje slobodne zemlje zasto da ne,znaci da u tom ataru tu zemlju niko nece. Ja imam 1 ha u zakupu gde sadim papriku i placam 450 eura, zato sto sam prinudjen jer u mom selu zemljiste nije komasirano i ako hoces vecu povrsinu moras i da platis. Ali zato u selu pored zemljiste je komasirano i grupisano i tamo se placa najvise 150 eura/ha, ali nema slovodne zemlje. E sada nepravedno bi bilo da se ja pojavim i kazem placam 200 ili 250 eura jer to je za mene manje nego 450 i svako bi otkazao da bi dao za vecu cenu. E to vec ne bi bilo uredu i tada bih bio konkrencija u tom selu, ali ovako ako u selu ima slobodnog zemljsita i ti platis cenu onoloko koliko se u tom selu krece ti nemozes biti komkurencija.

e ovako svakom je u svome mestu skupa zemlja koliko god tamo nekom bila jeftina. Ja dodjem u tvoje selo i bas za tu tvoju parcelu ponudim 650evra zato sto je meni jeftinije nego u moje selo,a tebi ce ta skupa zemlja od 450e biti jos skuplja zbog mene koji sam dosao,jer jasnije sada ?
 
Tu ispadne da ako je selo slabije sa ljudima po mehanizaciji i voljom za radom da sve treba jedan da radi za malu cenu... :sta:
Imam jednog ludog drugara na faxu koji placa arende kao da sadi zlatna dugmad i hvali se kako mu je rentabilno,pa reko od tebe niko ne moze da uzme u zakup,kaze moze samo nek plati vise. :osmeh:
 
To je isto kao sa robom.Sve zavisi od ponude i potražnje.Što je paor jači može da plati više jer na njega manje utiču pojedine stvari u odnosu na malog seljaka.
 
A i sto vecu kolicinu zemlje radi dobija veci rabat na repromaterijal,a dobija povoljnije uslove otkupa robe tako da je i tu u plusu u odnosu na manjeg.
 
ljudi,nismo se najbolje razumeli,ja nisam nikome i nikada ``ubijao`` cenu,radim zemlju u cetiri razlicita atara i svugde vaze posebna pravila i cenovnici,jednostavno postujem sva pravila igre svugde..mi zakupci smo nejedinstveni za razliku od zakupodavaca koji se drze uvek najvece cene,dok mi gledamo ko ce kome pre da zavuce oni se smeju i trljaju ruke,nezalim da platim starom izmucenom paoru koji zna realnu cenu arende nego ovi sto su nasledili mudraci ne znaju sta je zemlja a dobro znaju da se unovce....e zato jedva cekam jesen i male cene pa cu onda da ih pitam.
 
e ovako svakom je u svome mestu skupa zemlja koliko god tamo nekom bila jeftina. Ja dodjem u tvoje selo i bas za tu tvoju parcelu ponudim 650evra zato sto je meni jeftinije nego u moje selo,a tebi ce ta skupa zemlja od 450e biti jos skuplja zbog mene koji sam dosao,jer jasnije sada ?

Ti verovatno nisi procitao moj post do kraja gde sam ja to isto napisao i rekao da vec to ukkliko radi nije pravedno. Ali ako ima slobodne zemlje i ako placa isto kao sto se krece cena u tom selu onda je OK. Procitaj moj post do kraja pa komentarisi.

- - - - - - - - - -

Tu ispadne da ako je selo slabije sa ljudima po mehanizaciji i voljom za radom da sve treba jedan da radi za malu cenu... :sta:
Imam jednog ludog drugara na faxu koji placa arende kao da sadi zlatna dugmad i hvali se kako mu je rentabilno,pa reko od tebe niko ne moze da uzme u zakup,kaze moze samo nek plati vise. :osmeh:

Pa nemora jedan nego znas onu poslovicu, KO PRE DEVOJCI NJEGOVA JE. Kod nas se neviju mnogo za zemlju jer kao sto sam gore napisao male su parcele jer nije komasirano zemljiste, a u susednom selu gde je komasirano i nema slobodne zemlje zato sto ne jeftina za arendu ali zato skupa za kupovinu. Ustvari zemlja i treba da bude skupa ali da se ima para .
 
[FONT=Times New Roman, serif]Dacho nisi ni ti moj post dobro procitao,nisam ja rekao da ako nema ko da kupi zemlju da ne treba niko,i podrazumevalo se da ta zemlja nije slobodna(a gde uopste ima slobodne zemlje?)ali samim tim podize potraznju i onaj ko daje u zakup ima vise njih kojima moze da ponudi i tu se javlja ono sto sam rekao podizanje cena.[/FONT]

- - - - - - - - - -

ljudi,nismo se najbolje razumeli,ja nisam nikome i nikada ``ubijao`` cenu,radim zemlju u cetiri razlicita atara i svugde vaze posebna pravila i cenovnici,jednostavno postujem sva pravila igre svugde..mi zakupci smo nejedinstveni za razliku od zakupodavaca koji se drze uvek najvece cene,dok mi gledamo ko ce kome pre da zavuce oni se smeju i trljaju ruke,nezalim da platim starom izmucenom paoru koji zna realnu cenu arende nego ovi sto su nasledili mudraci ne znaju sta je zemlja a dobro znaju da se unovce....e zato jedva cekam jesen i male cene pa cu onda da ih pitam.
I kad dodje jesen opet cemo sami sebi da uteramo jer ce neko dati vise jer nemozemo da se dogovorimo kao sto si rekao...
 
Dacho nisi ni ti moj post dobro procitao,nisam ja rekao da ako nema ko da kupi zemlju da ne treba niko,i podrazumevalo se da ta zemlja nije slobodna(a gde uopste ima slobodne zemlje?)ali samim tim podize potraznju i onaj ko daje u zakup ima vise njih kojima moze da ponudi i tu se javlja ono sto sam rekao podizanje cena.


Kod nas i moze da se nadje slobodne zemlje, ljudi nude svoja imanja ali se neisplati da uzmes tih 2-3 ha kad su to njive po 20-30-40 ari. zato i ima kod nas slobodne zemlje. I kod nas moze da ima i 10 njih na jednu njivu kad niko nece da plati vise od 1,5 euro. Ja placam 450 zato sto je to 1 ha u mestu a takvih mjiva je kod mene u selu malo.
 
Kod nas i moze da se nadje slobodne zemlje, ljudi nude svoja imanja ali se neisplati da uzmes tih 2-3 ha kad su to njive po 20-30-40 ari. zato i ima kod nas slobodne zemlje. I kod nas moze da ima i 10 njih na jednu njivu kad niko nece da plati vise od 1,5 euro. Ja placam 450 zato sto je to 1 ha u mestu a takvih mjiva je kod mene u selu malo.
Nisi ti u toj prici,juzni banat i okolina Paracina velika je razlika u potraznji i svemu ostalom nemozemo se porediti ni u cemu...
 
Nazad
Vrh