Arenda- pravila, obicaji....

Ljudi pomagajte imam ponudu 1.60 poorana njiva belorusem koju ponudu da mu dam???
 
Da li neko zna koja je trenutno cena arende (u robi ili novcu) u okolini Subotice?
 
Da li moze neko da mi objasni kako se ugovara arenda? Interesuje me cena po hektaru, i sta se desava sa subvencijama? Ko ih uzima. Kraj u kome su njive pripadaju opstini Stara Pazova
 
Mislim da ima negde u temi primer ugovora o zakupu, tamo stoje osnovne stavke, ko je zakupodavac,ko je zakupoprimac, koja njiva se daje u zakup, cena, i vreme trajanja zakupa. Cena zavisi od mesta do mesta. A subvencije bi po teoriji trebalo da pripadnu onome ko radi zemlju, ali u praksi one se prelivaju u sve dzepove, samo ne u dzepove onoga sto radi, (njega samo mrze sto prima subvencije, luda kuca)
 
I u selu cena skocila na 250e/kj,drugar je do sad radio za 200e/kj,dosli neki sa strane i ponudili 250e srecom drugar je imao te pare i isplati u napred za iducu godinu nekoliko jutara. :osmeh:
 
Čujem danas u selu došlo do nesporazuma pri isplati arende u kilogramima pšenice, čuli ljudi na TV-u da je cena 20 din/kg. I ne veruju da je cena na terenu 16-16,5 din/kg..
Kod nas isto ludnica sa placanjem arende hoce ljudi 20din. i nej...u sto im pokazujes obracunski list,kazu bilo je na TV-u da je psenica 20din. i tacka!
 
E zato lepo pri predaji pšenice odmah određenu količinu koju treba pišem na vlasnika zemlje tj. onog kome treba da platim arendu.Pa lepo neka sa tom odvagom naplati i 30rsd ako može ja se neću ljutiti.
 
To je i najbolje tako raditi i rascistiti odmah situaciju.
Samo dosta zadruga zahtevaju da im se pored broja racuna u banci dostavi i potvrda o gazdinstvu, i onda je probelm ako ti zakupodavci nemaju otvoreno gazdinstvo. Onda moraju da pisu to zito na nekoga ko ima otvoreno gazdinstvo, a taj neko obicno opet ispadne onaj koji im i radi zemlju.
 
To je i najbolje tako raditi i rascistiti odmah situaciju.
Samo dosta zadruga zahtevaju da im se pored broja racuna u banci dostavi i potvrda o gazdinstvu, i onda je probelm ako ti zakupodavci nemaju otvoreno gazdinstvo. Onda moraju da pisu to zito na nekoga ko ima otvoreno gazdinstvo, a taj neko obicno opet ispadne onaj koji im i radi zemlju.
Potpuno si u pravu i jos nesto oni hoce novce a ne da trce tamo vamo..
 
Nazad
Vrh