Oranje

Odg: Oranje....

**greška ti IMT i to njegovo zviždanje :udri: , zbog toga i hoću da mog prodam! Koji je ovo, 560 ili 577 i u kojoj brzini ovo ore?
 
Odg: Oranje....

IMT-550 je napisao(la):
diklofen je napisao(la):
Užas Božiji i muka ljudska
Pitam se samo sta ga tera da ore u ovim (za sada suvim i tvrdim) uslovima....... :sta: :sta: :sta: :sta:
NIje to suvo i tvrdo.To je takav abonitet zemljista,koji je ove godine dobio previse kise.Da je suvo ne bi se tako"sijalo"oranje.Ako doceka da mu se osusi njiva,nece mu uci plug u zemlju. :nono: :cao: :cao:
 
Odg: Oranje....

dukej je napisao(la):
**greška ti IMT i to njegovo zviždanje :udri: , zbog toga i hoću da mog prodam! Koji je ovo, 560 ili 577 i u kojoj brzini ovo ore?
Traktor je 578 jačine oko 90 ks.Zorancile zna više o ovom traktoru.Zemlja je prevlažena i nabijena od silnih kiša a ako se osuši kako Bob reče biće" kamenolom".
 
Odg: Oranje....

Evo malo divljih zivotinja medved vuce leoparda a pilotira zmaj :cool: pod strninu .

30w19c3.jpg
 
Odg: Oranje....

juce sam orao za jecam, zemlja je nabijena, odozgo suva, ali dublje ima vlage, izvaljuje pomalo, ali uradilo se nekako
 
Odg: Oranje....

ja sam juce i prekljuce ora sa mojom rajko i imtovim plugovima ... moze se eci da se oralo solidno uzoro sam jedno luceriste dubina je bila nekih 25-30cm...
a pre nedelju dana sam uzoo strniste sa lemindovim plugovima dubina je bila do gred... celi plugovi su bili u zemlji... 3 sporom i nije bilo mnogo proklizavanja... :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

Imam i ja 560 ali ne zivzdi tako,dok se kod ujaka na 560 cuje slican zvuk ali u transportu.
Cale je isao da ore e sad dal sojiste ili za soju kaze da ide relativno ok.
 
Odg: Oranje....

imam dve njive na kojima je bila psenica,jedna je tanjirana a druga je orana.cini mi se da je malo teze za oranje gde je isla tanjiraca!da li ima razlike zbog nacina obrade ili je do strukture zemlje na tim njivama?kakva su vasa iskustva?
 
Odg: Oranje....

ja jos nisam krenuo sa oranjem nadam se da cu za nedelju dana da krenem i pokazacu vi slike posto imam nove plugove rucne izrade :D
 
Odg: Oranje....

Uvodi se nova mera, ili sprava za merenje dubine oranja. FLASOMER :haha:
Malo malo pa neko flasu "mece" u brazdu, samo mi se cini da je sadrzaj u flasi pogresan.
Salu na stranu, dosta dobro oranje ::svaka cast::
 
Odg: Oranje....

Mene ogovarali, vas dvojica ?
Auu kakva privilegija, ogovarala me dva modernatora :D
Ipak ovo je tema oranje, pa zato vratimo se temi.
Cuo sam na jednom "zimskom" predavanju da su nasi (ne)strucnjaci na nekom ondasnjem velikom imanju razvili teoriju da svaki cm u dubinu oranja donosi "meter" psenice vise, iliti oni su orali na 45-50 cm ne bi li imali 4500-5000 kg psenice po KJ. Jel orao neko na tu dubinu.
Posle cu vam reci sta su imali kao rezultat.
 
Odg: Oranje....

Imamo mi jednog čoveka u selu koji ore sa Mtz 820 2.brzinom jer ne može svuda da ore 3. brzinom. Dubinu ne znam tačno, ali rus izgleda kao da hoće da se prevrne. Ima dobre prinose, ali on sve radi maksimalno, i obradu i djubrenje i prskanje. Član Kiraj ga poznaje.
 
Nazad
Vrh