Oranje

Odg: Oranje....

imam ja jedno pitanje: jel to neko dijagonalno oranje? cini mi se po redovimazita, ili njiva nije pravougaona?
 
Odg: Oranje....

90 % je u tome kako nastimas plugove,ja sa svojim 539 kad nastimam plugove brazda bude kao šav na čarapi ha ha... :haha: uh da imam tog belorusa sta bih mu radio...
 
Odg: Oranje....

@cici lepo oranje,nego cini mi se da nije tako duboko? :sta: Na kojoj je to dubini orano i sta tu sejes dogodine?
 
Odg: Oranje....

fenzija je napisao(la):
90 % je u tome kako nastimas plugove

Jako puno znaci kako je podesen plug ali ne zavisi kvalitet oranja samo od toga. Puno zavisi i od zemlje u kojoj se ore. Snimicu oranje i postavicu da vidite u nekoj katastrofalno teskoj zemlji gde mozes plug i jeb.... neces ga ni onda normalno podesiti.
Post je spojen: [time]1286457645[/time]
_________________________________________________
Farmer Bob je napisao(la):
@cici lepo oranje,nego cini mi se da nije tako duboko? :sta: Na kojoj je to dubini orano i sta tu sejes dogodine?

dubina je nekih 20 cm mozda malo jace ( nisam merio ). Najverovatnije ce ici soja.

Post je spojen: [time]1286482964[/time]
_________________________________________________
vlada77 je napisao(la):
10608pj.jpg

ja na ovu dubinu nikad u zivotu jos nisam orao
 
Odg: Oranje....

naravno da je tako ima i do zemlje,npr prosle godine kad sam radio preoricu za kukuruz,porfila se vlaznost zemljista dobra(ni premokro ni presuvo).ma traktoric pjeva i ore,dok komsija na susjednoj njivi sa duplo jacim traktorom isti plugovi-patio se 4 sata orao 6 dunuma...jbg.vidjecemo ove godine sta nas ceka :sta:
 
Odg: Oranje....

"Bog je gore a ne dole" rekao bi moj deda kad bi video ovu dubinu oranja :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

pozdrav svima ja sam juce poceo zimsko oranje na nekih 30cm rus 552 i plug leopard 2x14.poceo sam u 5 zec i na kraju 4 zec teska je zemlja za oranje od ovih velikih padavina.30% vise energije treba od prosle godine i nema sta da se ceka jer i posle ce biti tesko :udri:
 
Odg: Oranje....

danger je napisao(la):
@cicimoricu
samo belarus moze da ore na takvoj dubini,nijedan drugi traktor :D

ehhhh sada...... orao sam i ja godinama sa rusem pa znam sta moze i sta ne moze. U ozbiljnoj zemlji se usere i rus samo tako. Jos ako je izgazena i vlazna pa u 3 kornjaci slajfuje i skace maltene u mestu pa potrosnja bude preko 25 litara po jutru. Nemojte me pogresno shvatiti ne govorim nista lose o rusu jer ih i ja postujem samo hocu da kazem da nije to do rusa nego to lake zemlje za obradu.
 
Odg: Oranje....

nije zemlja u somboru laka za oranje.ovo sto orem je niska zemlja nije breg,peskovit nego niska crnica i to prva klasa zemlje.
 
Odg: Oranje....

vlada77 je napisao(la):
nije zemlja u somboru laka za oranje.ovo sto orem je niska zemlja nije breg,peskovit nego niska crnica i to prva klasa zemlje.

Kod nas prva klasa ide relativno lako! Ali niska 2 i 3 klasa ::lose:: ::lose::
 
Odg: Oranje....

Samo da nadopunim tosibu ide rel lako kada je relativno suva ako je mokra slanina podosta . Imam i 1 i 2 i 3 klase gornjeg i donjeg terena .
 
Nazad
Vrh