Oranje

Odg: Oranje....

@milan89 je u pravu :udri: :udri: i kod mene tanjirano pa sejano zito :udri: :udri:
 
Odg: Oranje....

Ja mislim da ću ove godine nastaviti po meni jednu dobru stvar a to je oranje na 20-25 cm pa potom podrivane na 50-60 cm. do sada gde sam ovako radio njive se i pored ovakve godine lakše oru, trenutno ode nešto više goriva nego samo oranje ali sledeće 2-3 godine ne podrivam a oranje ide mnogo lakše i uz smanjenu potrošnju goriva a i dubina nije mala 30-35 cm. Ima ove godine njiva gde kod komšije leži još uvek voda a kod mene ne.
 
Odg: Oranje....

Ja cu najverovatnije sve parcele preci jednom gruberom na 15-ak cm kao sto sam strnista uradio pa cu onda orati duboko ako Bog da na 26-27 cm kao sto sam to do sada radio.
 
Odg: Oranje....

Njive koje mogu da uzorem ću uzorati a što nemogu ću tanjirati kad budem mogao,najverovatnije na proleće.
 
Odg: Oranje....

Da, kod nas ima vode u njivama, na nižim terenima.Ima još i pšenice koja nije pokošena.
 
Odg: Oranje....

Upravo sam prosao pored njive gde je jedan moj prijatelj pokusavao da ore. Bila je silaza, traktor UNIVERZAL 55DW, plugovi IMT 756, ukljucena prednja vuca i blokirac, druga spora, rezultat: jedva 15-ak cm.
Krivo mi je sto nisam imao cime da slikam tu nesrecu od oranja.
 
Odg: Oranje....

sto sam uzor'o - uzor'o sam. ostatak cu da platim.
PROBAO danas strnjiku koja nije ugarena.
iskid'o se i i ja i masina a ucinak nikakav.
 
Odg: Oranje....

evo malo jucerasnjeg oranja
er0tmx.jpg

Post je spojen: [time]1286212117[/time]
_________________________________________________
14wf13m.jpg

Post je spojen: [time]1286237408[/time]
_________________________________________________
2crrbzk.jpg

Post je spojen: [time]1286262711[/time]
_________________________________________________
v80yvt.jpg

Post je spojen: [time]1286288006[/time]
_________________________________________________
29crhgg.jpg
 
Odg: Oranje....

idem trecom sporom 9 km/h.to je na rusu 820 cetvrta zec.idemo u stopu jedan za drugim.ista dubina ista brzina samo ja vucem 3 brazde a 820 2 brazde.
10608pj.jpg
 
Odg: Oranje....

Ja sam nesto malo probao da orem isto 3 sporom,ali sa leopardom bez tocka.Obe rucice skroz dole,znaci koliko god je plug mogao da udje u zemlju.Islo je lepo i nisam primetio da se mnogo muci. :D
 
Nazad
Vrh