ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    427
@cika jovo
Pokusao sam da Vam odgovorim na PP ali opet imam isti problem,neide iako sam sve poruke obrisao_Ocekujte danas seme,salje se samo subotom.
 
Posle one nocasne slabe kisice mislio sam da nema nista od setve danas ali sam se pravario.Isao sam da zavrsim jednu njivu gde sam sejao ZP434,skoro da se ni ne pozna da je padala kisa.Steta sto nisam otisao ranije mogao sam dosta vise uraditi.Posto sam zavrsio sa setvom ranijih hibrida poceo sam da sejem ZP600,sutra nastavljam sa tim hibridom a potom ZP606.
 
ja sam u nedelju posejao isto 684 ultra na 6.5 lanaca sejao sam ga na 22.5 ako godina bude kao i prošla biće super
 
Posejan suncokret Albatre...nisam odusevljen izgledom semena,tj. nasao sam u 1 vreci od 60.000 zrna dosta ovrsaka i peteljki pa sam morao malo i da prebiram dok kod Syngentinog Delfija i Dolbija nisam imao potrebu seme je perfektno...Videcemo kako ce se pokazati Albatre?
danas zavrsio setvu,ista prica prljavo seme bas i nije ZA PONOS ....iskreno uzeo sam za rezervu jednu kesu NS Baca i moram priznati da je kao semenska roba na oko mnogo lepsa,seme ujednaceno tretirano....ne osporavam da i ZP nije tretirano ali se nesto ne vidi to "farbanje"..sve u svemu u samom startu i nisam nesto odusevljen
 
Nema hibrida ZP341 u anketi verovatno greskom,Ja ga sejem svake godine,odlican je videces,dosta slican hibridu ZP434.Ove godine sam posejao tog hibrida 10kj.
 
Imam i ja 684,od svih hibrida zp,ubedljivo najbolja dorada.
Cisto,gotovo identicna semena,nema "primesa...e sad to bas i nemora da znaci.Videcemo na jesen.
 
32zhlvs.jpg
ovo je 684 ultra slikan u petak sejan je 11.04 a 25000 zrna je bilo teško 8.90kg zrno je bilo krupno i ima dobru klicu nadam se da kada ga sutra budem obišao da se sav uvrstao :osmeh::ppozdrav:
 
Imam problema sa nicanjem kod 684. Po mojoj proceni, 30 do 40 % zrna nije niklo. Samo pustilo par milimetara klicu na gore a koren nema. Kad sam pogledao etikete video sam da su tri vrece prepakivane a cetvrta nije, ali je seme pomesano prilikom nanosenja Furadana. Kakva su moja prava u ovom slucaju?
 
Ovog proleca su mnogi imali problema sa nicanjem kukuruza nebitno koja je semenska kuca u pitanju.Izuzetno suvo i hladno prolece,jaki vetrovi koji su isusili zemlju pogotovo na prolecnim oranjima,doveli su dosta useva u lose stanje.
 
Ovog proleca su mnogi imali problema sa nicanjem kukuruza nebitno koja je semenska kuca u pitanju.Izuzetno suvo i hladno prolece,jaki vetrovi koji su isusili zemlju pogotovo na prolecnim oranjima,doveli su dosta useva u lose stanje.
Ja sam kukuruz posejao 20 aprila. Dubina setve 5-6cm, vlage je bilo sasvim dovoljno (zatvorena brazda na vreme, kod mene nije toliko vetrovito kao u Vojvodini), priprema zemljista odlicna. Ovo seme je felericno jer ne pusta koren vec samo malo potera stablo. Zrna nisu istrulila kao kad se poseje u hladnu zemlju.
Preostalo mi je malo semena pa cu staviti da klijaju da vidimo sta ce biti.
 
Obisao sam danas moje njive,izuzetno sam zadovoljan sa nicanjem kukuruza,postavicu slike kasnije.
 
Nazad
Vrh