ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    427
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

vala i ja se dvoumim izmedju njega i 684, mada u pitanju je gajnjaca, stici ce da se skine na vreme za setvu zita...

jeste star hibrid, ali dobar :bravo:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

U Grckoj,gde je seme kukuruza Instituta za kukuruz Zemun Polje jako popularno i gde se i pored veoma velike konkurencije mnogih stranih semenskih kuca pozicionira veoma visoko,hibridi ZP704,ZP684,Zp677 a sada i novi hibridi redovno postizu rekordne prinose od preko 18t/ha suvog zrna.Naravno uz odlicnu agrotehniku i sa navodnjavanjem uz obilje sunca,dokazuju svoj ogroman genetski potencijal :D
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

rasa02 je napisao(la):
Pakovanje 60000 zrna je za jedan hektar.Nazovi prodavnicu na broj 011/3754 992 ili 062/888-6150,salju AKS brzom postom :ppozdrav:
Narucio ali tek sledeci utorak stize,nije nesto brza ta posta...Ako mozes da ubrzas bio bih ti zahvalan,kaze covek subotom salju porudzbine a utorak stize...
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@sarbanac
Nema tog semena u Zemun Polju,pokusaj u NS institutu :cao:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

rasa02 je napisao(la):
U Grckoj,gde je seme kukuruza Instituta za kukuruz Zemun Polje jako popularno i gde se i pored veoma velike konkurencije mnogih stranih semenskih kuca pozicionira veoma visoko,hibridi ZP704,ZP684,Zp677 a sada i novi hibridi redovno postizu rekordne prinose od preko 18t/ha suvog zrna.Naravno uz odlicnu agrotehniku i sa navodnjavanjem uz obilje sunca,dokazuju svoj ogroman genetski potencijal :D
Naravno da je tako,ko nije video ne moze da veruje kakva su im polja kukuruza
- Sklop gust, to je bukvalno mrak kad udjes u polje/parcelu
- Polja cista bez ijedne travke
- Biljke sve do jedne iste visine/velicine
- a verovatno i djubrenje je po PS-u
- i naravno gotovo sve parcele pod Tifonima
 
@francuz
Trebao si uzeti jos jednu dozu od 25.000 semena
@NA
Jesu dosta slicni,nema razloga za brigu sto je trojka ispred,to je samo par dana raniji hibrid inace jako prinosan i brzo otpusta vlagu,tolerantan na susu i seje se u velikim sklopovima.
@cika jovo
Ovih dana nemam bas vremena za net pa se jos slabo snalazim sa ovom novom verzijom foruma.

PS
Fale mi oni smajlici,ima li ta opcija ovde?
 
Nije mi jasno zasto ne mogu da posaljem PP ?Treba li sve poruke da izbrisem?
 
Sada sam obrisao sve poruke i opet nece da ode poruka za Vas.Stalno mi prijavljuje neku gresku...Javite mi se sutra na telefon br. 064 840 6351,pozz
Izvinjavam se za off
 
uspostavljena komunikacija izmedju clana rasa02 i mene tako da moze ova nasa prepiska da se brise da ne kvari temu

zahvaljujemo urednistvu na strpljenju i razumevanju ::svaka cast:: :ppozdrav:
 
Posejan suncokret Albatre...nisam odusevljen izgledom semena,tj. nasao sam u 1 vreci od 60.000 zrna dosta ovrsaka i peteljki pa sam morao malo i da prebiram dok kod Syngentinog Delfija i Dolbija nisam imao potrebu seme je perfektno...Videcemo kako ce se pokazati Albatre?
 
Nazad
Vrh