ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?

• Ukupno glasača
    416

pešut

Član
Učlanjen(a)
14 Jun 2012
Poruka
1.195
Gde god sam brao taj 427 u klipu em se teško ljuštio em se baš dobro krunio. Naravno ovde svi čekaju da i zadnji list na stablu požuti, pregori i opadne pa onda zovu da se bere. I posle se pitaju šta mu je što ga kruni?! Baciš jedan klip u praznu prikolicu a ono samo pršti
A 434 čini mi se čistio bi ga i da nema gume na valjcima, očisti se odlično već na otkidačkim valjcima

Zeka85

Član
Učlanjen(a)
26 Jan 2015
Poruka
402
Prosle god sam 427 skinuo u klipu, sa 28%vlage i nije se krunio. A skidn je 25. avgusta cak sam mozda i mogao koi dan i ranije. Vikali ljudi da sam poludeo, ali kada su poceli da beru kod njih se krunili i to leoo. Znaci treba gledati vlagu, a ne masu i čekati da se klip obesi na dole. Pogotovo kod rani fao grupa.

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
28.252
Dok sam imao berač i brao što svoje što uslužno kod sebe sam gledao vlagu i u zavisnosti od fao grupe sa berbom kretao krajem avgusta pa onda pauzirao do oktobra jer se onda bere kukuruz. :haha:

miksan

Član
Učlanjen(a)
15 Apr 2018
Poruka
362
zp 555 je preko instituta 4850, sto-vet 3800 proslogodinje zalihe, kod lokalnog prodavca nepunih 4000.

Gde kupiti, zasto je razlika u ceni toliko velika?

sasacre

Član
Učlanjen(a)
23 Feb 2017
Poruka
63
zp 555 je preko instituta 4850, sto-vet 3800 proslogodinje zalihe, kod lokalnog prodavca nepunih 4000.

Gde kupiti, zasto je razlika u ceni toliko velika?
Svake godine je slična cena i odnos.....iz instituta ima Sonido, ostali lokalni prodavci uglavnom nemaju (ove godine bilo izuzetka), institutov je sa njihovim doradnim centrom, a ostali distribuiraju ostale kooperante koji proizvode za institut, pa su doradni centri razni. Nisam siguran da li relano postoji razlika, ja sam pokušavao paralelno da ih sejem i pratim i možda bih dao malu prednost semenu direktno iz instituta, ako ništa barem zbog Sonida :cool:

brankovic

Član
Učlanjen(a)
14 Jun 2011
Poruka
3.936
Danas mi stiglo seme ZP 427,vrećice teške 7,4 kg,a predhodnih godina su uvek bile nešto preko 10 kg. Malo mi neobično s obzirom da je prošla godina bila prilično dobra,a seme je sitno. Ne znam da l nije možda prepakivano :sta:
Kakva je situacija kod vas sa tim 427?

sale ratar

Član
Učlanjen(a)
3 Jan 2012
Poruka
4.497
Verovatno si dobio okruglu frakciju tojest frhove ili dupeta klipa, ja sam dobio pljosnatu frakciju tojest sredina i mislim da je 9,3kg setvena.

Arkadije

Član
Učlanjen(a)
11 Jul 2010
Poruka
2.143
Krupnije se lakse seje,uvek volim krupnije seme,plus veca energija klijanja.Kod mene 427 ima ta kao pljosnata zrna sto kaze Sale,a vidim ima i nesto tih manjih okruglih,nzm koliko je vreca teska ,ali 1 od 25k zrna maltene napuni kutiju za seme na nodetki.

ZP427 sto sam danas sejao pored dkc i nekih suncokreta,iznenadio sam se koliko vlage ima,ali ne bas jednako po dubini ,tu je na oko 5-7cm,kako gde.Na tezoj zemlji nema ovako vlage :)),logika xd ...na tezoj spremano spremacem a ovde lakim grabuljama u oba puta.Ali zato na tezoj zemlji uvek ima prinosa nebitno od susne godine,tj bude manje ali ovde npr ,samo tarup da teras u kukuruzu....

Učlanjen(a)
25 Okt 2017
Poruka
61
Preporuka za gustinu setve za 666 branje u klipu i 427 za branje u zrnu.Baceno pre par dana 1,5kg/aru 3x15 i 1,5kg/aru urea.Znaci po ha 300kg.

zeljk87

Novajlija
Učlanjen(a)
26 Jun 2017
Poruka
21
Juce krunjen ZP 666,ravna zmajevka,NETO: 8200kg,vlaga 13,6.
Sejan na razmak 24,5;dubina 7-9cm.
Djubrenje 200kg 3x15 + 100kg urea - po lancu.

Koda nas se bolje pokazao 666 od 606

Vrh