ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    427
Pre dva dana skinut ZP 427 na presejanom repištu 17tog aprila na 3,8 kj 300kg npk-kj 150kg AN-kj sejan na 22,5cm, 5,5 t po jutru sa 17,8% vlage, klip duzine 19-20cm ali zato obim kao oni iz fao 600...... čini mi se da ima jako velik potencijal u "prosečnoj" godini samo ne treba preterivati sa sklopom i sejati što ranije da izbegnu oprašivanje u onim visokim noćnim temperaturam.
 
Unapred: oprostite za :off_topic:

Gdin "Rasa02", ne mogu vam poslati p.p., molim Vas ispraznite inbox.

(mislim da on "bolje" prati ovu temu nego "Chat", pa zato sam ovo ovde napisao).
 
cestitka-2016.png
 
Prosečni prinosi ZP hibrida preko 10 i 11 t/ha, uzimajući u obzir nepovoljnosti tokom vegetacionog perioda kukuruza, predstavljaju izuzetno visoke vrednosti, koje su, između ostalih, ostvarili proizvođači: Miroslav Košutić, Dragiša Grujić, Rajko Kupusinac, Milivoje Zečević, Savica Rakić i Nebojša Maštrapović.
Ova proizvodna 2015. godina još jedna je potvrda visokog genetičkog potencijala rodnosti i prilagodljivosti ZP hibrida, koji ostvaruju „prinos za ponos“.
357rd4k.jpg
 
Meni je drago za ove rezultate. Ono sto mi nije drago je gde je vlaga sa kojom su skidani? Sitna zamerka je sto ne znam preusev i djubrenje, kao i datum setve i skidanja. Nekoliko nasih forumasa su izvodili oglede i lepo je videti to.
 
Svracao sam na ogledno polje u Divcima negde pred kraj avgusta i mogu reci da su hibridi bili odlicni. Narocito mi se dopao 366, izuzetno dobar klip i krupan, s obzirom da je to ipak fao 300.

Ove godine kod mene za branje 90% idu ZP hibridi. Stari i provereni od kojeg ne odustajem 434, zatim 555, 606 i 684. I za probu 366.
 
Sejao sam 427 dve godine. I u kisnoj 2014-oj i u susnoj 2015-oj bio mi je bolji 434 od 427. I bas sam ih sejao na istoj parceli i pratio. Dal mu ne odgovara brdo ili nesto drugo ne znam. Mozda bi u ravnici bolji bio.

Ove godine mi je npr 684 bio bolji od 606, zemlja u ravnici pored reke. A za to poleganje si u pravu. Imao sam jedan deo njive gde je malko polegao ali nista strasno, uspeo sam da pokupim. Ali jednu njivu sto sam usluzno brao bilo je dosta popadalih koje nisam mogao da pokupim beracom.
 
Kod nas ima idiots koji jos uvek seju 677. Ove godine rodio 2t po ha. Propast ziva.
 
Ne znam kako ali ovde konstantno iz godine u godinu poleže da je to strašno.Rodan jeste ali muke Indijanske prilikom skidanja.
 
Kod nas ima idiots koji jos uvek seju 677. Ove godine rodio 2t po ha. Propast ziva.
Ja sam sejao ove i prosle god samo sam prosle zeznuo sto nisam vise sejao a ove god sa 606 nisu se razlikovali ama bas nista samo ima 677 visoku stabljiku a rod isti,434 3 t kj slabo ocekivao sam vise,606 na drugoj lokaciji mnogo bolji ali vlaga velika i bc ridjan ista grupa samo cirka 3-4 % manju vlagu imao od 606.
Imam u cardaku joj klipova iz 14 god od 677 to su klipovi kad pogodi godina.
 
ZP 266 i ZP 388 su kod mene bili izuzetno dobri, tako da za vršaj ove godine sejem samo ta dva.
 
Prosečni prinosi ZP hibrida preko 10 i 11 t/ha, uzimajući u obzir nepovoljnosti tokom vegetacionog perioda kukuruza, predstavljaju izuzetno visoke vrednosti, koje su, između ostalih, ostvarili proizvođači: Miroslav Košutić, Dragiša Grujić, Rajko Kupusinac, Milivoje Zečević, Savica Rakić i Nebojša Maštrapović.
Ova proizvodna 2015. godina još jedna je potvrda visokog genetičkog potencijala rodnosti i prilagodljivosti ZP hibrida, koji ostvaruju „prinos za ponos“.
357rd4k.jpg

Ko da nije bila susa???
 
Nije bilo tj bar se na kukuruzu nije osetila na dobro uradjenim njivama,posto su slike nestale sa foruma evo 2 na brzaka:
xoh5y1.jpg

2zqdd2g.jpg


- - - - - - - - - -

Inace je vrsen dan ipo posle zadnje kise jesenas,dr Gruja je kasnije vrsio pa je i vlaga bila manja.
 
Nazad
Vrh