ZMAJ kombajni

Stelujes ulaz malo manji od obima prosecnog nekog klipa sa zrnom,a izlaz nesto manji od prosecne debljine kocanke,sapurine.Mislim da ovako pise u upustvu za podesavanje kombajna,no nemoj me drzati za rec.Svejedno,gledas da ne ostavlja zrna na kocanki,a ujedno i da ih ne lomi previse,sto vise cele da ispadaju,to bolje,znaci ne moze tu biti nekog univerzalnog stelovanja,nisu svi klipovi isti od njive do njive,niti se kukuruz jednako vrsi u zavisnosti od hibrida.
 
Čekaj zašto ne može? Pa zato se šteluje na 4 rupi ručica pa posle po potrebi uz pomoć ručice stežeš ili odpuštaš korpu u toku rada od zavisnosti od njive,doba dana itd...pa ko još korpu šteluje u sred njive spram klipova na njoj
 
Naravno,nismo se razumeli onda :).Ja sam samo hteo reci ne moze npr 30-20 biti podesavanje za svaku njivu,hibrid...
 
Eto vidiš,ja mislio da se podrazumeva da je na 10oj a na samom izlazu 16...znači da već godinama grešim...
 
Sta se desava kad mnogo ubacuje izlomljene komiljke u bunker...oba su petersonova sita...korpa popustena...brzina smanjena bubnja...Dali do hibrida jer sam radio sam usluge a hibridi nisu za vrsaj.
Sapurina nebi trebala uopste da bude na sita, zato se montira na cesljastom nastavku podbubnja blinda da bi sva masa isla preko slamotresa.
Pregledaj dali je svo remenje dovoljno zategnuto.
 
Mislim da ću probati i tvoj sistem...pa da vidimo imali razlike...kad je suv kukuruz,i recimo dkc koji se lako kruni cenim da je štelovanje po tvom sasvim ok....e sad za ns ili zp, čak možda i kws nisam siguran...
 
Na češlju na korpi bi trebalo da bude lim,tj blinda. A ja sam na gornjem situ pa na kraju,na onom delu koji se podiže,stavio gumene trake,jer i tu mogu da prolaze sitni delovi komiljke.
Možda ima još neki razlog,pa neka kaže neko stručniji
Ja sam stavio lim na gornje sito ali nije resenje zadrzava se masa danas cu probati da stavim stancovanu zicu...pa cu da vidim...
 
Negde sam video da na taj produzetak gornjeg sita ima da se kupi i ubaci deo isti kao i sito i onda se podesava po potrebi, to je po meni najbolja opcija
 
Nazad
Vrh