ZMAJ kombajni

Ja sam imao jednog pomagača od 50kg da ga rasklopimo jer nigde nisam mogao da se zavučem. Tako je dobro rešen da mu se prednji trap raspečio a kombajn brda nije video i bio je džakaroš pre ugradnje bunkera od 780. Zaista je pravo čudo kako ta sklepa radi..
 
Da li je neko koristio ploče za suncokret za adapter na 142? One što imaju nož ili kontra nož? Kod mene mahom ljudi vare kontra nož između otkidačkih ploča i imaju lance sa zavarenim nožićima.
 
Mi smi koristili godinama. Jedino ne valja da bude njiva zakorovljena sirkom jer hoce da namota pod lancanik.

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Mi smo prepravili kukuruzni adapter za vršidbu suncokreta.Izvađeni otkidački valjci,kučišta zatvorena komadom lima.Ploče smo pravili od diska tanjirače i ostavljen je namerno ovalan tj, sa bregom tako da je nož išao blizu ploče.Navaren je nož od kose kombajna na svaku drugu kandžu privodnih lanaca,radilo je extra.Jedino je još dodat ram sa žicom visine 40-50cm nad heder pošto su glave suncokreta znale da prelete preko hedera napolje.Možda sam negde i pisao o ovom...
 
Stigne bez ikakvih problema. Od Brtke iz Padine su ploce.

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Video sam da ima neko iz Padine i iz Ade Hmetal pa ih moram zvati da vidim koja je razlika u ceni, jer kvalitet je verovatno isti.
 
Ima više razloga:
Teraš samo 4 reda. 4 je 4 a 6 je ipak 6 redova. Da teraš brže ne ide jer će na zmajevom adapteru da ti guši i polako kada budeš terao. Tu je rastur poprilično velik kada krene da gužva pogače u adapteru. Itd.... na novijim adapterima je druga priča, nemoj uopšte upoređivati sa zmajevim.
Uglavnom znam ljude koji su probali i batalili, niko se nije usrećio.
Dobar drugar je u pola sezone došao da pozajmi heder od mene, pošto nije mogao sa takvom adaptacijom da uradi više od 4 jutra dnevno, i to uz ogromne muke.
Odmah za sledeću sezonu je kupio drugi heder.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Brzinu i ne jurim jer su parcele manje i razbacane tako da neku površinu u jednom danu i svakako ne mogu da uradim. Delovalo mi je kao elegantnije rešenje jer na adapteru imam već tarup koji bi rešio štapove od suncokreta. Opet mi se se ne uzima još jedan heder koji će morati negde da bude spakovan, plus je još jedna mašina za održavanje.
 
Zmajev adapter ima 99 mazalica,999 lezajeva,remenica,lanaca .... njegovo odrzavanje je duplo skuplje od zitnog hedera,plus mnogo je tezi,trpe gume,hidraulika ...Ja sam prvo koristio njega ,posle kad sam presao na zitni sa adaptacijom,vise se nikad ne bi vracao na adapter u suncokretu.Ali ja imam poseban zitni heder sa adaptacijom uvek na njemu,iskreno ne bih svake godine radio montazu te adaptacije,u tom slucaju bih ostao na kukuruznom adapteru.
 
Ja sam prvo radio sa žitnim,i nisam imao poseban za suncokret, i onda sam prešao na kukuruzni,i to prvo sa nožićima na lancima i kontra nožem,i od lane sa pločama za suncokret...i ja se na žitni ne bih više vraćao,ovo pegla samo tako
 
Lakše mi je kupiti 4 ploče, zameniti, podmazati i vratiti nazad nego da šarafam celu adaptacija za suncokret na žitni heder.
 
Celi heder od univerzala sa sve kolicima možeš naći za 500e. ( moj sam kupio za 380 + 100e kolica). Jednom namestiš i samo prekačinješ.
Koliko koštaju ploče za adapter?
Na kraju krajeva tvoji novci, i tvoje živce ćeš da trošiš....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh