ZMAJ kombajni

grunt

Član
Učlanjen(a)
27 Nov 2009
Poruka
9.091
Да тако је код мене а да јбт заборавио сам да су ту шлицоване рупе....А ако не може ту онда нитовање

banePA

Član
Učlanjen(a)
8 Jan 2008
Poruka
1.721
Meni je iskakao iz prve brzine, i onda mi majstor kaze da probam da produzim šipke od menjaca, produzio i od tad nikad vise. (Šipke od rucice menjaca u kabini pa do menjaca koje idu)

diesel d-60

Član
Učlanjen(a)
25 Feb 2012
Poruka
3.158
Kad dobro odvaja ako su problem luftovi u polugama brzina kad se smiri snop naglije ga usaltas pa ne iskace jer po inerciji ode do kraja i uzubi kako treba…

caco

Član
Učlanjen(a)
14 Jul 2013
Poruka
1.431
Ako je do sada dobro radilo a sad više ne verovatno su zupčanici fasovali, čuje se po zvuku menjača. Dobri zupčanici tiho radi, pojedeni mnogo bučnije radi.
Štelovanje poluge može privremeno zalečiti problem ali ga neće rešiti na večito.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока

grunt

Član
Učlanjen(a)
27 Nov 2009
Poruka
9.091
Код мене нема штеловања на шлицованим рупама дали је овде некад био редактор не знам,али коса тј нож не хвата од прста до прста,једини да пренитујем главу косе

caco

Član
Učlanjen(a)
14 Jul 2013
Poruka
1.431
Tu je neko nešto karabudžio očigledno.
Onda ti nitovanje ne gine, mada i posle će verovatno trebati malo da se došteluje...

Arkadije

Član
Učlanjen(a)
11 Jul 2010
Poruka
6.124
Plazma ili autogeno i napravis rupe kako hoces ,ja cu kod mene najverovatnije slicovane rupe malo da prosirim za 1-2cm jer ni kod mene nije bas idealno,a nitovanje ne bi radio,ovo je mnogo lakse i brze.

MONTOYA

Član
Učlanjen(a)
21 Jun 2009
Poruka
16.136
Zanimljiva stvar sto se tice menjaca na zmaju 141-142 je da se skoro svo manje ili vise cuju u transportu a video sam jednu 141 koja se nije cula uopste samo zvuk motora...kad prodje ulicom kao da je neki noviji zapadni kombajn...pricao sa vlasnikom kaze da oko menjaca nisu nista dirali...tako dosao iz neke firme, kupljen na licitaciji

caco

Član
Učlanjen(a)
14 Jul 2013
Poruka
1.431
Moj kada je na najmanje što se varijatora tiče isto se jako malo čuje, odkad su stavljeni novi zupčanici.
Sa starim istrošenim zupčanicima čuo se na kilometar. Uvek me čekala otvorena kapija, čula žena kombajn još kad sam ulazio u selo...
Što više pojačam na varijatoru više se čuje u toku vožnje, ali ništa strašno.

Vrh