ZMAJ kombajni

Ja sam stavio jedan slamotres od univerzala na 142-ku. Odsekao deo od starog 142-kinog i navario na univerzalov (produzio slamotres).
Jedino sto sam morao da stavim drveni lezaj od univerzala, drugaciji je raspored rupa na univerzalovom slamotresu.
E sad to je tako islo 1 sezonu, nisam siguran ni da je izdrzalo celu.
Pa se odvalio komplet prednji nosac od tog univerzalovog slamotresa, zbog cega neznam.......
Posle je kupljen nov slamotres za 142-ku u Molu i eto ga radi vec 3-4 sezone bez problema.
 
Po mom iskustvu slamotresi i osovine obično pucaju od zagušenja i od nedostatka mase ako imaju lufta
Dosta puta sam vario slamotrese na JD- CLAAS i ostalim
Ako ga lepo vratiš i povariš ide to dugo
Osovine sam gledao kako vare ali sam samo jednom probao u firmi (nisam imao šra da izgubim) 190 kombajn je bio u pitanju
Išlo je to dok nova nije stigla


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Na Z 142 nove pucaju sve na istom mestu između 3 i 4 slamotresa.Da li je problem u alatu ili čemu već ne znam.Izdrži do 300 k.j i spremaj se za zamenu, jeste joj cena do maks. 100 e ali ''beš pos'o kada nisi siguran i samo strepiš kada će opaliti.
 
Eno kod našeg kolege teraju već 6 god od kad su polovne došle sa kombajnom a uradi 150_250_300kj godišnje
Ako ne veruješ pitaj ga

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Evo i ja da opet napise, da sam nalazio dve vrste novih osovina, one usijane i lepo ofarbane i one mat i zafarbane četkom. Te usijane ne mozes da se namenjas a ove druge mi traju vec dosta dugu, i sta jos da napomenem nije im isti korak, jako je slican ali nije isti i jedno sam ih upario i na jednoj strani mi je malo razlokao rupe na slamotresima i drveni lezajevi pucali, ubacio i drugu tu mat povario one ploce na slamotrese i idu vec dosta godina. Pokusavao i mazanje i dotezanje i otpustanje i lezajeve svakakve i pucale stalno, te usijane.
 
Gde bih mogao naći lančanik koji je ustvari španer za lanac za pogon kukuruznog adaptera? I koji je korak tog lanca?
Ako ima neko da bi prodao taj lančanik,neka se javi.
 
Poslednja izmena:
Termometal Ada. Imaš on lajn prodaju, pa odmah poruči i nosač tog lančanika, podlošku, dva zeger osigurača i ležaj (6204 mislim da je) ako imaju ležajeve.
 
Ja sam zvao agro profil za lančanik pogon prednjica koji je na biter osovini nisu imali našao kod ozoraka 2500 din i možda čak original,tu su lanci 3/4.
Inače kod njih sam kupio taj isti lančanik pre 2 god i pojo se siroma.
 
Ja sam lanac za pogon kukuruznog adaptera dobio 2006 godine kad sam i kupio kombajn, od tad lanac ide samo na jedan mali drveni spaner, lanac je isti kao i prvog dana, a pre par godina sam stavio veci lancanik na pogon pa sam morao i lanac da produžim, ubacio sam parce novog od 10 cm, to malo parče se bukvalno raspalo za tri godine, a ostatak lanca je i dalje odličan. Ne znam koja je marka ili bilo sta drugo ali je kvalitet pravi.
 
Kolege dali ima adaptacija da de stavi lanac i lancanici na Zmaj 143 da se smanji broj obrtaja bubnja.Mnogo lomi kukuruz .na kais imam 430 obrtaja i ima dosta loma.gde moze da se kupi to .pozz svima
 
Juče sam kupio kolica u Čurugu kod nekog tipa što rastura kombajne i remontuje hedere
Ali točkovi od kontejnera ili ručnih kolica
Ubudžio sam danas pune gume od viljuškara
Lakše je otkačivati kad su gume manje od orginalnih to znam, i rizik je od nasedanja ali nemam potrebu da kolica koristim igde drugde osim u dvorištu
Sad potraga za adapterom ako znate za neki po promotivnoj ceni javite
7401c48182fc3c77ae8a1b6cf683bc14.jpg
8d433c3ef2312d79b5fb474418877222.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Jel moze da se stavi na kolica auto gume umesto onih malih original guma. Zbog lakseg transporta po poljskim putevima. Samo neznam da ne smetaju gume kad treba da se zakaci/otkaci heder.
 
Of fice bi mozda moglo,ja sam pravio 2 hedera da imam po dvoristu samo da koristim,da mi ne budu hederi na panjevima ,stavio sam od auta gume i mogu otkaciti i zakaciti kombajnom,samo nakon sto se zakaci heder,kolica se moraju izvuci u stranu,jer ako krenem kombajnom ka nazad zakaci nosace.Meni dobro,sto puta bolje nego da je na panjevima heder,ovako ih pomeram stalno ako nekad smetaju ili sta vec.Trebam jos dvoje kolica da pravim xd,verovatno cu sledece godine.
 
Ako su kolica na zemlji,lakše je da malo ukopaš desni točak nego da izvlačiš kolica. Ako su na betonu,onda ih nije problem izvući.
 
Nazad
Vrh